SZKOŁA WINDSURFINGU FUNSURF CHALUPY

KURSY INDYWIDUALNE NA WINDSURFINGU DLA DOROSŁYCH

Zapraszamy na kursy indywidualne na windsurfingu dla pojedynczych osób lub małych grup zorganizowanych
do 4-5 osób. Kurs może być realizowany dowolnie przez cały sezon, a wszystkie terminy i godziny kursu ustalacie sami. Pakiet godzin jest do dowolnego wykorzystania w trakcie pobytu, więc możesz go dostosować np. do warunków wietrznych, własnych chęci czy innych zaplanowanych aktywności. Jeśli nie wykorzystasz wszystkich godzin podczas danego pobytu – nic nie przepada, pozostałe godziny możesz zrealizować do końca danego sezonu, możesz przyjechać nawet kilka razy. Kurs ten możesz zrealizować w naszych obu bazach – przy molo w Chałupach i na kempingu Polaris (piąty camping od Władysławowa w kierunku Helu).

Twój urlop, Twój czas –
 Ty decydujesz, kiedy pływasz. Pakiet godzin możesz wykorzystać tak, żeby mieć czas na inne aktywności, wycieczki czy leniuchowanie na plaży :), a także dopasować do panujących warunków pogodowo-wiatrowych.

Ty sam lub z grupą znajomych –
jeśli uważasz, że pływanie samemu jest nudne – zabierz przyjaciół i ciesz się niższą ceną dla grupy znajomych. Grupy szkoleniowe na kursach indywidualnych pływające z 1 instruktorem mogą liczyć od 2 do max. 5 osób

2 opcje do wyboru –
w zależności od tego, na jak długo chcesz przyjechać i ile czasu chcesz spędzić na wodzie – możesz wybrać pakiet MAŁY (8 godzin – w tym 5h z instruktorem i sprzętem + 3h samodzielnie na sprzęcie) lub pakiet DUŻY (15 godzin – w tym 10h z instruktorem i sprzętem + 5h samodzielnie na sprzęcie).

Jeśli nie wiesz czy windsurfing spodoba Ci się na tyle, by od razu decydować się na pakiet, nie ma problemu! Kupujesz 1-2 lekcje indywidualne i dopiero po nich decydujesz czy chcesz je wliczyć do pakietu. Jeśli nie zakochasz się w windsurfingu (co zdarza się naprawdę niezwykle rzadko), wtedy te pierwsze lekcje rozliczamy i proponujemy w naszej szkole np. zajęcia z wingfoila, kitesurfingu, surfingu – być może to te sporty skradną Twoje serce!?

Zapoznaj się również z ofertą grupowego windsurfingowego kursu tygodniowego  – najczęściej wybieranym kursem przez naszych klientów.
A jeśli nasza Polska oferta to za mało 🙂 – zapraszamy na wyjazdy i szkolenie za granicę – tutaj znajdziesz naszą pełną listę windsurfingowych destynacji, by spędzić najlepszy surf urlop na zagranicznym spocie.


REZERWUJ TEN KURS ONLINE I ZGARNIJ 10% RABATU. UŻYJ KODU: ONLINE10

„OBEJRZYJ Z BLISKA” SURF ŻYCIE W NASZEJ SZKOLE:

Atrakcje

Przede wszystkim gwarantujemy uśmiech i szkolenie w super atmosferze! Poza kluczowym, najważniejszym… czyli szkoleniem na windsurfingu na kursie indywidualnym, zapewniamy jeszcze kilka dodatkowych ATRAKCJI.

FOTOSERWIS FUNSURF - SPRZĘT
FOTOSERWIS FUNSURF

FOTOSERWIS

Najlepsze momenty i Wasze wyczyny na wodzie uwieczni nasz naczelny FunSurf’owy fotograf!

OPASKA FUNSURF CAMP

ZNIŻKI Z OPASKĄ FUN SURF

Na pierwszych zajęciach otrzymacie FunSurf’owe opaski, dzięki którym otrzymacie zniżki w sklepach SurfShop tuż obok naszej bazy w Chałupach i na Polarisie oraz dodatkowe zniżki w restauracji SurfMessa.

Surfing na Bałtyku - szkolenie w FunSurf
SURFING NA BAŁTYKU FUNSURF

WARSZTATY SURFINGU

Raz w tygodniu – zupełnie za free – Karolina Marczak (dwukrotna mistrzyni Polski) opowiada o surfingu w Polsce i na świecie. Pokazuje na zdjęciach i filmikach, że surfing na Bałtyku jest jak najbardziej możliwy! W ramach zajęć – jeśli będziecie chcieli zamienić zajęcia windsurfingu na zajęcia surfingu – możecie udać ze swoim instruktorem nad Bałtyk, by przekonać się ile radości daje odjechanie choćby jednej fali!

ZABAWY-NA-MONSTER-SUPIE-JP-TYLKO-W-FUNSURF

SUP'Y

Gdy wiatr nie zawsze będzie chciał się śpieszyć :), do Waszej dyspozycji będą Mega Monster Sup’y i Sup’y tradycyjne dla jednej lub dwóch osób. Oczywiście w kursie indywidualnym zajęcia na windsurfingu są dużo cenniejsze niż zajęcia na sup’ie, ale w ramach godzin samodzielnego pływania polecamy wycieczkę na sup’ie wzdłuż Półwyspu.

WARSZTATY WINGFOIL FUNSURF
WARSZTATY Z WINGFOILA FUNSURF

WARSZTATY Z WINGFOILA

Jeśli tylko zapragniecie spróbować pływania na wingach, instruktor w ramach zajęć windsurfingowych przybliży Wam tajniki wingfoila i nauczy operować wingiem. Będziecie mogli ocenić, jak blisko spokrewniony jest windsurfing z wingfoilem, by w przyszłości pomyśleć o nauce również tego super sportu!

YOGA W FUNSURF - NA MOLO

JOGA

Przed bazą, na molo, na plaży – zupełnie za free – zajęcia z instruktorką Yogi!

FUNSURF PARTY BEDROOM
FUNSURF PARTY BEDROOM BEACH

FUNSURF PARTY

Co tydzień przewidujemy dla naszych kursantów FunSurf Party w SurfMessie lub wieczorny chill na plaży – będzie to uzależnione od pogody, ale mamy na nią swoje sprawdzone pomysły 🙂 Dla chętnych wypady do beachbarów!

WIDEOFILMOWANIE - SZKOLENIE W FUNSURF

VIDEO ANALIZA

Jeśli wykupiłeś duży kurs indywidualny czyli pakiet duży 10h +5h – możesz uzgodnić z instruktorem, by zrobił dla Ciebie zajęcia z filmowaniem – wszystko po to, aby wspólnie przeanalizować technikę pływania i skorygować niedoskonałości. Przy mniejszym pakiecie również to jest możliwe – decyzja należy do Ciebie!

SURF TATUAŻE FUNSURF
TATUAŻE FUNSURF

SURF TATUAŻE, WLEPY, SMYCZKI...

Przygotowaliśmy dla Was dodatkowe gadżety, które otrzymacie w trakcie i na koniec windsurfingowych przyjemności. Nasz hit –  funsurf’owe tatuaże – cieszą się ogromną popularnością wśród najmłodszych i najstarszych :). Surf smyczka jest znakomitym wspomnieniem po windsurfingowych wakacjach, zaś dyplomy i certyfikaty zdobią niejedną surf ścianę. W każdym roku staramy się wprowadzać nowe gadżetowe pomysły, by Was zaskakiwać!

FUNSURFOWA KSIĄŻECZKA - POMOC W SZKOLENIU I NAUCE WINDSURINFGU - - WLEPIANIE WLEP - FUNSURF

FUNSURFOWA KSIĄŻECZKA - WIEDZA I WINDSURFINGOWE ODZNAKI

Nasza autorska pomoc dydaktyczna i dziennik windsurfingowych postępów! Stworzona z myślą o najmłodszych, ale okazało się, że dorośli korzystają z tej pomocy równie chętnie!

NEIL-PRYDE-FUNSURF
SZKOŁA WINDSURFINGU FUNSURF - baza przy molo w Chałupach (16)

TESTY NAJNOWSZEGO SPRZĘTU JP I NP

Podczas zajęć będziecie mogli wypróbować najnowsze deski JP i żagle Neil Pryde z tegorocznej kolekcji!

FUNSURFOWA ŚCIANKA - WINDSURFINGOWA POCZTÓWKA

POCZTÓWKA Z WINDSURFINGOWYCH WAKACJI

Przygotowaliśmy dla Was FunSurf’ową ściankę, byście mogli wysyłać elektroniczne pocztówki z windsurfingowych wakacji :)!

Szkolenie

KURS INDYWIDUALNY DLA POCZĄTKUJACYCH

Kurs indywidualny to przede wszystkim customizacja i dedykowane nauczanie windsurfingu nastawione na potrzeby danej osoby. To przede wszystkim indywidualny tok i personalizowany dobór metod oraz maksymalizacja szybkości nauki. Instruktor jest zawsze obok lub bardzo, bardzo blisko. Koryguje najdrobniejsze elementy z precyzją do kilku milimetrów. Służy indywidualnym, cierpliwym i skutecznym rozwiązywaniem trudności z danym elementem technicznym. Instruktor podczas kursu indywidualnego zapewnia również przestrzeń do samodzielności – by nie zdarzało się tak, że bez instruktora kursant traci orientację i nie jest w stanie samodzielnie wypożyczać sprzętu po zajęciach.
Windsurfing to sport bardzo techniczny, a szybkość przyswajania umiejętności zależy od predyspozycji danej osoby, doboru odpowiedniego sprzętu i najlepszych instruktorów (zapewniamy, że tylko tacy uczą w naszej szkole).  Dodatkowo bardzo ważnym czynnikiem jest progresywny wiatr, który w dużej mierze odpowiada za możliwość przeprowadzenia nauki poszczególnych elementów z windsurfingowego abecadła. Przy sprzyjających warunkach wiatrowych średnio po ok. 10h z instruktorem + 5h samodzielnie, wszystkie elementy z poniższego programu są przyswojone przez każdego kursanta. Oczywiście bywają osoby super zdolne i te, które potrzebują nieco więcej godzin –  rolą naszych instruktorów jest wykrzesanie z każdego kursanta maksimum jego możliwości! A wszystko to w miłej surf atmosferze z pełnym uśmiechem na ustach kursanta!
Ten rodzaj nauki na windsurfingu dedykowany jest osobom, które lepiej odnajdują się z mocno personalizowanym podejściem, które potrzebują większego skupienia uwagi na sobie, szybkiej korekty, bezpośredniej obecności instruktora i dużej intensywności.

PROGRAM SZKOLENIA:

 • zapoznanie z akwenem i zasadami panującymi w naszej bazie
 • zapoznanie z warunkami wiatrowymi potrzebnymi do pływania na windsurfingu
 • zapoznanie z bezpieczeństwem na lądzie i wodzie
 • podstawowe nazewnictwo i pojęcia z zakresu windsurfingu, niezbędne do komunikacji instruktor<>kursant
 • równowaga na desce
 • przygotowanie zestawu windsurfingowego przed wyjściem na wodę
 • noszenie pędnika, deski
 • podnoszenie pędnika po stronie zawietrznej i nawietrznej
 • sterowanie: odpadanie, ostrzenie, panowanie nad prędkością: wybieranie i luzowanie
 • obrót na wiatr, halsowanie, obrót z wiatrem
 • kursy względem wiatru
 • zwrot na wiatr, szybki zwrot na wiatr na 3 kroki, zwrot z wiatrem
 • start z plaży
 • pływanie w trapezie
 • pierwsze triki freestyle’owe pędnikiem na desce wypornościowej
 • pływanie na desce bezmieczowej
 • pierwsze ślizgi

KURS INDYWIDAULNY DLA ŚREDNIO ZAAWANSOWANYCH

W zakładce dla początkujących dokładnie opisaliśmy, czym charakteryzuje się personalizowane podejście w kursie indywidualnym –  bardzo serdecznie odsyłamy do tej zakładki.
W kursie indywidualnym dla średnio zaawansowanych nic nie zmienia się, jeśli chodzi o podejście instruktora tj. customizacja i intensywność zajęć, precyzja, ciągła bliska obecność, korekta ustawień rąk, nóg, ciała co do milimetra. Etap średniozaawansowany to przede wszystkim godziny spędzone na pływaniu i doskonaleniu wszystkich podstawowych elementów z poziomu pierwszego, plus kilka elementów bardziej zaawansowanych jak np. start z wody, wejście w footstrap’y.
Z windsurfingiem (podobnie z innymi sportami technicznymi) jest tak, że potrzebujemy chwili (1-2 godziny) na adaptację i przypomnienie sobie tego, co już potrafimy. Pamięć mięśniowa i połączenia (głowa<>mięśnie), jakie wypracowaliśmy na pierwszym etapie nauki, bardzo szybko wracają i możemy kontynuować naukę nowych elementów. Idealne warunki wiatrowe na tym etapie nauki, by progres przychodził bardzo szybko to 14-20 węzłów. Na ten etap również potrzebujemy ok. 10h intensywnego szkolenia – najlepiej pakiet 10h z instruktorem + 5h wypożyczenia sprzętu, by również samodzielnie doskonalić poznane elementy.

PROGRAM SZKOLENIA:

 • przypomnienie i doskonalenie sterowania – odpadanie, ostrzenie
 • przypomnienie kursów względem wiatru i pozycji na desce w danym kursie
 • przypomnienie szybkiego zwrotu na wiatr na 3 kroki, zwrotu z wiatrem
 • doskonalenie szybkiego zwrotu na wiatr, zwrotu z wiatrem
 • w przypadku braku warunków ślizgowych dla lepszego czucia wiatru nauczamy szeregu trików pędnikiem na desce wypornościowej
 • doskonalenie startu z plaży
 • doskonalenie pływania w trapezie
 • doskonalenie pływania w ślizgu
 • wejście w oba footstrap’y
 • start z wody

KURS INDYWIDUALNY DLA ZAAWANSOWANYCH

Ponownie odsyłamy do zakładki dla początkujących, gdzie opisaliśmy, czym charakteryzuje się personalizowane podejście w kursie indywidualnym.
W kursie indywidualnym dla zaawansowanych nic nie zmienia się, jeśli chodzi o podejście instruktora tj. customizacja i intensywność zajęć, precyzja, ciągła bliska obecność instruktora, korekta ustawień rąk, nóg, ciała co do milimetra. Etap szkolenia windsurfingowego dla zaawansowanych to przede wszystkim pływanie w ślizgu. Najlepszy wiatr, by doskonalić Twoje umiejętności na tym etapie to 16-25 węzłów. Trzeba mieć dużo szczęścia, by przez np. 5-7 dni kursu w każdym dniu tak dobrze wiało. Oczywiście zdarzają się takie tygodnie w Chałupach w sezonie letnim! Takich tygodni (a w zasadzie miesięcy) z super wiatrem – Wam i sobie również życzymy :)! Wtedy progres staje się faktem z sekundy na sekundę! Dni ze słabszym wiatrem wykorzystujemy na naukę zaawansowanych trików freestyle’owych na desce wypornościowej – z pędnikiem nauczymy Cię wtedy wykonywać magiczne piruety, helikoptery one hand, rzucania pędnikiem za plecami itd. – wszystko po to, by jeszcze lepiej czuć wiatr i dogadywać się z nim z zamkniętymi oczami. Gdy wieje, doskonalimy Wasze pływanie w footstrapach, nauczamy rufy w ślizgu i pierwszych skoków!

PROGRAM SZKOLENIA:

 • przypomnienie szybkiego zwrotu na wiatr na 3 kroki, szybki zwrot z wiatrem na desce wypornościowej
 • pływanie w ślizgu, sterowanie stopami w ślizgu
 • pływanie w footstrapach
 • doskonalenie startu z wody
 • nauka rufy w ślizgu
 • pierwsze wyskoki w górę

KURS INDYWIDUALNY FREESTYLE

Personalizacja i jeszcze raz personalizacja! Na tym etapie podejście indywidualne jest wręcz obowiązkowe, gdyż jakość uwag i ciągła najdrobniejsza korekta jest niezbędna, by wyciągnąć z takiego kursu jak najwięcej!
To kurs przeznaczony dla zaawansowanych windsurferów, pływających swobodnie w ślizgu. To kurs dla osób, którym pływanie na wprost i zwroty w ślizgu dają ciągle dużo satysfakcji, ale chęć poszukiwania nowych wyzwań jest wielką motywacją, by spróbować windsurfingowego freestyle’u .
Od podstaw przeprowadzimy Cię indywidualnie przez naukę zaawansowanych windsurfingowych trików. Bazując na naszym bogatym doświadczeniu, przygotujcie się na setki prób, spektakularne kontakty z wodą :), trening „na sucho”, videoanalizy, wizualizacje itd. Zapewniamy, że już pierwsze próby freestyle są niesamowitym doznaniem, a jeśli uda się skoczyć jakiś trik, będziecie w siódmym niebie :)!
Na kursie przełamiecie własne lęki, zyskacie windsurfingową odwagę – oczywiście wszystko przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa.  

PROGRAM SZKOLENIA:

 • body dragi
 • wyskoki w górę z falki
 • pierwsze pop’y, czyli wyskoki przygotowujące do rotacji deską
 • wprowadzenie do volcano, pierwsze próby rotacji deską
 • flaka wypornościowa na desce freestyle’owej tzw. gecko
 • najazdy do flaki, pierwsze próby skoków flaki
 • nauka front loopa
 • kolejne freestyle’owe triki również są z nami osiągalne… daj znać, czego chcesz się nauczyć!

WINDSURFINGOWY FUNSURF TEAM

Szkolenie windsurfingowe jest prowadzone przez licencjonowanych i doświadczonych instruktorów z pasją, znakomicie przygotowanych pod względem psychologicznym, merytorycznym i technicznym, posiadających aktualne uprawnienia oraz bardzo duże doświadczenie w nauczaniu windsurfingu. Przemawiają za nimi setki, a często dziesiątki tysięcy godzin szkoleniowych! Zapewniamy, że nasi instruktorzy czerpią niesamowitą radość z przekazywania ich własnej ,,zajawki”!
Dajemy gwarancję na szybki progres, ciekawe, przyjemne, intensywne i przede wszystkim bezpieczne zajęcia! Windsurfing z naszymi instruktorami to prawdziwa przyjemność – sprawdź nasz windsurfingowy FunSurf Team na wodzie!

Akwen

SPOT I BAZA FUNSURF PRZY MOLO W CHAŁUPACH
Kursy indywidualne na windsurfingu realizujemy w naszej bazie w Chałupach (przy molo).
Jest to rozległy akwen z piaszczystym dnem i  płytką czystą wodą. Molo, z którego można obserwować każdego kursanta, robić zdjęcia i filmiki do rodzinnego albumu 🙂 lub po prostu sweet fotki na insta i facebooka :). Dodatkowo za molo zawsze znajdziemy płaską wodę –  jest to szczególnie ważne, gdy wieje silny wiatr z kierunków zachodnich lub wschodnich.  Wtedy płaska woda – bez zafalowania – zdecydowanie pomaga w procesie nauki, jest też idealna do skakania freestyle’owych trików, czy np. nauki rufy w ślizgu.

SPOT I BAZA FUNSURF NA KEMPINGU POLARIS
Kursy indywidualne na windsurfingu realizujemy również w naszej drugiej bazie – znajduje się ona we wschodniej części kempingu Polaris.
Znajduje się tam wewnętrzny FunSurfowy Camp z rozległą piaszczysta plażą i indywidualnym zejściem do zatoki. Na terenie naszego campu znajdziecie: wydzieloną strefę mieszkalną, gdzie czekają na Was nasze kultowe przyczepy n127 i namioty, wydzieloną strefę chill  (leżaki, pufy, hamaki), strefę workout, strefę tv, gdzie najczęściej wyświetlamy zajawkowe filmy, strefę kuchni i stołówki, wewnętrzny dziedziniec, surfingową ściankę, boisko do siatkówki plażowej…
Na pewno znajdziecie w naszej bazie na Polarisie mnóstwo przyjemnego miejsca, by spędzić super czas na brzegu! O najlepszy czas na wodzie zadbają nasi najlepsi instruktorzy!

Info przed

Jeśli dokonasz zakupu kursu indywidualnego lub lekcji indywidualnych, prosimy o telefon do naszej szkoły na 2-3 tygodnie przed przyjazdem do Chałup, celem wyboru instruktora oraz rezerwacji zajęć w grafiku (konkretne dni i godziny). Podczas rozmowy telefonicznej z recepcją, możesz zarezerwować tylko pierwsze zajęcia lub zaplanować od razu cały kurs/pakiet. Oczywiście w trakcie pobytu, możesz zmienić/przesuwać godziny zajęć, jak również zmieniać instruktora. Jedyny warunek/zasada, a zarazem gorąca prośba, by zmiany wyznaczonych zajęć dokonywać min. 3h przed lekcją lub najlepiej w dniu poprzedzającym zajęcia.  Ma to związek z blokowaniem godzin instruktora, które w przypadku nie dochowania tej zasady, nagle znikają z grafiku, bez szans na zajęcie ich przez inną osobą. Jeśli wybrałeś/łaś zajęcia w bazie numer 1 w Chałupach (przy molo), zadzwoń na recepcję pod numer +48600434810 lub napisz maila na: [email protected] Jeśli wybrałeś/łaś zajęcia w bazie numer 2 w Chałupach na Polarisie, zadzwoń na recepcję pod numer +48600434860 lub napisz maila na: [email protected]

Jako szkoła dysponujemy tylko zakwaterowaniem dla studentów na obozach STUDENT CAMP. Nie posiadamy w naszej ofercie innych form zakwaterowania. Bardzo prosimy o zrobienie tego na własną rękę - zapewniamy, że nie będzie to trudne. Stworzyliśmy na tę okoliczność :), specjalną podstronę (kliknij tutaj), gdzie znajdziecie bogatą listę hoteli, willi, pensjonatów, kwater i pokoi w samych Chałupach oraz w miejscowościach położonych w bliskim sąsiedztwie. Znajdziecie tam kilka podpowiedzi i długą lista numerów telefonów. W kilka minut, a może nawet sekund :), będziecie w stanie zarezerwować noclegi na swój pobyt w Chałupach i szkolenie w naszej szkole.

Zapraszamy na nasze dedykowane podstrony, gdzie znajdziecie informację o parkingu, dokładny adres, kontakt z recepcją i przejście do map Google, by do nas bez żadnego problemu trafić (kliknijcie w link poniżej): Jak dojechać i zaparkować przy naszej bazie numer 1 - FunSurf przy molo w Chałupach Jak dojechać i zaparkować przy naszej bazie numer 2 - FunSurf na campingu Polaris

Jak najbardziej można bezpośrednio na miejscu w naszych szkołach zarezerwować zajęcia, ale może to się wiązać z oczekiwaniem na lekcje. Zwykle w takich przypadkach udaje się zarezerwować lekcję "od ręki", gdyż mamy bardzo dużą ilość instruktorów, ale czasami nie jest to możliwe. Bywają dni w środku sezonu wakacyjnego, kiedy jest super pogoda, super wiatr, wtedy wszyscy instruktorzy (w najbardziej popularnych godzinach tj. 10-15) są zajęci - wtedy, albo trzeba poczekać - być może zwolni się jakaś bieżącą godzina, albo trzeba umówić zajęcia na późniejsze godziny, ewentualnie kolejny dzień. Aby mieć pewność rezerwacji godziny i konkretnego instruktora, zdecydowanie polecamy i prosimy o złożenie wcześniejszej rezerwacji online na naszej stronie i bezpośredni kontakt z recepcją, celem umówienia zajęć w grafiku:
Kontakt z recepcją w naszej szkole w Chałupach (przy molo).
Kontakt z recepcją w naszej szkole w Chałupach na campingu Polaris     

Czapka, kurtka…?  Generalnie w okresie wakacyjnym czerwiec/lipiec/sierpień jest ciepło, ale bywa również chimerycznie :). To są statystyki prowadzone przez nas od ponad 25 lat, jak będzie w sezonie 2022 – przekonajmy się razem! Na pewno nad morze warto zabrać cieplejszą czapkę i kurtkę. Nawet gdybyście tych elementów garderoby nigdy nie użyli - to warto je mieć. Nie dlatego, że nad Bałtykiem jest zimno i pada deszcz (to naprawdę stereotypy z polskich kabaretów), ale dlatego, że po zejściu z wody (szczególnie gdy mocno wieje), Wasz organizm będzie wychłodzony. Stąd oprócz dobrego posiłku, gorącej herbaty (ogrzania się od wewnątrz) musicie zadbać o to, by zatrzymywać ciepło i nie pozwalać, by organizm dalej tracił energię cieplną. To pozwoli w kolejnym dniu kontynuować z przyjemnością, przygodę z windsurfingiem. Oczywiście, jeśli podczas pakowania uda Wam się skutecznie zapomnieć o tych elementach ubioru, w sklepach na półwyspie na pewno szybko nadrobicie braki w garderobie.

Jeśli myślicie o własnej piance neoprenowej to z naszego doświadczenia na okres wakacyjny polecamy pianki o grubości 4/3 mm lub najbardziej uniwersalną grubość 3/2 mm (długie nogawki i długie rękawy). W okresie wakacyjnym możemy pływać w boardshort'ach i lycrze, ale czasem pianka 4/3 również bywa bardzo potrzebna. Oczywiście w grę wchodzą indywidualne preferencje - jeśli ktoś jest szczupły i z reguły zwykle jest mu chłodno, zdecydowanie polecamy piankę 4/3 mm. Najbardziej klasyczna pianka na okres wakacyjny dla wszystkich nie przesadnie szczupłych :) to 3/2 mm. Rekomendujemy marki: ion, quiksilver, roxy, oneill, billabong, które sprawdzają się wśród naszych instruktorów, którzy spędzają na wodzie kilkaset godzin w sezonie. Jeśli nie chcecie na początek inwestować w swoją własną piankę, możecie ją u nas wypożyczyć.  W opcji "za free" - przychodzicie 15 min. przed zajęciami i wybieracie za każdym razem piankę przed zajęciami. Ta opcja, ma pewne minusy - mamy ponad 300 pianek w naszej wypożyczalni, a i tak może się zdarzyć, że będzie trzeba założyć mokrą piankę. Oczywiście pianki są codziennie prane i dezynfekowane. Jeśli chcecie mieć większy komfort, wypożyczacie piankę w opcji "na wyłączność", czyli wybieracie jedną idealną piankę dla siebie na cały okres trwania kursu. Zabieracie ją ze sobą na kwaterę/pod przyczepę/do hotelu i należy ona tylko do Was. Opłata za tę opcję wynosi 100 zł. Kaptur/czapka neoprenowa - jeśli myślicie o windsurfingu na poważnie to warto jedną z tych opcji mieć na wszelki wypadek. W Polsce zwykle dobrze wieje, gdy przechodzi front atmosferyczny, nie zawsze jest on ciepły – wtedy taka czapka lub kaptur jest bezcenna.  Czapkę/kaptur neoprenowy musicie zakupić przed przyjazdem lub w sklepach na miejscu (obok naszych szkół jest kilka sklepów). Jeśli będzie ciepło zupełnie ich nie użyjecie, ale zakładając z wielkim prawdopodobieństwem, że zakochacie się w windsurfingu, wtedy kaptur/czapka neoprenowa przyda Wam się na maj, wrzesień i październik :), o styczniu nie zapominając :)! Jeśli chodzi o buty neoprenowe – zwykle nie wypożycza się ich w szkołach i wypożyczalniach windsurfingu, trzeba je zakupić we własnym zakresie. Najbardziej uniwersalne będą buty to grubość neoprenu 3/2 mm lub 4/3 mm i takie zdecydowanie polecamy. W okresie wakacyjnym wystarczą buty niskie, czyli poniżej kostki. O tym, również możecie zdecydować na miejscu po np. pierwszych zajęciach. Jeśli chodzi o rękawice do windsurfingu - to ich używanie powinno być ostatecznością i rzadko kto się na to decyduje.  Jest z nimi kilka problemów – gdyż mogą chronić ręce przed chłodem, ale wtedy męczą się dość mocno przedramiona. Jeśli kupujecie takie rękawice, to najlepiej z otwartą przestrzenią (dziurą) po wewnętrznej stronie dłoni. Wtedy zachowujemy normalny uchwyt (nie męczą się ręce), zaś wierzch dłoni jest chroniony przed przewiewaniem i wychłodzeniem. Drugim rodzajem rękawic są rękawice pełne (najlepiej ze szczelnymi szwami), wtedy ręce są super chronione od chłodu, ale zwykle zmagamy się z szybkim zmęczeniem przedramion. Z zakupem rękawic proponujemy się wstrzymać. W wakacje raczej na pewno nie będą potrzebne,  a jeśli zdarzy się chłodniejszy dzień we wrześniu, można takiego zakupu dokonać na miejscu w Chałupach. Jeśli chodzi o rękawice „przeciwodciskowe” (z krótkimi i długimi palcami), to nie jesteśmy ich zwolennikami 🙂 i jeśli tylko można – proponujemy ich unikać. Zwykle chronią one jedne miejsca dłoni, a odciski robią się i tak w innych miejscach, dodatkowo precyzja trzymania bomu jest zaburzona. Miejsca gdzie zwykle robią się odciski na rękach, proponujemy delikatnie wzmocnić na siłowni :), to z pewnością zaprocentuje na wodzie.

Jeśli jesteś w naszej szkole, pierwszy raz:

 • prosimy o przybycie min. 15-25 min. przed zajęciami.  Dlaczego tak wcześnie? Podany czas jest uśredniony i wynika z naszych doświadczeń, zwykle jest on zależny od tego: Czy chcesz dodatkowo porozmawiać o ofercie? Czy będziemy planować i drukować grafik? Czy będziemy dobierać dla Ciebie (Twojej rodziny) piankę?
 • prosimy, byś miał/a przy sobie telefon, by zarejestrować się w naszym systemie (telefon możesz bezpiecznie zostawić na recepcji lub w zamykanej szafce). Sama rejestracja zajmie ok. 2 min.
 • jeśli na zajęcia, zapisana jest osoba niepełnoletnia, za pierwszym razem musi przybyć z osobą pełnoletnią.
 • na każde zajęcia polecamy mieć ze sobą ręcznik i strój kąpielowy.
 • polecamy mieć ze sobą wodę do picia, gdyż po zajęciach na pewno będziecie chcieli uzupełnić płyny.
Jeśli jesteś w naszej szkole, kolejny raz:
 • musisz przewidzieć czas, tylko na dobór pianki (jeśli nie masz własnej), przebranie i założenie pianki, czyli ok. 10-15 min. - powinno w zupełności wystarczyć
 • na każde zajęcia polecamy mieć ze sobą ręcznik i strój kąpielowy
 • polecamy mieć ze sobą wodę do picia, gdyż po zajęciach na pewno będziecie chcieli uzupełnić płyny
Ubrania i wszystkie inne rzeczy możesz zostawić w zamykanej szafce, a kluczyk masz przy sobie na "basenowej" opasce. Po zajęciach w bazie w Chałupach możliwe jest wzięcie prysznica, na Polarisie również, ale tam (na campingu) jest on dodatkowo płatny 2 zł./min. Przed bazą i w bazie możesz zostawić bezpiecznie rower, hulajnogę, deskorolkę...

Jak dojechać

JAK DOJECHAĆ – BAZA FUNSURF CHAŁUPY (PRZY MOLO)

Na naukę windsurfingu w formacie kursów indywidualnych zapraszamy do naszej bazy przy molo w Chałupach.
Baza startuje jak co roku – od długiego weekendu majówkowego.

W procesie rezerwacji wybierzesz, gdzie chcesz realizować lekcje – w Chałupach czy na Polarisie (ma to znaczenie, jeśli chodzi o rezerwację pierwszych zajęć w grafiku).

Klikając w mapkę przejdziesz do map google z zaznaczeniem naszej szkoły w Chałupach (przy molo). BAZA KITESURFINGU FUNSURF CHALUPY

JAK DOJECHAĆ – BAZA FUNSURF (KEMPING POLARIS)

Nasza druga baza mieści się na kempingu Polaris (5 kemping od Władysławowa, jadąc w kierunku Helu).
Baza startuje co roku – od długiego weekendu „Boże Ciało”.

Również do tej bazy zapraszamy Cię na windsurfingowe kursy indywidualne.
W procesie rezerwacji wybierzesz, gdzie chcesz realizować kurs – w Chałupach czy na Polarisie (ma to znaczenie, jeśli chodzi o rezerwację pierwszych zajęć w grafiku).

Klikając w mapkę przejdziesz do map google z zaznaczeniem naszej szkoły na kempingu Polaris. BAZA FUNSURF KEMPING POLARIS

Cena

 • w zależności od wybranej opcji:
  – pakiet duży 10+5 –
  kurs indywidualny w opcji 10h z instruktorem + 5h samodzielnego pływania (sprzęt windsurfingowy: deska i pędnik)
  – pakiet mały 5+3  kurs indywidualny w opcji 5h z instruktorem + 3h samodzielnego pływania (sprzęt windsurfingowy: deska i pędnik)
 • rescue
 • ubezpieczenie sprzętu na wypadek uszkodzenia (deska + pędnik)
 • brak dopłat za deskę bezmieczową (ślizgową) w technologii epoxy sandwich
 • pianka w opcji podstawowej (wypożyczam na czas zajęć – za każdym razem muszę szukać nowej pianki)
 • trapez
 • kapok
 • możliwość wzięcia prysznica po zajęciach
 • zamykana szafka (kluczyk z opaską na rękę)
 • opcja „pianka na wyłączność” – wybierasz jedną piankę i możesz ją zabrać ze sobą do hotelu/na kwaterę.  Dodatkowa opłata 100 PLN/na tydzień

CENNIK KURSY INDYWIDUALNE
DLA DOROSŁYCH

ZAREZERWUJ WCZEŚNIEJ I ZAPŁAĆ MNIEJ!
ZAREZERWUJ TEN KURS ONLINE, A ZAPŁACISZ 10% MNIEJ!
UŻYJ KODU: ONLINE10

JEŻELI MASZ DODATKOWE PYTANIA, MOŻESZ KAŻDY KURS ZAREZERWOWAĆ
TELEFONICZNE: (+48 81) 441 54 15  LUB MAILOWO: [email protected]

Nazwa Rodzaj Cena Ilość osób
PAKIET DUŻY (10h z instruktorem i sprzętem + 5h wypożyczenia sprzętu)VIP (1 os.)1290 zł/os.1
PAKIET DUŻY (10h z instruktorem i sprzętem + 5h wypożyczenia sprzętu)GRUPOWY 2 os.1040 zł/os. 2
PAKIET DUŻY (10h z instruktorem i sprzętem + 5h wypożyczenia sprzętu)GRUPOWY 3 os.890 zł/os. 3
PAKIET DUŻY (10h z instruktorem i sprzętem + 5h wypożyczenia sprzętu)GRUPOWY 4 os.790 zł/os. 4
PAKIET MAŁY (5h z instruktorem i sprzętem + 3h wypożyczenia sprzętu)VIP (1 os.)790 zł/os.1
PAKIET MAŁY (5h z instruktorem i sprzętem + 3h wypożyczenia sprzętu)GRUPOWY 2 os.570 zł/os. 2
PAKIET MAŁY (5h z instruktorem i sprzętem + 3h wypożyczenia sprzętu)GRUPOWY 3 os.500 zł/os. 3
PAKIET MAŁY (5h z instruktorem i sprzętem + 3h wypożyczenia sprzętu)GRUPOWY 4 os.460 zł/os. 4

ZOBACZ, CO CIĘ CZEKA!

Partnerzy FunSurf

 • LOGO VANS - FUNSURF
 • LOGO HAPPY SOCKS - FUNSURF
 • SURFSHOP LOGO - FUNSURF
 • LOGO SURFMESSA - FUNSURF
 • jungmob_logo_funsurf

Opinie o naszej szkole

Promocje