SZKOŁA I WYPOŻYCZALNIA WINDSURFINGU FUNSURF CHAŁUPY

KURSY GRUPOWE NA WINDSURFINGU
w opcji 7 dni (28h) i 7 dni (14h)

 

Proponujemy sprawdzone i najchętniej wybierane przez naszych dorosłych klientów – tygodniowe kursy grupowe na windsurfingu. Jest to najbardziej ekonomiczna wersja nauki – czyli dużo godzin za atrakcyjną cenę ✅!

Możecie się szkolić na wszystkich poziomach zaawansowania (początkującym, średnim, zaawansowanym i freestyle).
W sezonie startujemy w każdy poniedziałek.
Pamiętajcie – nie musicie być silni, ani super sprawni fizycznie, wystarczy ogólnie dobry stan zdrowia i chęci, aby pływać na desce. Fajnie gdybyście tylko nie bali się wody, to jedyny kluczowy warunek. Szkolenie odbywa się na bezpiecznym, płytkim akwenie, więc nie musicie być mega pływakami.
Możecie wybierać między opcją mniejszą (kurs 1/2 – po 2 h dziennie) i większą, bardziej intensywną (kurs standard – po 4 h dziennie). My polecamy intensywniejszy kurs standard, bo przy tej opcji dokonacie największego progresu!
Najlepszy i najnowszy sprzęt – co roku wymieniany sprzęt (deski JP i żagle Neil Pryde, Duotone) pozwoli Wam na szybkie postępy. Windsurfing na takim sprzęcie to prawdziwa przyjemność – gwarantujemy super lekkie zestawy i technologiczne nowinki!
Małe grupy – dzięki Waszym sugestiom zmniejszyliśmy grupy szkoleniowe z 8 do maksymalnie 6-7 osób! A grupę tworzymy już od 3 osób.
Doświadczona kadra  – FunSurfowy Team – instruktorzy, bosmani i beachboy’e – to bardzo doświadczony team, który pracuje w większości w naszej szkole od kilku do kilkunastu lat (niektórzy ponad 20). Na pomoc naszej kadry możecie zawsze liczyć zarówno na wodzie, jak i na brzegu.
Pianka – przygotowaliśmy dwie opcje wypożyczenia pianki – w procesie dokonywania rezerwacji wybieracie jedną z nich. Oczywiście jest też trzecia opcja czyli własna pianka (w zakładce „Info przed” opisujemy, jaką piankę polecamy zakupić, jeśli rozważacie tę trzecią opcję).
Pierwsza opcja to pianka za free – zakładam na zajęcia i zdejmuję po zajęciach. Wrzucacie piankę do specjalnego kosza, a my zajmujemy się jej dezynfekcją. Niestety ta opcja ma pewne wady – zawsze musicie przychodzić 15 min. przed zajęciami i szukać pianki, a czasami musicie założyć mokrą piankę. Druga opcja to pianka na wyłączność na czas trwania kursu – tzn. wybieracie piankę pierwszego dnia kursu, zabieracie na kwaterę/do hotelu i oddajecie po ostatnich zajęciach – za dopłatą 100 zł od osoby na cały okres trwania kursu.
W naszej szkole nie dopłacacie za sprzęt ślizgowy, trapez, kapok używany w trakcie zajęć oraz nie dopłacacie za rescue.
Sprzęt poza zajęciami  – dla osób, które chcą pływać poza godzinami zajęć przewidzianymi na kurs mamy dwie opcje:
1. 50% zniżki na wypożyczenie sprzętu – w przypadku kursu standard (28h) lub 25% zniżki na wypożyczenie sprzętu – w przypadku kursu 1/2 (14h)
2. wykupienie do kursu standard opcji „sprzęt max” – koszt to dodatkowe 200 zł za tydzień – w tej opcji możecie korzystać ze sprzętu również poza zajęciami, kiedy tylko szkoła jest otwarta, zwykle od 9 do 20.
Karta rabatowa  – wszyscy uczestnicy na zakończenie naszych kursów  otrzymują kartę stałego klienta. Dzięki tej karcie zaoszczędzicie przy zakupach w surfshop.pl, a w bazach FS (Chałupy i Polaris) uzyskacie 10% rabatu na kolejne kursy, obozy i wypożyczalnię.
Drugi kurs w sezonie z rabatem 50%  – jeśli przyjedziecie drugi raz na kurs grupowy w terminach wrześniowych,  zapłacicie połowę ceny. Szczegóły tej promocji „drugi za 50%” i określenie terminu pojawi się na naszej stronie i w mediach społecznościowych.
Patent VDWS – przeprowadzamy egzaminy i wystawiamy patenty VDWS, uprawniające do wypożyczenia windsurfingowego sprzętu za granicą. Czy to jest Wam potrzebne? Zdarza się, że za granicą w licencjonowanych szkołach i wypożyczalniach VDWS, by móc wypożyczyć sprzęt, wymagają okazania tego certyfikatu.

Jeśli tygodniowy grupowy kurs windsurfingu to za mało 🙂 – sprawdźcie ofertę kursów indywidualnych dla dorosłych. Zapraszamy również na wyjazdy i szkolenia za granicą z FunSurf – tutaj znajdziecie naszą pełną ofertę wyjazdów i szkoleń na zagranicznych na windsurfingowych spotach.

ZGARNIJ 10% RABATU ZA REZERWACJĘ ONLINE!
TWÓJ KOD RABATOWY TO: ONLINE10

TYGODNIOWY KURS WINDSURFINGU DLA DOROSŁYCH – OBEJRZYJ TO Z BLISKA 

JAKI KURS TYGODNIOWY WYBRAĆ?

KURS TYGODNIOWY STANDARD

 • najbardziej sprawdzony i polecany przez nas i naszych kursantów kurs
 • dzięki rozłożeniu zajęć na dwie tury w ciągu dnia (2 x 2 h, z 2 h przerwą pomiędzy zajęciami) zachowacie siły i będziecie mogli intensywnie trenować i uczyć się windsurfingu, a po kursie będziecie się mogli pochwalić bardzo dużym progresem
 • uczestnicy kursów dzieleni są na grupy w zależności od wieku i poziomu umiejętności (początkujący, średni i zaawansowani, freestyle)
 • szkolenie obejmuje: 28 godzin zajęć tj. 24h zajęć praktycznych z instruktorem na wodzie na kompletnym sprzęcie windsurfingowym, plus ostatniego dnia w niedzielę 4h wypożyczenia sprzętu bez instruktora

KURS TYGODNIOWY 1/2 („POŁÓWKA”)

 • tę opcję polecamy osobom dysponującym mniejszym budżetem i tym, które naukę windsurfingu muszą dzielić z obowiązkami rodzinnymi oraz osobom dla których windsurfing jest tylko jednym z punktów programu pobytu nad Bałtykiem
 • zajęcia (2 h) odbywają się raz dziennie – zwykle przed południem, a godziny ustala bosman przed rozpoczęciem kursu w każdy poniedziałek
 • uczestnicy kursów dzieleni są na grupy w zależności od poziomu umiejętności i wieku (początkujący, średni i zaawansowani, freestyle)
 • szkolenie obejmuje: 14 godzin zajęć tj. 12h zajęć praktycznych z instruktorem na wodzie na kompletnym sprzęcie windsurfingowym, plus ostatniego dnia w niedzielę 2h wypożyczenia sprzętu bez instruktora

Atrakcje

Poza kluczowym, najważniejszym i najfajniejszym… czyli szkoleniem na windsurfingu – zapewniamy jeszcze kilka dodatkowych ATRAKCJI. Przede wszystkim gwarantujemy  uśmiech i szkolenie w super atmosferze! Dodatkowo mamy dla Was wlepy, firmowe smycze, surf’erskie tatuaże oraz funsurfową książeczkę, która w sposób super przystępny przedstawia kluczowe zagadnienia dotyczące windsurfingu, dodatkowo pozwala na zbieranie i dokumentowanie zdobytych umiejętności!

FOTOSERWIS FUNSURF - SPRZĘT
FOTOSERWIS FUNSURF

FOTOSERWIS

Najlepsze momenty i Wasze wyczyny na wodzie uwieczni nasz naczelny FunSurf’owy fotograf!

OPASKA FUNSURF CAMP

ZNIŻKI Z OPASKĄ FUN SURF

Zniżki w sklepach SurfShop tuż obok naszej bazy w Chałupach i na Polarisie, dodatkowo zniżki w restauracji SurfMessa.

Surfing na Bałtyku - szkolenie w FunSurf
SURFING NA BAŁTYKU FUNSURF

WARSZTATY SURFINGU

Raz w tygodniu – Karolina Marczak (dwukrotna mistrzyni Polski) – opowiada o surfingu w Polsce i na świecie. Pokazuje na zdjęciach i filmikach, że surfing na Bałtyku jest jak najbardziej możliwy! W ramach zajęć – jeśli Bałtyk dopisze – możecie udać ze swoimi instruktorami na zajęcia surfingu, by przekonać się, ile radości daje odjechanie choćby jednej małej fali!

ZABAWY-NA-MONSTER-SUPIE-JP-TYLKO-W-FUNSURF

SUP'Y

Gdy wiatr nie zawsze będzie chciał się śpieszyć :), do Waszej dyspozycji będą Mega Sup’y i Sup’y tradycyjne dla jednej lub dwóch osób. Na zdjęciu 14 osób na mega sup’ie – czekamy na pobicie rekordu :).

WARSZTATY WINGFOIL FUNSURF
WARSZTATY Z WINGFOILA FUNSURF

WARSZTATY Z WINGFOILA

Jeśli tylko zapragniecie spróbować pływania na wingach, instruktor w ramach zajęć windsurfingowych przybliży Wam tajniki wingfoila. Będziecie mogli ocenić, jak blisko spokrewniony jest windsurfing z wingfoilem, by w przyszłości pomyśleć o nauce również tego sportu!

YOGA W FUNSURF - NA MOLO

YOGA

Przed bazą, na molo, na plaży – zupełnie za free –  zajęcia z instruktorką Yogi!

FUNSURF PARTY BEDROOM
FUNSURF PARTY BEDROOM BEACH

FUNSURF PARTY

Przewidujemy FunSurf Party w Messie lub wieczorny chill na plaży – będzie to uzależnione od pogody, ale mamy na nią swoje sprawdzone pomysły 🙂 Dla chętnych wypady do beachbarów!

WIDEOFILMOWANIE - SZKOLENIE W FUNSURF

VIDEO ANALIZA

W zależności od warunków pogodowych i demokratycznej decyzji wewnątrz grupy – instruktor będzie filmował Wasze wyczyny na wodzie –  wszystko po to, aby po zajęciach wspólnie przeanalizować technikę pływania i skorygować niedoskonałości.

SURF TATUAŻE FUNSURF
TATUAŻE FUNSURF

SURF TATUAŻE, WLEPY, SMYCZKI...

Przygotowaliśmy dla Was dodatkowe gadżety, które otrzymacie w trakcie i na koniec windsurfingowych przyjemności. Nasz hit –  funsurf’owe tatuaże – cieszą się ogromną popularnością wśród najmłodszych i najstarszych 🙂 Smyczka jest znakomitym wspomnieniem po windsurfingowych wakacjach, zaś dyplomy i certyfikaty zdobią niejedną ścianę. W każdym roku staramy się wprowadzać nowe gadżetowe pomysły, by Was zaskakiwać!

FUNSURFOWA KSIĄŻECZKA - POMOC W SZKOLENIU I NAUCE WINDSURINFGU - - WLEPIANIE WLEP - FUNSURF

FUNSURFOWA KSIĄŻECZKA - WIEDZA I WINDSURFINGOWE ODZNAKI

Nasza autorska pomoc dydaktyczna i dziennik windsurfingowych postępów! Stworzona z myślą o najmłodszych, ale dorośli korzystają z tej pomocy równie chętnie!  Znajdziesz tam podstawowy elementarz wiedzy windsurfingowej, plus specjalne miejsca do zbierania wlep, określających wszystkie zdobyte umiejętności.

NEIL-PRYDE-FUNSURF
SZKOŁA WINDSURFINGU FUNSURF - baza przy molo w Chałupach (16)

TESTY NAJNOWSZEGO SPRZĘTU JP I NP

Będziecie mogli wypróbować najnowsze deski JP i żagle Neil Pryde z tegorocznej kolekcji!

FUNSURFOWA ŚCIANKA - WINDSURFINGOWA POCZTÓWKA

POCZTÓWKA Z WINDSURFINGOWYCH WAKACJI

Przygotowaliśmy dla Was FunSurf’ową ściankę, byście mogli wysyłać elektroniczne pocztówki z windsurfingowych wakacji :)!

Szkolenie

TYGODNIOWY KURS WINDSURFIGU DLA POCZĄTKUJACYCH

Poniżej opisujemy pełny etap szkolenia dla początkujących na kursie grupowym trwającym 7 dni czyli 28 godzin tj. 24h zajęć praktycznych z instruktorem na wodzie na kompletnym sprzęcie windsurfingowym, plus ostatniego dnia w niedzielę 4h wypożyczenia sprzętu bez instruktora.
By w pełni zrealizować ten bogaty program, jesteśmy uzależnieni od warunków wiatrowych, ale zapewniamy, że „wyciskamy” z każdych warunków wietrznych wszystko, co możliwe, by progres każdego kursanta był maksymalny!
Cytując klasyka – „wiatr to powietrze, które się śpieszy” –  obiecujemy w 100% wykorzystać wszelki jego pośpiech! Idealnie byłoby zaczynać szkolenie (pierwsze 1-2 dni) przy sile 5-7 węzłów, w kolejnych dniach (2-5 dzień) idealna siła wiatru to 8-14 węzłów, najlepiej byłoby zakończyć szkolenie dla początkujących (6-7 dzień) przy sile wiatru 18-20 węzłów. Przy tej sile w 6 i 7 dniu moglibyśmy swobodnie zacząć naukę pływania w ślizgu, czyli osiągnąć jeden z kluczowych i najprzyjemniejszych celów w tym sporcie!
Windsurfing to sport bardzo techniczny, a szybkość przyswajania umiejętności zależy od predyspozycji danej osoby, doboru odpowiedniego sprzętu i najlepszych instruktorów – gwarantujemy, że tylko tacy uczą w naszej szkole!  Przy sprzyjających warunkach wiatrowych średnio po tygodniowym szkoleniu (4h dziennie), wszystkie elementy z poniższego programu są przyswojone przez każdego kursanta. Oczywiście bywają osoby super zdolne i te, które potrzebują nieco więcej godzin –  rolą naszych instruktorów jest „wykrzesanie” z każdego kursanta maksimum jego możliwości.  W zajęciach grupowych instruktor dostosowuje program szkolenia do całej grupy, oczywiście skupia większą uwagę na osobach, które potrzebują nieco więcej czasu, ale jednocześnie daje zadania rozwijające osobom, które przyswajają program dużo szybciej.
O szkoleniu grupowym można napisać kilka książek :), na pewno na kursie sami przeżyjecie niesamowitą windsurfingową przygodę, a podczas zajęć przytoczymy wiele ciekawych historii. Z naszej strony zdecydowanie polecamy ten rodzaj nauki, ma on wiele zalet m.in. integracja i motywacja w grupie, super atmosfera i wzajemna współpraca w grupie, duża intensywność, ogromna satysfakcja z szybkich postępów. Poza tym bardzo dużo godzin spędzonych na wodzie sprzyja szybkiemu usamodzielnieniu się. Bezpośredni kontakt i współpraca z siłami natury daje niesamowitą radość! Uczenie poprzez (oficjalną lub nieoficjalną) rywalizację, wzajemne podglądanie osób w grupie, czas na videoanalizę itd. to kilka kluczowych elementów, jakie składają się na błyskawiczny progres każdego kursanta podczas tygodniowego kursu grupowego na windsurfingu.

PROGRAM SZKOLENIA:

 • zapoznanie z akwenem i zasadami panującymi w naszej bazie
 • zapoznanie z warunkami wiatrowymi potrzebnymi do pływania na windsurfingu
 • zapoznanie z bezpieczeństwem na lądzie i wodzie
 • podstawowe nazewnictwo i pojęcia z zakresu windsurfingu, niezbędne do komunikacji instruktor<>kursant
 • równowaga na desce
 • przygotowanie zestawu windsurfingowego przed wyjściem na wodę
 • noszenie pędnika, deski
 • podnoszenie pędnika po stronie zawietrznej i nawietrznej
 • sterowanie: odpadanie, ostrzenie, panowanie nad prędkością: wybieranie i luzowanie
 • obrót na wiatr, halsowanie, obrót z wiatrem
 • kursy względem wiatru
 • zwrot na wiatr, szybki zwrot na wiatr na 3 kroki, zwrot z wiatrem
 • start z plaży
 • pływanie w trapezie
 • pierwsze triki freestyle’owe pędnikiem na desce wypornościowej
 • pływanie na desce bezmieczowej
 • pierwsze ślizgi

TYGODNIOWY KURS WINDSURFIGU DLA ŚREDNIO ZAAWANSOWANYCH

Etap średnio zaawansowany to przede wszystkim godziny spędzone na pływaniu i doskonaleniu wszystkich podstawowych elementów z poziomu pierwszego, plus elementy bardziej zaawansowane, jak np. start z wody, wejście w footstrap’y.
Z windsurfingiem (podobnie z innymi sportami technicznymi) jest tak, że potrzebujemy chwili (1-2 godziny) na adaptację i przypomnienie sobie tego, co już potrafimy. Pamięć mięśniowa i połączenia (głowa<>mięśnie), jakie wypracowaliśmy na pierwszym etapie nauki bardzo szybko wracają i możemy kontynuować naukę nowych elementów. Idealne warunki wiatrowe na tym etapie nauki, by progres przychodził bardzo szybko, to 14-20 węzłów.

PROGRAM SZKOLENIA:

 • przypomnienie i doskonalenie sterowania – odpadanie, ostrzenie
 • przypomnienie kursów względem wiatru i pozycji na desce w danym kursie
 • przypomnienie: szybkiego zwrotu na wiatr na 3 kroki, zwrotu z wiatrem
 • doskonalenie szybkiego zwrotu na wiatr, zwrotu z wiatrem
 • w przypadku braku warunków ślizgowych dla lepszego czucia wiatru nauczamy szeregu trików pędnikiem na desce wypornościowej
 • doskonalenie startu z plaży
 • doskonalenie pływania w trapezie
 • doskonalenie pływania w ślizgu
 • wejście w oba footstrap’y
 • start z wody

TYGODNIOWY KURS WINDSURFIGU DLA ZAAWANSOWANYCH

Ten etap to przede wszystkim pływanie w ślizgu. Najlepszy wiatr, by doskonalić umiejętności na tym etapie to 16-25 węzłów. Trzeba mieć dużo szczęścia, by przez 7 dni kursu każdego dnia tak dobrze wiało. Oczywiście zdarzają się takie tygodnie w sezonie, czego Wam z całego serca życzymy! Wtedy progres staje się faktem z sekundy na sekundę! Dni ze słabszym wiatrem wykorzystujemy na zaawansowane triki freestyle’owe na desce wypornościowej – z pędnikiem robicie wtedy magiczne piruety, helikoptery one hand, rzucania pędnikiem za plecami itd. – wszystko po to, byście jeszcze lepiej czuli wiatr i dogadywali się z nim z zamkniętymi oczami. Gdy wieje,  doskonalimy pływanie w footstrap’ach i nauczamy rufy w ślizgu.

PROGRAM SZKOLENIA:

 • przypomnienie szybkiego zwrotu na wiatr na 3 kroki, szybki zwrot z wiatrem na desce wypornościowej
 • pływanie w ślizgu, sterowanie stopami w ślizgu
 • pływanie w footstrapach
 • doskonalenie startu z wody
 • nauka rufy w ślizgu
 • pierwsze wyskoki w górę

TYGODNIOWY KURS WINDSURFIGU FREESTYLE

To kurs przeznaczony zdecydowanie dla bardzo zaawansowanych windsurferów, pływających swobodnie w ślizgu. To kurs dla osób, którym pływanie na wprost i zwroty w ślizgu dają ciągle dużo satysfakcji, ale chęć poszukiwania nowych wyzwań jest wystarczającą motywacją, by spróbować windsurfingowego freestyle’u .
Od podstaw przeprowadzimy Cię przez naukę zaawansowanych windsurfingowych trików. Bazując na naszym bogatym doświadczeniu, przygotujcie się na setki prób, spektakularne kontakty z wodą :), trening „na sucho”, videoanalizy, wizualizacje itd. Zapewniamy, że już pierwsze próby freestyle będą niesamowitym doznaniem, a jeśli uda się zrobić trik, będziecie w siódmym niebie :)! Na kursie przełamiecie własne lęki, zyskacie windsurfingową odwagę – oczywiście wszystko „z głową” i przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa.
To, co możemy robimy na brzegu – czyli poszczególne sekwencje „ruchów na sucho”, wizualizacje, zwrócenie uwagi na kluczowe szczegóły… Wychodzimy na wodę i po prostu robimy ten trik :)! Jeśli nie za 3 razem, to za kolejnym, a jeśli się nie uda, to za kolejnym – prób będzie naprawdę dużo. Wiemy z doświadczenia,  że trzeba być naprawdę super sprawną i utalentowaną osobą, by skoczyć windsurfingowy trik po kilku, nawet kilkudziesięciu próbach. Nastawcie się na twardą, ale super przyjemną pracę i setki skoków, by ustać np. flakę, czy volcano… Bardzo ważne w tym procesie nauki są nagrania video i ich analiza i to będzie na pewno codziennością na tym etapie nauki.

PROGRAM SZKOLENIA:

 • body dragi
 • wyskoki w górę z falki
 • pierwsze pop’y, czyli wyskoki przygotowujące do rotacji
 • wprowadzenie do volcano, pierwsze próby rotacji deską
 • flaka wypornościowa na desce freestyle’owej tzw. gecko
 • najazdy do flaki, pierwsze próby skoków flaki
 • nauka front loopa
 • kolejne freestyle’owe triki również są z nami osiągalne… daj znać, czego chcesz się nauczyć!

WINDSURFINGOWY FUNSURF TEAM

Szkolenie windsurfingowe jest prowadzone przez licencjonowanych i doświadczonych instruktorów z pasją, znakomicie przygotowanych pod względem psychologicznym, merytorycznym i technicznym, posiadających aktualne uprawnienia oraz bardzo duże doświadczenie w nauczaniu windsurfingu. Przemawiają za nimi setki, a często dziesiątki tysięcy godzin szkoleniowych! Zapewniamy, że nasi instruktorzy czerpią niesamowitą radość z przekazywania ich własnej ,,zajawki”!
Dajemy gwarancję na szybki progres, ciekawe, przyjemne, intensywne i przede wszystkim bezpieczne zajęcia! Windsurfing z naszymi instruktorami to prawdziwa przyjemność – sprawdź nasz windsurfingowy FunSurf Team na wodzie!

Akwen

SPOT I BAZA FUNSURF PRZY MOLO W CHAŁUPACH
Szkolenia i kursy realizujemy w naszej bazie w Chałupach (przy molo).
Jest to rozległy akwen z piaszczystym dnem i  płytką czystą wodą. Molo, z którego można obserwować każdego kursanta, robić zdjęcia i filmiki do rodzinnego albumu 🙂 lub po prostu sweet fotki na insta i facebooka :). Dodatkowo za molo zawsze znajdziemy płaską wodę –  jest to szczególnie ważne, gdy wieje silny wiatr z kierunków zachodnich lub wschodnich.  Wtedy płaska woda – bez zafalowania – zdecydowanie pomaga w procesie nauki, jest też idealna do skakania freestyle’owych trików, czy np. nauki rufy w ślizgu.

Info przed

Jako szkoła dysponujemy tylko zakwaterowaniem dla studentów na obozach STUDENT CAMP. Nie posiadamy w naszej ofercie innych form zakwaterowania. Bardzo prosimy o zrobienie tego na własną rękę - zapewniamy, że nie będzie to trudne. Stworzyliśmy na tę okoliczność :), specjalną podstronę (kliknij tutaj), gdzie znajdziecie bogatą listę hoteli, willi, pensjonatów, kwater i pokoi w samych Chałupach oraz w miejscowościach położonych w bliskim sąsiedztwie. Znajdziecie tam kilka podpowiedzi i długą lista numerów telefonów. W kilka minut, a może nawet sekund :), będziecie w stanie zarezerwować noclegi na swój pobyt w Chałupach i szkolenie w naszej szkole.

Jeśli myślicie o własnej piance neoprenowej to z naszego doświadczenia na okres wakacyjny polecamy pianki o grubości 4/3 mm lub najbardziej uniwersalną grubość 3/2 mm (długie nogawki i długie rękawy). W okresie wakacyjnym możemy pływać w boardshort'ach i lycrze, ale czasem pianka 4/3 również bywa bardzo potrzebna. Oczywiście w grę wchodzą indywidualne preferencje - jeśli ktoś jest szczupły i z reguły zwykle jest mu chłodno, zdecydowanie polecamy piankę 4/3 mm. Najbardziej klasyczna pianka na okres wakacyjny dla wszystkich nie przesadnie szczupłych :) to 3/2 mm. Rekomendujemy marki: ion, quiksilver, roxy, oneill, billabong, które sprawdzają się wśród naszych instruktorów, którzy spędzają na wodzie kilkaset godzin w sezonie. Jeśli nie chcecie na początek inwestować w swoją własną piankę, możecie ją u nas wypożyczyć.  W opcji "za free" - przychodzicie 15 min. przed zajęciami i wybieracie za każdym razem piankę przed zajęciami. Ta opcja, ma pewne minusy - mamy ponad 300 pianek w naszej wypożyczalni, a i tak może się zdarzyć, że będzie trzeba założyć mokrą piankę. Oczywiście pianki są codziennie prane i dezynfekowane. Jeśli chcecie mieć większy komfort, wypożyczacie piankę w opcji "na wyłączność", czyli wybieracie jedną idealną piankę dla siebie na cały okres trwania kursu. Zabieracie ją ze sobą na kwaterę/pod przyczepę/do hotelu i należy ona tylko do Was. Opłata za tę opcję wynosi 100 zł.
Kaptur/czapka neoprenowa - jeśli myślicie o windsurfingu na poważnie to warto jedną z tych opcji mieć na wszelki wypadek. W Polsce zwykle dobrze wieje, gdy przechodzi front atmosferyczny, nie zawsze jest on ciepły – wtedy taka czapka lub kaptur jest bezcenna.  Czapkę/kaptur neoprenowy musicie zakupić przed przyjazdem lub w sklepach na miejscu (obok naszych szkół jest kilka sklepów). Jeśli będzie ciepło zupełnie ich nie użyjecie, ale zakładając z wielkim prawdopodobieństwem, że zakochacie się w windsurfingu, wtedy kaptur/czapka neoprenowa przyda Wam się na maj, wrzesień i październik :), o styczniu nie zapominając :)!
Jeśli chodzi o buty neoprenowe – zwykle nie wypożycza się ich w szkołach i wypożyczalniach windsurfingu, trzeba je zakupić we własnym zakresie. Najbardziej uniwersalne będą buty to grubość neoprenu 3/2 mm lub 4/3 mm i takie zdecydowanie polecamy. W okresie wakacyjnym wystarczą buty niskie, czyli poniżej kostki. O tym, również możecie zdecydować na miejscu po np. pierwszych zajęciach.
Jeśli chodzi o rękawice do windsurfingu - to ich używanie powinno być ostatecznością i rzadko kto się na to decyduje.  Jest z nimi kilka problemów – gdyż mogą chronić ręce przed chłodem, ale wtedy męczą się dość mocno przedramiona. Jeśli kupujecie takie rękawice, to najlepiej z otwartą przestrzenią (dziurą) po wewnętrznej stronie dłoni. Wtedy zachowujemy normalny uchwyt (nie męczą się ręce), zaś wierzch dłoni jest chroniony przed przewiewaniem i wychłodzeniem. Drugim rodzajem rękawic są rękawice pełne (najlepiej ze szczelnymi szwami), wtedy ręce są super chronione od chłodu, ale zwykle zmagamy się z szybkim zmęczeniem przedramion. Z zakupem rękawic proponujemy się wstrzymać. W wakacje raczej na pewno nie będą potrzebne,  a jeśli zdarzy się chłodniejszy dzień we wrześniu, można takiego zakupu dokonać na miejscu w Chałupach.
Jeśli chodzi o rękawice „przeciwodciskowe” (z krótkimi i długimi palcami), to nie jesteśmy ich zwolennikami 🙂 i jeśli tylko można – proponujemy ich unikać. Zwykle chronią one jedne miejsca dłoni, a odciski robią się i tak w innych miejscach, dodatkowo precyzja trzymania bomu jest zaburzona. Miejsca gdzie zwykle robią się odciski na rękach, proponujemy delikatnie wzmocnić na siłowni :), to z pewnością zaprocentuje na wodzie.

Czapka, kurtka…?  Generalnie w okresie wakacyjnym czerwiec/lipiec/sierpień jest ciepło, ale bywa również chimerycznie :). To są statystyki prowadzone przez nas od ponad 25 lat, jak będzie w sezonie 2022 – przekonajmy się razem! Na pewno nad morze warto zabrać cieplejszą czapkę i kurtkę. Nawet gdybyście tych elementów garderoby nigdy nie użyli - to warto je mieć. Nie dlatego, że nad Bałtykiem jest zimno i pada deszcz (to naprawdę stereotypy z polskich kabaretów), ale dlatego, że po zejściu z wody (szczególnie gdy mocno wieje), Wasz organizm będzie wychłodzony. Stąd oprócz dobrego posiłku, gorącej herbaty (ogrzania się od wewnątrz) musicie zadbać o to, by zatrzymywać ciepło i nie pozwalać, by organizm dalej tracił energię cieplną. To pozwoli w kolejnym dniu kontynuować z przyjemnością, przygodę z windsurfingiem. Oczywiście, jeśli podczas pakowania uda Wam się skutecznie zapomnieć o tych elementach ubioru, w sklepach na półwyspie na pewno szybko nadrobicie braki w garderobie.

Jak dojechać

JAK DOJECHAĆ – BAZA FUNSURF CHAŁUPY (PRZY MOLO)

Na naukę windsurfingu w formacie kursu tygodniowego zapraszamy do naszej bazy przy molo w Chałupach.
Baza startuje jak co roku – od długiego weekendu majówkowego.

Klikając w mapkę przejdziesz do map google z zaznaczeniem naszej szkoły w Chałupach (przy molo). BAZA KITESURFINGU FUNSURF CHALUPY

Cena

 • w zależności od wybranej opcji:
  – kurs grupowy tygodniowy STANDARD  (7 dni – 28h)
  –  lub kurs grupowy tygodniowy POŁÓWKA ( 7 dni – 14h)
 • kompletny sprzęt windsurfingowy (dowolne pędniki + deski szkoleniowe lub ślizgowe w technologii epoxy sandwich)
 • rescue
 • ubezpieczenie sprzętu na wypadek uszkodzenia (deska + pędnik)
 • brak dopłat za deskę bezmieczową (ślizgową) w technologii epoxy sandwich
 • pianka w opcji podstawowej (wypożyczam na czas zajęć – za każdym razem muszę szukać nowej pianki)
 • trapez
 • kapok
 • możliwość wzięcia prysznica po zajęciach
 • zamykana szafka (kluczyk z opaską na rękę)
 • opcja „pianka na wyłączność” – dodatkowa opłata 100 PLN/na tydzień

CENNIK KURS GRUPOWY 7 DNI, 28H LUB 14h

ZGARNIJ 10% RABATU ZA REZERWACJĘ ONLINE!
UŻYJ KODU: ONLINE10

JEŻELI MASZ DODATKOWE PYTANIA ŚMIAŁO DZWOŃ LUB WYŚLIJ MAILA.
REZERWACJĘ MOŻESZ ZROBIĆ RÓWNIEŻ
TELEFONICZNIE: (+48 81) 441 54 15 LUB MAILOWO: INFO@FUNSURF.PL

Nazwa Terminy Cena
KURS GRUPOWY STANDARD 7 DNI, 28H17.06 - 23.06.2024990 zł
KURS GRUPOWY "POŁÓWKA" 7 DNI, 14H17.06 - 23.06.2024690 zł
KURS GRUPOWY STANDARD 7 DNI, 28H24.06 - 30.06.20241280 zł
KURS GRUPOWY "POŁÓWKA" 7 DNI, 14H24.06 - 30.06.2024750 zł
KURS GRUPOWY STANDARD 7 DNI, 28H01.07 - 07.07.20241280 zł
KURS GRUPOWY "POŁÓWKA" 7 DNI, 14H01.07 - 07.07.2024750 zł
KURS GRUPOWY STANDARD 7 DNI, 28H08.07 - 14.07.20241280 zł
KURS GRUPOWY "POŁÓWKA" 7 DNI, 14H08.07 - 14.07.2024750 zł
KURS GRUPOWY STANDARD 7 DNI, 28H15.07 - 21.07.20241280 zł
KURS GRUPOWY "POŁÓWKA" 7 DNI, 14H15.07 - 21.07.2024750 zł
KURS GRUPOWY STANDARD 7 DNI, 28H22.07 - 28.07.20241280 zł
KURS GRUPOWY "POŁÓWKA" 7 DNI, 14H22.07 - 28.07.2024750 zł
KURS GRUPOWY STANDARD 7 DNI, 28H29.07 - 04.08.20241280 zł
KURS GRUPOWY "POŁÓWKA" 7 DNI, 14H29.07 - 04.08.2024750 zł
KURS GRUPOWY STANDARD 7 DNI, 28H05.08 - 11.08.20241280 zł
KURS GRUPOWY "POŁÓWKA" 7 DNI, 14H05.08 - 11.08.2024750 zł
KURS GRUPOWY STANDARD 7 DNI, 28H12.08 - 18.08.20241280 zł
KURS GRUPOWY "POŁÓWKA" 7 DNI, 14H12.08 - 18.08.2024750 zł
KURS GRUPOWY STANDARD 7 DNI, 28H19.08 - 25.08.20241280 zł
KURS GRUPOWY "POŁÓWKA" 7 DNI, 14H19.08 - 25.08.2024750 zł
KURS GRUPOWY STANDARD 7 DNI, 28H26.08 - 01.09.20241190 zł
KURS GRUPOWY "POŁÓWKA" 7 DNI, 14H26.08 - 01.09.2024750 zł
KURS GRUPOWY STANDARD 7 DNI, 28H02.09 - 08.09.2024990 zł
KURS GRUPOWY "POŁÓWKA" 7 DNI, 14H02.09 - 08.09.2024690 zł
KURS GRUPOWY STANDARD 7 DNI, 28H09.09 - 15.09.2024990 zł
KURS GRUPOWY "POŁÓWKA" 7 DNI, 14H09.09 - 15.09.2024690 zł

ZOBACZ, CO CIĘ CZEKA!

Partnerzy FunSurf

 • jungmob_logo_funsurf
 • LOGO VANS - FUNSURF
 • LOGO HAPPY SOCKS - FUNSURF

Opinie o naszej szkole

Promocje