SZKOŁA I WYPOŻYCZALNIA WINDSURFINGU FUNSURF CHAŁUPY

INDYWIDUALNY KURS WINDSURFINGU DLA DZIECI

Podaruj dziecku surf pasję!

Zapraszamy na indywidualny kurs windsurfingu dla dzieci. Uczymy zarówno w opcji 1:1 (jeden instruktor – jedno dziecko),  jak i w małych grupach zorganizowanych tj. 2-3 dzieci.
Kurs może być realizowany w dowolnym terminie przez cały sezon (od majówki do połowy września).
Rezerwację na kurs indywidualny najlepiej zrobić online przez naszą stronę lub telefonicznie.
Szczegóły kursu dotyczące rezerwacji poszczególnych godzin w grafiku ustalacie Państwo z naszą recepcją na 2-4 tygodnie przed przyjazdem (baza Chałupy i baza Polaris). Ustalacie Państwo m.in. dzień i godzinę startu kursu, następnie kolejne dni i godziny, do wyboru z jednym instruktorem lub kilkoma. Mogą Państwo przesuwać zajęcia, zmieniać godziny (również po przyjeździe) np. dostosowując je do pogody i panujących warunków wietrznych – pełna elastyczność! 

Co i jak?

 • Prowadzimy kursy w dwóch wymiarach czasowych (pakiet duży 10h i mały 5h).
  Najlepsza intensywność zajęć dla dzieci w zależności od wieku i sprawności – przy zajęciach indywidualnych 1:1 z instruktorem –  to 2h dziennie. Oczywiście jeśli dziecko czuje niedosyt i warunki są super sprzyjające, zajęcia można wydłużać do nawet 4h dziennie, wtedy rekomendujemy przerwę między zajęciami min. 2h.
 • Szkolimy dzieci już od 5, 6 roku życia!
  Limitu do… nie przewidujemy, gdyż nie śmiemy określać, kiedy ktoś przestaje czuć się dzieckiem – oby nigdy :)! Stąd nawet 80-latka możemy zapisać na kurs indywidualny dla dzieci :).
  Mamy również doświadczenie w szkoleniu 3 i 4 latków – w takich przypadkach to w większości zabawa, zajęcia trwające maksymalnie 30 min. przy idealnych warunkach pogodowych (słońce, minimalny wiatr, super ciepła woda itd.).
  Obiektywnie i z naszego długoletniego doświadczenia polecamy zaczynać przygodę dziecka na windsurfingu z instruktorem, gdy skończy 5, 6 lat. Wyznacznikiem, kiedy można startować, jest utrzymanie przez dziecko (samodzielnie) najmniejszego pędnika 1.0 w pionie. Zapraszamy na takie testy do naszych baz na nasze windsurfingowe trenażery.
  Podpowiemy czy to czas, by wybrać się na niesamowitą windsurfingową przygodę, która w większości przypadków trwa całe życie!
 • Możesz wybrać jedną z naszych dwóch baz: Chałupy (przy molo) lub Polaris (kemping Polaris).
 • Szkolimy na wszystkich poziomach zaawansowania (początkującym, średnim i zaawansowanym).
 • Startujemy z kursami indywidualnymi w dowolny dzień tygodnia od poniedziałku do niedzieli w godzinach pracy szkół, zwykle 9-20.
 • Pamiętajcie – dzieciaki nie muszą być silne ani super sprawne fizycznie, wystarczą tylko chęci, aby zacząć pływać na desce windsurfingowej.
  Szkolenie odbywa się na bezpiecznym, płytkim akwenie, więc dzieci nie muszą umieć pływać wpław. Ważne, żeby nie bały się wody :), to jedyny kluczowy warunek. Dostają na czas zajęć kamizelki asekuracyjne i instruktor oraz nasza obsługa dba o ich bezpieczeństwo
  i asekurację.
 • Najlepszy, najnowszy i najlżejszy sprzęt na rynku (nowe deski JP Young Gun i lekkie juniorskie pędniki min. Dragonfly od Neil Pryde, JP Vision). To najlepsze na rynku zestawy windsurfingowe dla dzieci.
 • Wspaniali i doświadczeni instruktorzy, którzy zarażają dzieciaki swoją miłością do windsurfingu!
  Na dowód tego jesteśmy w stanie wskazać setki dzieciaków, którzy przyjeżdżają do nas każdego roku! Wracają do swoich ulubionych instruktorów i nie wyobrażają sobie wakacji bez windsurfingu, bez Chałup, bez instruktora: Kasi, Juliana, Gosi, Roberta, Marcina, Kamila…

Drodzy rodzice, obejrzyjcie filmik poniżej, który pokazuje i opowiada, jak szkolimy dzieciaki.
Zwracamy szczególną uwagę na naszą autorską pomoc dydaktyczną – książeczkę FunSurf pt. „Być FunSurf’owym arcymistrzem Morza Bałtyckiego – jak to jest?”, która jest hitem w naszym windsurfingowym procesie szkolenia – super motywuje i rejestruje wszelkie postępy dziecka.

Co zyskują rodzice?
Przede wszystkim czas dla siebie! My szkolimy Twoje dziecko, a Ty możesz zająć się sobą, iść na plażę, pływać na kursie równoległym na windsurfingu/kitesurfingu/wingfoilu/surfingu, robić surf zakupy w surfshopie 🙂 itd. Jednocześnie Twoja pociecha dostaje niesamowitą dawkę zdrowej rozrywki, nowe umiejętności i pasję na całe życie – której wartość jest nie do przecenienia!

Jeśli indywidualne kursy windsurfingu dla dzieci to za mało 🙂 – sprawdźcie ofertę  tygodniowych kursów grupowych dla dzieci.
Dzieci, które w Chałupach nauczą się pływać na poziomie średnio zaawansowanym i zaawansowanym zapraszamy również na wyjazdy
i szkolenia za granicą – tutaj znajdziecie naszą pełną ofertę wyjazdów i szkoleń na zagranicznych z instruktorami FunSurf.

ZGARNIJ 10% RABATU ZA REZERWACJĘ ONLINE!
TWÓJ KOD RABATOWY TO: ONLINE10

INDYWIDUALNE KURSY WINDSURFINGU DLA DZIECI – „OBEJRZYJ TO Z BLISKA” I POSŁUCHAJ JAK SZKOLIMY!

 

Atrakcje

Przede wszystkim gwarantujemy uśmiech i szkolenie w super atmosferze z instruktorami, którzy naprawdę potrafią prowadzić zajęcia z dzieciakami! Poza kluczowym i najprzyjemniejszym… czyli szkoleniem na windsurfingu zapewniamy jeszcze kilka dodatkowych ATRAKCJI dla najmłodszych.  Mamy wlepy, dyplomy, surf smycze, surf’erskie tatuaże oraz funsurfową książeczkę, która w sposób super przystępny dla dzieci przedstawia kluczowe zagadnienia dotyczące windsurfingu – pozwala na zbieranie i dokumentowanie zdobytych umiejętności!

FOTOSERWIS FUNSURF - SPRZĘT
FOTOSERWIS FUNSURF

FOTOSERWIS

Najlepsze momenty i sekwencje momentów :), wyczyny Waszych pociech – na wodzie i poza nią, uwieczni nasz naczelny FunSurf’owy fotograf!

FUNSURFOWE OPASKI NA RĘKĘ

ZNIŻKI Z OPASKĄ FUN SURF

Każde dziecko na kursie otrzyma od nas FunSurfową opaskę na rękę, która uprawnia do zniżek w sklepach SurfShop.pl – tuż obok naszej bazy w Chałupach i na Polarisie. Dodatkowo otrzymacie na nią zniżki w restauracji SurfMessa (przy molo w Chałupach).
Po zakończeniu kursu otrzymacie również karty rabatowe na przyszłe kursy, lekcje i wypożyczalnię!

SURFING W FUNSURF
ZAJĘCIA Z SURFINGU DLA NAJMŁODSZYCH - SZKOŁA FUNSURF

WARSZTATY SURFINGU

Raz w tygodniu, ok. 20:00 na bosmance (przy recepcji), Karolina Marczak – dwukrotna mistrzyni Polski – opowiada o surfingu w Polsce i na świecie. Jeśli na Bałtyku będzie odpowiednia fala, a rodzice będą chcieli zamienić lekcje windsurfingu na lekcje surfingu w ramach kursu – instruktor pokaże i nauczy,  jak ”odjeżdżać falę”!

ZABAWY-NA-MONSTER-SUPIE-JP-TYLKO-W-FUNSURF

SUP'Y

Gdy wiatr nie zawsze będzie chciał się śpieszyć :), do dyspozycji dzieciaków będą Monster Sup’y (dla kilkunastu osób) i Sup’y tradycyjne dla jednej lub dwóch osób. Wycieczka na sup’ach wzdłuż Półwyspu do naszej drugiej bazy jest super atrakcją dla najmłodszych. Oczywiście to rodzic w ramach kursu decyduje czy zamieniamy lekcję windsurfingu na zajęcia na sup’ach!

WARSZTATY WINGFOIL FUNSURF
WARSZTATY Z WINGFOILA FUNSURF

WARSZTATY Z WINGFOILA

Jeśli tylko dzieciaki zapragną spróbować pływania na wingach, instruktor w ramach zajęć windsurfingowych przybliży tajniki pływania trzymając wing’a w dłoniach. Dzieciaki będą mogły ocenić, jak blisko spokrewniony jest windsurfing z wingfoilem, by w przyszłości pomyśleć o nauce również tego sportu!

YOGA W FUNSURF - NA MOLO

JOGA

To atrakcja, może trochę mniej dla dzieci, a bardziej dla rodziców naszych najmłodszych kursantów! Przed bazą, na molo, na plaży zupełnie za free zajęcia z instruktorką jogi!

VIDEOFILMOWANIE W FUNSURF
WIDEOFILMOWANIE - SZKOŁA FUNSURF

VIDEO ANALIZA

Na zajęciach indywidualnych, jeśli dziecko i rodzic wyrażą taką chęć –  instruktor sfilmuje wyczyny dziecka na wodzie –  wszystko po to, aby na kolejnych zajęciach wspólnie przeanalizować technikę pływania i skorygować niedoskonałości.

GRUPOWY KURS WINDSURFINGU DLA DZIECI - SZKOŁA FUNSURF (16)

FUNSURFOWA KSIĄŻECZKA - WIEDZA I WINDSURFINGOWE ODZNAKI

Stworzona z myślą o najmłodszych – nasza autorska pomoc dydaktyczna i dziennik windsurfingowych postępów! To elementarz wiedzy windsurfingowej w wersji dla dzieciaków, plus specjalne miejsca do zbierania wlep i medali, określających wszystkie zdobyte umiejętności. To znakomity motywator i pamiątka na lata!

SURF TATUAŻE FUNSURF
TATUAŻE FUNSURF

SURF TATUAŻE, WLEPY, SMYCZKI...

Przygotowaliśmy dla dzieci dodatkowe gadżety, które otrzymają w trakcie i na koniec windsurfingowych przyjemności. Nasz hit –  funsurf’owe tatuaże – cieszą się one ogromną popularnością wśród najmłodszych!! Surf smyczka jest znakomitym wspomnieniem po windsurfingowych wakacjach, zaś dyplomy i certyfikaty będą ozdobą niejednej ściany nad kominkiem :). Mamy jeszcze surfwlepy, które najlepiej czują się na laptopie mamy lub taty :)!

WINDSURFINGOWA ŚCIANKA - SZKOŁA WINDSURFINGU FUNSURF

POCZTÓWKA Z WINDSURFINGOWYCH WAKACJI

Dla najmłodszych przygotowaliśmy FunSurf’ową ściankę, by móc wysyłać elektroniczne pocztówki z windsurfingowych wakacji :)!

DRAGON FLY - JUNIORSKIE PĘDNIKI W FUNSURF
DESKI JP YOUNG GUN - SZKOŁA FUNSURF

NOWY I NAJLŻEJSZY SPRZĘT JUNIORSKI

Dzieciaki będą pływać na idealnie dostosowanych deskach JP YOUNG GUN i na najlżejszych pędnikach m.in. DRAGONFLY marki NEIL PRYDE i VISION od JP. To najlepsze na rynku zestawy juniorskie! Od lat sprawdzają się znakomicie w naszej szkole!

Szkolenie

INDYWIDUALNY KURS WINDSURFINGU DLA POCZĄTKUJACYCH

Kurs indywidualny dla dzieci to przede wszystkim customizacja i dedykowane nauczanie windsurfingu nastawione na potrzeby danego dziecka. To indywidualny tok i personalizowany dobór metod oraz maksymalizacja szybkości nauki.
Instruktor jest zawsze obok lub bardzo, bardzo blisko. Koryguje najdrobniejsze elementy z precyzją do kilku milimetrów, służy indywidualnym, cierpliwym i skutecznym rozwiązywaniem trudności z danym elementem technicznym. Instruktor podczas kursu indywidualnego zapewnia również przestrzeń do samodzielności – by nie zdarzało się tak, że bez instruktora dziecko traci orientację.
Windsurfing to sport bardzo techniczny, a szybkość przyswajania umiejętności zależy od predyspozycji danego dziecka, doboru odpowiedniego sprzętu i najlepszych instruktorów. Dodatkowo bardzo ważnym czynnikiem jest progresywny wiatr, który w dużej mierze odpowiada za możliwość przeprowadzenia nauki poszczególnych elementów z windsurfingowego abecadła.
Przy sprzyjających warunkach wiatrowych średnio po ok. 10h  z instruktorem większość elementów z poniższego programu jest przyswojone przez kursanta na kursie indywidualnym.
Jednak w przypadku dzieci musimy założyć większy margines i te 10h może nie wystarczyć na pełną realizację tego programu. Oczywiście bywają dzieciaki super zdolne i te, które potrzebują nieco więcej godzin –  rolą naszych instruktorów jest wykrzesanie z każdego dziecka maksimum jego możliwości! A wszystko to w miłej surf atmosferze z pełnym uśmiechem na ustach najmłodszego kursanta!
Ten rodzaj nauki na windsurfingu dedykowany jest dzieciom, które lepiej odnajdują się z mocno personalizowanym podejściem, które potrzebują większego skupienia na sobie, szybkiej korekty, bezpośredniej obecności instruktora i intensywnych zajęć.

PROGRAM SZKOLENIA:

 • zapoznanie z akwenem i zasadami panującymi w naszej bazie
 • zapoznanie z warunkami wiatrowymi potrzebnymi do pływania na windsurfingu
 • zapoznanie z bezpieczeństwem na lądzie i wodzie
 • podstawowe nazewnictwo i pojęcia z zakresu windsurfingu, niezbędne do komunikacji instruktor<>kursant
 • równowaga na desce
 • przygotowanie zestawu windsurfingowego przed wyjściem na wodę
 • noszenie pędnika, deski
 • podnoszenie pędnika po stronie zawietrznej i nawietrznej
 • sterowanie: odpadanie, ostrzenie, panowanie nad prędkością: wybieranie i luzowanie
 • obrót na wiatr, halsowanie, obrót z wiatrem
 • kursy względem wiatru
 • zwrot na wiatr, szybki zwrot na wiatr na 3 kroki, zwrot z wiatrem
 • start z plaży
 • pływanie w trapezie
 • pierwsze triki freestyle’owe pędnikiem na desce wypornościowej
 • pływanie na desce bezmieczowej
 • pierwsze ślizgi

INDYWIDUALNY KURS WINDSURFINGU DLA ŚREDNIO ZAAWANSOWANYCH

W zakładce dla początkujących dokładnie opisaliśmy, czym charakteryzuje się personalizowane podejście w kursie indywidualnym dla dzieci – bardzo serdecznie odsyłamy do tej zakładki.
W kursie indywidualnym dla średnio zaawansowanych nic nie zmienia się, jeśli chodzi o podejście instruktora tj. customizacja i intensywność zajęć, precyzja, ciągła bliska obecność, korekta ustawień rąk, nóg, całego ciała – co do milimetra.
Etap średnio zaawansowany to przede wszystkim godziny spędzone na pływaniu i doskonaleniu wszystkich podstawowych elementów z poziomu pierwszego, plus kilka elementów bardziej zaawansowanych, jak np. wejście w footstrap’y czy swobodne pływanie w ślizgu.
Z windsurfingiem (podobnie z innymi sportami technicznymi) jest tak, że potrzebujemy chwili (1-2 godziny) na adaptację i przypomnienie sobie tego, co już potrafimy. Pamięć mięśniowa i połączenia (głowa<>mięśnie), jakie zostały wypracowane z dzieckiem na pierwszym etapie nauki, bardzo szybko wracają i możemy kontynuować naukę nowych elementów.
Idealne warunki wiatrowe na tym etapie nauki, by progres przychodził bardzo szybko, to 14-20 węzłów.
Na ten etap również potrzebujemy minimum 10h intensywnego szkolenia.
Efekt w przypadku dzieci bywa różny, z dziećmi utalentowanymi pod kątem windsurfingu ten ambitny program jest osiągalny, ale z reguły musimy założyć więcej godzin, by ten wymagający program na etapie średnio zaawansowanym w pełni zrealizować.

PROGRAM SZKOLENIA:

 • przypomnienie i doskonalenie sterowania – odpadanie, ostrzenie
 • przypomnienie kursów względem wiatru i pozycji na desce w danym kursie
 • przypomnienie szybkiego zwrotu na wiatr na 3 kroki, zwrotu z wiatrem
 • doskonalenie szybkiego zwrotu na wiatr, zwrotu z wiatrem
 • w przypadku braku warunków ślizgowych dla lepszego czucia wiatru nauczamy szeregu trików pędnikiem na desce wypornościowej
 • doskonalenie startu z plaży
 • doskonalenie pływania w trapezie
 • doskonalenie pływania w ślizgu
 • wejście w oba footstrap’y
 • start z wody

 INDYWIDUALNY KURS WINDSURFINGU DLA ZAAWANSOWANYCH

Ponownie odsyłamy do zakładki dla początkujących, gdzie opisaliśmy, czym charakteryzuje się personalizowane podejście w kursie indywidualnym.
W kursie indywidualnym dla zaawansowanych nic nie zmienia się, jeśli chodzi o podejście instruktora tj. customizacja i intensywność zajęć, precyzja, ciągła bliska obecność instruktora, korekta ustawień rąk, nóg, ciała – co do milimetra.
Etap szkolenia windsurfingowego dla zaawansowanych dzieci to przede wszystkim pływanie w ślizgu.
Najlepszy wiatr, by doskonalić umiejętności dziecka na tym etapie to 16-22 węzły. Trzeba mieć dużo szczęścia, by przez np. 5 dni kursu w każdym  dniu tak dobrze wiało. Oczywiście zdarzają się takie tygodnie w Chałupach w sezonie letnim! Takich tygodni (a w zasadzie miesięcy) z super wiatrem Wam życzymy :)! Wtedy progres staje się faktem z sekundy na sekundę!
Dni ze słabszym wiatrem wykorzystamy na naukę zaawansowanych trików freestyle’owych na desce wypornościowej, z pędnikiem. Wtedy nauczymy dzieci wykonywać magiczne piruety, helikoptery one hand, rzucanie pędnikiem za plecami itd. – wszystko po to, by jeszcze lepiej czuć wiatr i dogadywać się z nim z zamkniętymi oczami.
Gdy dobrze wieje doskonalimy pływanie dziecka w footstrapach, nauczamy rufy w ślizgu i pierwszych skoków!

PROGRAM SZKOLENIA:

 • przypomnienie szybkiego zwrotu na wiatr na 3 kroki, szybki zwrot z wiatrem na desce wypornościowej
 • pływanie w ślizgu, sterowanie stopami w ślizgu
 • pływanie w footstrapach
 • doskonalenie startu z wody
 • nauka rufy w ślizgu
 • pierwsze wyskoki w górę

KURS INDYWIDUALNY FREESTYLE

Takich kursów zdarza się aktualnie bardzo mało, ale widząc coraz więcej dzieci, które zaczynają swoją przygodę w wieku 5, 6 lat, wierzymy, że będzie ich coraz więcej. Oczywiście to kursy dla starszych dzieci – 13-14 latków, a w zasadzie już prawie młodzieży.
W przypadku takiego kursu stawiamy na personalizację! Na tym etapie podejście indywidualne jest oczywiście obowiązkowe. Jakość uwag i ciągła najdrobniejsza korekta jest niezbędna, by progres był bardzo szybki!
To kurs przeznaczony dla zaawansowanych młodych windsurferów, pływających swobodnie w ślizgu.
Od podstaw przeprowadzimy dziecko przez naukę zaawansowanych windsurfingowych trików. Bazując na naszym bogatym doświadczeniu w tej materii, dzieci muszą być przygotowane na setki prób, spektakularne kontakty z wodą :), trening „na sucho”, video analizy, wizualizacje itd. Zapewniamy, że już pierwsze próby freestyle będą niesamowitym doznaniem, a jeśli uda się skoczyć jakiś trik – dziecko będziecie w siódmym niebie :), rodzice pewnie też :)!
Na kursie freestyle można przełamać własne lęki i zyskać windsurfingową odwagę (choć w przypadku dzieci często trzeba studzić ich entuzjazm i włączać hamulce :)) – wszystko będziemy robić przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa.  

PROGRAM SZKOLENIA:

 • body dragi
 • wyskoki w górę z falki
 • pierwsze pop’y, czyli wyskoki przygotowujące do rotacji deską
 • wprowadzenie do volcano, pierwsze próby rotacji deską
 • flaka wypornościowa na desce freestyle’owej tzw. gecko
 • najazdy do flaki, pierwsze próby skoków flaki
 • nauka front loopa
 • kolejne freestyle’owe triki również są z nami osiągalne… daj znać, czego chcesz się nauczyć!

WINDSURFINGOWY FUNSURF TEAM

Szkolenia windsurfingowe dla dzieci są prowadzone przez licencjonowanych i doświadczonych instruktorów z pasją, znakomicie przygotowanych pod względem psychologicznym, merytorycznym i technicznym, posiadających aktualne uprawnienia oraz bardzo duże doświadczenie w nauczaniu windsurfingu. Przemawiają za nimi setki, a często dziesiątki tysięcy godzin szkoleniowych!
Zapewniamy, że nasi instruktorzy czerpią niesamowitą radość z przekazywania ich własnej ,,zajawki”! Dajemy gwarancję na szybki progres, ciekawe, przyjemne, intensywne i przede wszystkim bezpieczne zajęcia!
Windsurfing z naszymi instruktorami to prawdziwa przyjemność – sprawdź nasz windsurfingowy FunSurf Team na wodzie!

Akwen

SPOT I BAZA FUNSURF PRZY MOLO W CHAŁUPACH

Kursy indywidualne dla dzieci realizujemy w naszej bazie w Chałupach przy molo.
Jest to rozległy akwen z piaszczystym dnem i  płytką czystą wodą. Molo, z którego można obserwować każdego najmłodszego kursanta, robić zdjęcia i filmiki do rodzinnego albumu :). Dodatkowo za molo zawsze znajdziemy płaską wodę –  jest to szczególnie ważne, gdy wieje silny wiatr z kierunków zachodnich lub wschodnich.  Wtedy płaska woda – bez zafalowania, zdecydowanie pomaga w procesie nauki, szczególnie najmłodszych adeptów sztuki windsurfingu.

SPOT I BAZA FUNSURF NA KEMPINGU POLARIS

Na kursy indywidualne dla dzieci zapraszamy również do naszej drugiej bazy.
Nasza szkoła windsurfingu/kitesurfingu/surfingu/wingfoila znajduje się we wschodniej części kempingu Polaris.
Znajduje się tam wewnętrzny FunSurfowy Camp z rozległą piaszczysta plażą i indywidualnym zejściem do Zatoki.
Na terenie naszego campu znajdziecie: wydzieloną strefę mieszkalną, gdzie czekają na Was nasze kultowe przyczepy n127
i namioty, wydzieloną strefę chill  (leżaki, pufy, hamaki), strefę workout, strefę tv, gdzie najczęściej wyświetlamy zajawkowe filmy, strefę kuchni i stołówki, wewnętrzny dziedziniec, surfingową ściankę, boisko do siatkówki plażowej…
Na pewno znajdziecie w naszej bazie na Polarisie mnóstwo przyjemnego miejsca, by spędzić super czas na brzegu!
O najlepszy czas na wodzie zadbają nasi najlepsi instruktorzy!

Info przed

Jeśli dokonasz zakupu kursu indywidualnego lub lekcji indywidualnych, prosimy o telefon do naszej szkoły na 2-3 tygodnie przed przyjazdem do Chałup, celem wyboru instruktora oraz rezerwacji zajęć w grafiku (konkretne dni i godziny). Podczas rozmowy telefonicznej z recepcją, możesz zarezerwować tylko pierwsze zajęcia lub zaplanować od razu cały kurs/pakiet. Oczywiście w trakcie pobytu, możesz zmienić/przesuwać godziny zajęć, jak również zmieniać instruktora. Jedyny warunek/zasada, a zarazem gorąca prośba, by zmiany wyznaczonych zajęć dokonywać min. 3h przed lekcją lub najlepiej w dniu poprzedzającym zajęcia.  Ma to związek z blokowaniem godzin instruktora, które w przypadku nie dochowania tej zasady, nagle znikają z grafiku, bez szans na zajęcie ich przez inną osobą. Jeśli wybrałeś/łaś zajęcia w bazie numer 1 w Chałupach (przy molo), zadzwoń na recepcję pod numer +48600434810 lub napisz maila na: recepcja.chalupy@funsurf.plJeśli wybrałeś/łaś zajęcia w bazie numer 2 w Chałupach na Polarisie, zadzwoń na recepcję pod numer +48600434860 lub napisz maila na: recepcja.chalupy@funsurf.pl

Jako szkoła dysponujemy tylko zakwaterowaniem dla studentów na obozach STUDENT CAMP. Nie posiadamy w naszej ofercie innych form zakwaterowania. Bardzo prosimy o zrobienie tego na własną rękę - zapewniamy, że nie będzie to trudne. Stworzyliśmy na tę okoliczność :), specjalną podstronę (kliknij tutaj), gdzie znajdziecie bogatą listę hoteli, willi, pensjonatów, kwater i pokoi w samych Chałupach oraz w miejscowościach położonych w bliskim sąsiedztwie. Znajdziecie tam kilka podpowiedzi i długą lista numerów telefonów. W kilka minut, a może nawet sekund :), będziecie w stanie zarezerwować noclegi na swój pobyt w Chałupach i szkolenie w naszej szkole.

Zapraszamy na nasze dedykowane podstrony, gdzie znajdziecie informację o parkingu, dokładny adres, kontakt z recepcją i przejście do map Google, by do nas bez żadnego problemu trafić (kliknijcie w link poniżej):Jak dojechać i zaparkować przy naszej bazie numer 1 - FunSurf przy molo w ChałupachJak dojechać i zaparkować przy naszej bazie numer 2 - FunSurf na campingu Polaris

Jak najbardziej można bezpośrednio na miejscu w naszych szkołach zarezerwować zajęcia, ale może to się wiązać z oczekiwaniem na lekcje. Zwykle w takich przypadkach udaje się zarezerwować lekcję "od ręki", gdyż mamy bardzo dużą ilość instruktorów, ale czasami nie jest to możliwe. Bywają dni w środku sezonu wakacyjnego, kiedy jest super pogoda, super wiatr, wtedy wszyscy instruktorzy (w najbardziej popularnych godzinach tj. 10-15) są zajęci - wtedy, albo trzeba poczekać - być może zwolni się jakaś bieżącą godzina, albo trzeba umówić zajęcia na późniejsze godziny, ewentualnie kolejny dzień. Aby mieć pewność rezerwacji godziny i konkretnego instruktora, zdecydowanie polecamy i prosimy o złożenie wcześniejszej rezerwacji online na naszej stronie i bezpośredni kontakt z recepcją, celem umówienia zajęć w grafiku:
Kontakt z recepcją w naszej szkole w Chałupach (przy molo).
Kontakt z recepcją w naszej szkole w Chałupach na campingu Polaris     

Czapka, kurtka…?  Generalnie w okresie wakacyjnym czerwiec/lipiec/sierpień jest ciepło, ale bywa również chimerycznie :). To są statystyki prowadzone przez nas od ponad 25 lat, jak będzie w sezonie 2022 – przekonajmy się razem! Na pewno nad morze warto zabrać cieplejszą czapkę i kurtkę. Nawet gdybyście tych elementów garderoby nigdy nie użyli - to warto je mieć. Nie dlatego, że nad Bałtykiem jest zimno i pada deszcz (to naprawdę stereotypy z polskich kabaretów), ale dlatego, że po zejściu z wody (szczególnie gdy mocno wieje), Wasz organizm będzie wychłodzony. Stąd oprócz dobrego posiłku, gorącej herbaty (ogrzania się od wewnątrz) musicie zadbać o to, by zatrzymywać ciepło i nie pozwalać, by organizm dalej tracił energię cieplną. To pozwoli w kolejnym dniu kontynuować z przyjemnością, przygodę z windsurfingiem. Oczywiście, jeśli podczas pakowania uda Wam się skutecznie zapomnieć o tych elementach ubioru, w sklepach na półwyspie na pewno szybko nadrobicie braki w garderobie.

Jeśli myślicie o własnej piance neoprenowej to z naszego doświadczenia na okres wakacyjny polecamy pianki o grubości 4/3 mm lub najbardziej uniwersalną grubość 3/2 mm (długie nogawki i długie rękawy). W okresie wakacyjnym możemy pływać w boardshort'ach i lycrze, ale czasem pianka 4/3 również bywa bardzo potrzebna. Oczywiście w grę wchodzą indywidualne preferencje - jeśli ktoś jest szczupły i z reguły zwykle jest mu chłodno, zdecydowanie polecamy piankę 4/3 mm. Najbardziej klasyczna pianka na okres wakacyjny dla wszystkich nie przesadnie szczupłych :) to 3/2 mm. Rekomendujemy marki: ion, quiksilver, roxy, oneill, billabong, które sprawdzają się wśród naszych instruktorów, którzy spędzają na wodzie kilkaset godzin w sezonie. Jeśli nie chcecie na początek inwestować w swoją własną piankę, możecie ją u nas wypożyczyć.  W opcji "za free" - przychodzicie 15 min. przed zajęciami i wybieracie za każdym razem piankę przed zajęciami. Ta opcja, ma pewne minusy - mamy ponad 300 pianek w naszej wypożyczalni, a i tak może się zdarzyć, że będzie trzeba założyć mokrą piankę. Oczywiście pianki są codziennie prane i dezynfekowane. Jeśli chcecie mieć większy komfort, wypożyczacie piankę w opcji "na wyłączność", czyli wybieracie jedną idealną piankę dla siebie na cały okres trwania kursu. Zabieracie ją ze sobą na kwaterę/pod przyczepę/do hotelu i należy ona tylko do Was. Opłata za tę opcję wynosi 100 zł.Kaptur/czapka neoprenowa - jeśli myślicie o windsurfingu na poważnie to warto jedną z tych opcji mieć na wszelki wypadek. W Polsce zwykle dobrze wieje, gdy przechodzi front atmosferyczny, nie zawsze jest on ciepły – wtedy taka czapka lub kaptur jest bezcenna.  Czapkę/kaptur neoprenowy musicie zakupić przed przyjazdem lub w sklepach na miejscu (obok naszych szkół jest kilka sklepów). Jeśli będzie ciepło zupełnie ich nie użyjecie, ale zakładając z wielkim prawdopodobieństwem, że zakochacie się w windsurfingu, wtedy kaptur/czapka neoprenowa przyda Wam się na maj, wrzesień i październik :), o styczniu nie zapominając :)!Jeśli chodzi o buty neoprenowe – zwykle nie wypożycza się ich w szkołach i wypożyczalniach windsurfingu, trzeba je zakupić we własnym zakresie. Najbardziej uniwersalne będą buty to grubość neoprenu 3/2 mm lub 4/3 mm i takie zdecydowanie polecamy. W okresie wakacyjnym wystarczą buty niskie, czyli poniżej kostki. O tym, również możecie zdecydować na miejscu po np. pierwszych zajęciach.Jeśli chodzi o rękawice do windsurfingu - to ich używanie powinno być ostatecznością i rzadko kto się na to decyduje.  Jest z nimi kilka problemów – gdyż mogą chronić ręce przed chłodem, ale wtedy męczą się dość mocno przedramiona. Jeśli kupujecie takie rękawice, to najlepiej z otwartą przestrzenią (dziurą) po wewnętrznej stronie dłoni. Wtedy zachowujemy normalny uchwyt (nie męczą się ręce), zaś wierzch dłoni jest chroniony przed przewiewaniem i wychłodzeniem. Drugim rodzajem rękawic są rękawice pełne (najlepiej ze szczelnymi szwami), wtedy ręce są super chronione od chłodu, ale zwykle zmagamy się z szybkim zmęczeniem przedramion. Z zakupem rękawic proponujemy się wstrzymać. W wakacje raczej na pewno nie będą potrzebne,  a jeśli zdarzy się chłodniejszy dzień we wrześniu, można takiego zakupu dokonać na miejscu w Chałupach.Jeśli chodzi o rękawice „przeciwodciskowe” (z krótkimi i długimi palcami), to nie jesteśmy ich zwolennikami 🙂 i jeśli tylko można – proponujemy ich unikać. Zwykle chronią one jedne miejsca dłoni, a odciski robią się i tak w innych miejscach, dodatkowo precyzja trzymania bomu jest zaburzona. Miejsca gdzie zwykle robią się odciski na rękach, proponujemy delikatnie wzmocnić na siłowni :), to z pewnością zaprocentuje na wodzie.

Jeśli jesteś w naszej szkole, pierwszy raz:

 • prosimy o przybycie min. 15-25 min. przed zajęciami.  Dlaczego tak wcześnie? Podany czas jest uśredniony i wynika z naszych doświadczeń, zwykle jest on zależny od tego: Czy chcesz dodatkowo porozmawiać o ofercie? Czy będziemy planować i drukować grafik? Czy będziemy dobierać dla Ciebie (Twojej rodziny) piankę?
 • prosimy, byś miał/a przy sobie telefon, by zarejestrować się w naszym systemie (telefon możesz bezpiecznie zostawić na recepcji lub w zamykanej szafce). Sama rejestracja zajmie ok. 2 min.
 • jeśli na zajęcia, zapisana jest osoba niepełnoletnia, za pierwszym razem musi przybyć z osobą pełnoletnią.
 • na każde zajęcia polecamy mieć ze sobą ręcznik i strój kąpielowy.
 • polecamy mieć ze sobą wodę do picia, gdyż po zajęciach na pewno będziecie chcieli uzupełnić płyny.
Jeśli jesteś w naszej szkole, kolejny raz:
 • musisz przewidzieć czas, tylko na dobór pianki (jeśli nie masz własnej), przebranie i założenie pianki, czyli ok. 10-15 min. - powinno w zupełności wystarczyć
 • na każde zajęcia polecamy mieć ze sobą ręcznik i strój kąpielowy
 • polecamy mieć ze sobą wodę do picia, gdyż po zajęciach na pewno będziecie chcieli uzupełnić płyny
Ubrania i wszystkie inne rzeczy możesz zostawić w zamykanej szafce, a kluczyk masz przy sobie na "basenowej" opasce. Po zajęciach w bazie w Chałupach możliwe jest wzięcie prysznica, na Polarisie również, ale tam (na campingu) jest on dodatkowo płatny 2 zł./min. Przed bazą i w bazie możesz zostawić bezpiecznie rower, hulajnogę, deskorolkę...

Jak dojechać

JAK DOJECHAĆ – BAZA FUNSURF CHAŁUPY (PRZY MOLO)

Na naukę windsurfingu w formacie kursów indywidualnych dla dzieci zapraszamy do naszej bazy numer jeden przy molo w Chałupach.
Baza startuje co roku – od długiego weekendu majówkowego. Działamy w Polsce do połowy września, potem zapraszamy na windsurfingowe wyjazdy za granicę z instruktorami FunSurf.
W procesie rezerwacji wybierzesz, gdzie chcesz realizować lekcje – w Chałupach czy na Polarisie (ma to znaczenie, jeśli chodzi o rezerwację pierwszych zajęć w grafiku).
Klikając w mapkę przejdziesz do map google z zaznaczeniem naszej szkoły w Chałupach (przy molo).

SZKOŁA I WYPOŻYCZALNIA WINDSURFINGU FUNSURF CHAŁUPY

JAK DOJECHAĆ – BAZA FUNSURF (KEMPING POLARIS)

Na naukę windsurfingu w formacie kursów indywidualnych dla dzieci zapraszamy również do naszej drugiej bazy na kempingu Polaris (5 kemping od Władysławowa, jadąc w kierunku Helu).
Baza startuje co roku – od długiego weekendu „Boże Ciało”.
W procesie rezerwacji wybierzesz, gdzie chcesz realizować lekcje – w Chałupach czy na Polarisie (ma to znaczenie, jeśli chodzi o rezerwację pierwszych zajęć w grafiku).
Klikając w mapkę przejdziesz do map google z zaznaczeniem naszej szkoły na kempingu Polaris. BAZA FUNSURF KEMPING POLARIS

Cena

 • w zależności od wybranej opcji:
  – pakiet duży
  – kurs indywidualny dla dzieci w opcji 10h z instruktorem (sprzęt windsurfingowy: deska i pędnik)
  – pakiet mały
  – kurs indywidualny w opcji 5h z instruktorem (sprzęt windsurfingowy: deska i pędnik)
 • rescue
 • brak dopłat za deskę bezmieczową (ślizgową) w technologii epoxy sandwich
 • pianka w opcji podstawowej (wypożyczam na czas zajęć – za każdym razem muszę szukać nowej pianki)
 • trapez
 • kapok
 • możliwość wzięcia prysznica po zajęciach
 • zamykana szafka (kluczyk z opaską na rękę)
 • opcja „pianka na wyłączność” – wybierasz piankę i zabierasz ją ze sobą na kwaterę/do hotelu/do przyczepy – na cały okres trwania kursu – dodatkowa opłata  100 PLN
 • ubezpieczenia NNW i ubezpieczeń dodatkowych, w tym ubezpieczenia od kosztów rezygnacj

CENNIK KURSY INDYWIDUALNE DLA DZIECI

ZGARNIJ 10% RABATU ZA REZERWACJĘ ONLINE!
UŻYJ KODU: ONLINE10

JEŻELI MASZ DODATKOWE PYTANIA ŚMIAŁO DZWOŃ LUB WYŚLIJ MAILA.
REZERWACJĘ MOŻESZ ZROBIĆ RÓWNIEŻ
TELEFONICZNIE: (+48 81) 441 54 15 LUB MAILOWO: INFO@FUNSURF.PL

Nazwa Rodzaj Cena Ilość osób
PAKIET DUŻY (10h z instruktorem i sprzętem)VIP (1 os.)1470 zł/os.1
PAKIET DUŻY (10h z instruktorem i sprzętem)GRUPOWY 2 os.1240 zł/os.2
PAKIET DUŻY (10h z instruktorem i sprzętem)GRUPOWY 3 os.1090 zł/os.3
PAKIET DUŻY (10h z instruktorem i sprzętem)GRUPOWY 4 os.950 zł/os.4
PAKIET MAŁY (5h z instruktorem i sprzętem)VIP (1 os.)840 zł/os.1
PAKIET MAŁY (5h z instruktorem i sprzętem)GRUPOWY 2 os.710 zł/os.2
PAKIET MAŁY (5h z instruktorem i sprzętem)GRUPOWY 3 os.630 zł/os.3
PAKIET MAŁY (5h z instruktorem i sprzętem)GRUPOWY 4 os.540 zł/os.4

ZOBACZ, CO CIĘ CZEKA!

Partnerzy FunSurf

 • LOGO VANS - FUNSURF
 • LOGO HAPPY SOCKS - FUNSURF
 • jungmob_logo_funsurf

Opinie o naszej szkole

Promocje