Greckie Vassiliki – windsurfing na Lefkadzie

Lefkada to idealny kierunek na połączenie wakacji z windsurfingiem. Jest to doskonałe miejsce na windsurfing na każdym poziomie zaawansowania – zarówno dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swą przygodę z windsurfingiem, dla dzieci, jak też dla tych, którzy chcą poprawić swoje umiejętności windsurfingowe.

Lefkada położona jest jest w zachodniej części Grecji na Morzu Jońskim. Wyspa zachwyca pięknymi plażami, doskonałym jedzeniem oraz niepowtarzalną atmosferą. Na południu znajduje się urokliwa miejscowość Vassiliki – uznawana za centrum windsurfingu na Lefkadzie. Znajduje się tu duża zatoka z płytką i czystą wodą. Jest to bardzo bezpieczny spot windsurfingowy.

Najlepszy czas na windsurfing na Lefkadzie to okres wakacyjny: lipiec i sierpień. W tym czasie statystyki wietrzne są naprawdę imponujące. W tym czasie wieje praktycznie codziennie. Vassiliki zawdzięcza to swemu położeniu. Rano wieje słabiej, a woda jest spokojna i płaska. W tym czasie prowadzone są szkolenia windsurfingowe dla początkujących i dzieci. Popołudniami od ok. 15:00 zaczyna wiać mocniej. W tym czasie warunki sprzyjają doświadczonym windsurferom.

Vassiliki to bardzo urokliwa i klimatyczna miejscowość. Jest to idealny kierunek wakacyjny dla rodzin z dziećmi, osób aktywnych, ceniących spokój i wyjątkową grecką atmosferę.

Na spocie mieści się dobrze wyposażona baza windsurfingowa Club Vass. Jest tu też sporo hoteli i apartamentów do wynajęcia. Warta polecenia dla rodzin lub grupy znajomych jest Willa Ponti – położona na wzgórzu z niesamowitym widokiem na zatokę, prywatnym basenem, i autem w cenie. W miasteczku nie brakuje
też tawern, barów, kawiarni i sklepów.

Poza windsurfingiem Lefkada oferuje wiele innych możliwości spędzania czasu. Wyspa słynie z malowniczych krajobrazów i przepięknych plaż, z których najbardziej znana jest plaża Porto Katsiki, uważana za najpiękniejszą na Lefkadzie. Równie piękne są plaże Agiofili, czy Egremni. Jedną z głównych atrakcji na Lefkadzie jest Lefkatas – skalisty przylądek z piękną latarnią, skąd można podziwiać wspaniałe widoki. Warto też zwiedzić stolicę wyspy – Lefkadę, klasztor Fanermoni, wodospady Ronies oraz zajrzeć do starej wioski Agios Nikias.

Chcesz poznać ofertę wyjazdów windsurfingowych na Lefkadę? Sprawdź na naszej stronie: https://www.surftravel.pl/

Wróć