SZKOŁA I WYPOŻYCZALNIA WINDSURFINGU FUNSURF CHAŁUPY

INDYWIDUALNE LEKCJE WINDSURFINGU DLA DZIECI

Dla kogo są lekcje indywidualne na windsurfingu? To idealna propozycja dla:

 • dzieci, które chcą postawić swoje pierwsze kroki w windsurfingu – a nie mają własnego sprzętu i czasu na dłuższy pobyt, by zrealizować cały kurs,
 • dla dzieci, które chcą spróbować po raz pierwszy swoich sił w windsurfingu
 • dla dzieci,  które mają własny sprzęt i potrzebują pomocy instruktora, żeby opanować nowe, bardziej zaawansowane manewry
 • dla rodziców, którzy nie są przekonani czy windsurfing to sport dla ich dzieci i chcą to sprawdzić, dając dziecku szansę na nowy surf sport

Zapraszamy na indywidualne lekcje windsurfingu dla dzieci.
Uczymy zarówno w opcji 1:1 (jeden instruktor – jedno dziecko), jak i w małych grupach zorganizowanych tj. 2-3 osoby.
Lekcje można  zrealizować w dowolnym terminie przez cały sezon (od majówki do połowy września).
Rezerwację na lekcje indywidualne najlepiej zrobić online przez naszą stronę lub telefonicznie.
Ostateczne umówienie się na konkretne godziny w grafiku ustalają Państwo z naszą recepcją na 2-4 tygodnie przed przyjazdem (baza Chałupy i baza Polaris).  Mogą Państwo z min. 3-godzinnym wyprzedzeniem przesuwać zajęcia, zmieniać godziny (również po przyjeździe) np. dostosowując je do pogody i panujących warunków wietrznych – pełna elastyczność!
Dodatkowo lekcje indywidualne (z danego dnia) można włączyć do kursu!
Jeśli np. po dwóch godzinach zajęć dziecko szepnie do ucha lub wykrzyczy 🙂 , że „windsurfing jest super i chcę więcej” – wtedy podpowiemy najbardziej korzystny finansowo pakiet lekcji i wliczymy zajęcia, jakie się tego dnia odbyły, do kursu.

Co i jak?

 • Szkolimy dzieci już od 5, 6 roku życia! Limitu do… nie przewidujemy, gdyż nie śmiemy określać, kiedy ktoś przestaje czuć się dzieckiem – oby nigdy :). Stąd nawet 80-latka możemy zapisać na lekcje indywidualne dla dzieci :).
  Mamy również doświadczenie w szkoleniu 3 i 4-latków – w takich przypadkach to w większości zabawa, zajęcia trwające maksymalnie 30 minut, przy idealnych warunkach (słońce, minimalny wiatr, super ciepła woda itd.).
  Obiektywnie i z naszego długoletniego doświadczenia polecamy zaczynać przygodę dziecka na windsurfingu z instruktorem, gdy skończy 5, 6 lat.  Wyznacznikiem, kiedy dziecko może zaczynać swoją przygodę z windsurfingiem, jest utrzymanie samodzielne najmniejszego pędnika 1.0 w pionie.
  Zapraszamy na takie testy do naszych baz, na nasze windsurfingowe trenażery.  Podpowiemy czy to już czas, by wybrać się na niesamowitą windsurfingową przygodę, która w większości przypadków trwa całe życie.
 • Możesz wybrać jedną z naszych dwóch baz: Chałupy (przy molo) lub Polaris (kemping Polaris)
 • Szkolimy na lekcjach indywidualnych na wszystkich poziomach zaawansowania (początkującym, średnim,  zaawansowanym i freestyle).
  Lekcje indywidualne można zrealizować w dowolny dzień tygodnia – od poniedziałku do niedzieli – w godzinach pracy szkół, zwykle 9-20.
 • Pamiętajcie – dzieci nie muszą być silne ani super sprawne fizycznie, wystarczą tylko chęci, aby zacząć pływać na desce windsurfingowej. Szkolenie odbywa się na bezpiecznym, płytkim akwenie, więc dzieci nie muszą umieć pływać wpław. Ważne, żeby nie bały się wody :), to jedyny kluczowy warunek. Dostają od nas zawsze kamizelki asekuracyjne i instruktor oraz nasza obsługa dba o ich bezpieczeństwo i asekurację.
 • Mamy najlepszy, najnowszy i najlżejszy sprzęt windsurfingowy dla dzieci: nowe deski JP Young Gun i lekkie juniorskie pędniki m.in. Dragonfly od Neil Pryde i JP Vision.
 • Wspaniali, doświadczeni instruktorzy, którzy zarażają dzieciaki swoją miłością do windsurfingu! Na dowód tego jesteśmy w stanie wskazać setki, a nawet tysiące dzieci, którzy przyjeżdżają do nas każdego roku. Przyjeżdżają do swoich ulubionych instruktorów i nie wyobrażają sobie wakacji bez windsurfingu, bez Chałup, bez instruktorów: Kasi, Juliana, Gosi, Roberta, Marcina, Kamila, Tomka, Grzegorza, Oli…

Drodzy rodzice – obejrzyjcie filmik poniżej, który pokazuje i opowiada, jak szkolimy dzieci. Zwracamy szczególną uwagę na naszą autorską pomoc dydaktyczną – książeczkę FunSurf pt. „Być FunSurf’owym arcymistrzem Morza Bałtyckiego – jak to jest?”, która jest hitem w naszym windsurfingowym procesie szkolenia – super motywuje i rejestruje wszelkie postępy dziecka.

Co zyskują rodzice?
Przede wszystkim czas dla siebie! My szkolimy Twoje dziecko, a Ty możesz zająć się sobą, iść na plażę, pływać na kursie równoległym na windsurfingu/kitesurfingu/wingfoilu/surfingu, zrobić surf zakupy w surfshopie 🙂 itd. Jednocześnie Twoja pociecha dostaje niesamowitą dawkę zdrowej rozrywki, nowe umiejętności i pasję na całe życie – której wartość jest nie do przecenienia!

Jeśli lekcje indywidualne na windsurfingu dla dzieci to za mało :), sprawdźcie ofertę  tygodniowych kursów grupowych dla dzieci. lub kursów indywidualnych dla dzieci. Dzieciaki, które w Chałupach nauczą się pływać na poziomie średnio zaawansowanym i zaawansowanym zapraszamy również na wyjazdy i szkolenia za granicą – tutaj znajdziecie naszą pełną ofertę wyjazdów i szkoleń na zagranicznych windsurfingowych spotach z instruktorami FunSurf.

 

ZGARNIJ 10% RABATU ZA REZERWACJĘ ONLINE!
TWÓJ KOD RABATOWY TO: ONLINE10


INDYWIDUALNE ZAJĘCIA WINDSURFINGU DLA DZIECI – „OBEJRZYJ TO Z BLISKA” I POSŁUCHAJ JAK SZKOLIMY!

 

Atrakcje

Przede wszystkim gwarantujemy uśmiech i szkolenie w super atmosferze –  z instruktorami, którzy naprawdę potrafią prowadzić zajęcia z dziećmi! Poza kluczowym i najprzyjemniejszym… czyli szkoleniem na windsurfingu zapewniamy jeszcze kilka dodatkowych ATRAKCJI dla najmłodszych.  Mamy dla nich wlepy, dyplomy, surf smycze, surf’erskie tatuaże oraz funsurfową książeczkę, która w sposób super przystępny dla dzieciaków przedstawia kluczowe zagadnienia dotyczące windsurfingu, dodatkowo pozwala na zbieranie wlep i medali oraz dokumentuje zdobyte umiejętności!

FOTOSERWIS FUNSURF - SPRZĘT
FOTOSERWIS FUNSURF

FOTOSERWIS

Najlepsze momenty i sekwencje momentów :), wyczyny Waszych pociech – na wodzie i poza nią, uwieczni nasz naczelny FunSurf’owy fotograf!

FUNSURFOWE OPASKI NA RĘKĘ

ZNIŻKI Z OPASKĄ FUN SURF

Każde dziecko na kursie otrzyma od nas FunSurfową opaskę na rękę, która uprawnia do zniżek w sklepach SurfShop.pl tuż obok naszej bazy w Chałupach i na Polarisie. Dodatkowo otrzymacie na nią zniżki w restauracji SurfMessa (przy molo w Chałupach).
Po zakończeniu kursu otrzymacie również karty rabatowe na przyszłe kursy, lekcje i wypożyczalnię!

SURFING W FUNSURF
ZAJĘCIA Z SURFINGU DLA NAJMŁODSZYCH - SZKOŁA FUNSURF

WARSZTATY SURFINGU

Raz w tygodniu, ok. 20:00 na bosmance (przy recepcji), Karolina Marczak – dwukrotna mistrzyni Polski – opowiada o surfingu w Polsce i na świecie. Jeśli na Bałtyku będzie odpowiednia fala, a rodzice będą chcieli zamienić lekcje windsurfingu na lekcję na surfingu  –  zabieramy deski, idziemy nad Bałtyk i instruktor nauczy, jak „odjechać dobrą surf falę”!

ZABAWY-NA-MONSTER-SUPIE-JP-TYLKO-W-FUNSURF

SUP'Y

Gdy wiatr nie zawsze będzie chciał się śpieszyć :), do dyspozycji dzieciaków będą Mega Sup’y i Sup’y tradycyjne dla jednej lub dwóch osób. Wycieczka na sup’ach wzdłuż Półwyspu do naszej drugiej bazy jest super atrakcją dla najmłodszych.
Oczywiście to rodzic decyduje czy zamieniamy lekcję windsurfingu na zajęcia na sup’ach!

WARSZTATY WINGFOIL FUNSURF
WARSZTATY Z WINGFOILA FUNSURF

WARSZTATY Z WINGFOILA

Jeśli tylko dzieciaki (za zgodą rodziców) zapragną spróbować pływania na wingach, instruktor w ramach zajęć windsurfingowych przybliży tajniki pływania trzymając wing’a w dłoniach. Dzieciaki będą mogły ocenić, jak blisko spokrewniony jest windsurfing z wingfoilem, by w przyszłości pomyśleć o nauce również tego sportu!

YOGA W FUNSURF - NA MOLO

JOGA

To atrakcja może trochę mniej dla dzieci, a bardziej dla rodziców naszych najmłodszych kursantów! Przed bazą, na molo, na plaży zupełnie za free zajęcia z instruktorką jogi!

VIDEOFILMOWANIE W FUNSURF
WIDEOFILMOWANIE - SZKOŁA FUNSURF

VIDEO ANALIZA

Na zajęciach indywidualnych, jeśli dziecko i rodzic wyrażą taką chęć –  instruktor sfilmuje wyczyny dziecka na wodzie –  wszystko po to, aby na kolejnych zajęciach wspólnie przeanalizować technikę pływania i skorygować niedoskonałości.

GRUPOWY KURS WINDSURFINGU DLA DZIECI - SZKOŁA FUNSURF (16)

FUNSURFOWA KSIĄŻECZKA - WIEDZA I WINDSURFINGOWE ODZNAKI

Stworzona z myślą o najmłodszych – nasza autorska pomoc dydaktyczna i dziennik windsurfingowych postępów!
To elementarz wiedzy windsurfingowej w wersji dla dzieci, plus specjalne miejsca do zbierania wlep i medali, określających wszystkie zdobyte umiejętności. To znakomita motywacja i pamiątka na lata!

SURF TATUAŻE FUNSURF
TATUAŻE FUNSURF

SURF TATUAŻE, WLEPY, SMYCZKI...

Przygotowaliśmy dla dzieci dodatkowe gadżety, które otrzymają w trakcie i na koniec windsurfingowych przyjemności.
Nasz hit –  funsurf’owe tatuaże – cieszą się one ogromną popularnością wśród najmłodszych!! Surf smyczka jest znakomitym wspomnieniem po windsurfingowych wakacjach, zaś dyplomy i certyfikaty będą ozdobą niejednej ściany nad kominkiem :).
Mamy jeszcze surfwlepy, które najlepiej czują się na laptopie mamy lub taty :)!

WINDSURFINGOWA ŚCIANKA - SZKOŁA WINDSURFINGU FUNSURF

POCZTÓWKA Z WINDSURFINGOWYCH WAKACJI

Dla najmłodszych przygotowaliśmy FunSurf’ową ściankę, by móc wysyłać elektroniczne pocztówki z windsurfingowych wakacji :)!

DRAGON FLY - JUNIORSKIE PĘDNIKI W FUNSURF
DESKI JP YOUNG GUN - SZKOŁA FUNSURF

NOWY I NAJLŻEJSZY SPRZĘT JUNIORSKI

Dzieciaki będą pływać na idealnie dostosowanych deskach JP YOUNG GUN i na najlżejszych pędnikach m.in. DRAGONFLY marki NEIL PRYDE i VISION od JP. To najlepsze na rynku zestawy juniorskie! Od lat sprawdzają się znakomicie w naszej szkole!

Szkolenie

INDYWIDUALNE LEKCJE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

Jeśli wybierzesz ten rodzaj nauki dla swojego dziecka, czyli pojedyncze lekcje indywidualne – na początku instruktor przeprowadzi szybki wywiad i zapyta o doświadczenia dziecka z windsurfingiem.
Jeśli ich nie było – sprawa jest prosta –  zaczynamy od początku według poniższego programu.
Jeśli jakieś były – sprawa jest równie prosta, ale nastąpi pogłębiony wywiad – pytania będą bardzo szczegółowe (tylko w uzasadnionych przypadkach przeprowadzamy ten wywiad z rodzicem, zwykle rozmawiamy tylko z dzieckiem, by uczyć go windsurfingowej samodzielności) – m. in.  Kiedy ostatnio pływałeś/łaś na windsurfingu? Ile godzin spędziłeś/łaś na wodzie pływając na windsurfingu? Na jakiej wyporności deski zakończyła się Twoja ostatnia windsurfingowa przygoda? Na jakim największym rozmiarze żagla pływałeś/łaś? Czy pływasz w trapezie, w ślizgu, w footstrapach…? Przy jakiej największej sile wiatru zdarzyło Ci się pływać? Czy wiesz jakiego elementu windsurfingowego chcesz się nauczyć? itd.
Ten pogłębiony wywiad ma za zadanie określić jak najprecyzyjniej, w jakim punkcie została przerwana przygoda z windsurfingiem. Musimy określić, co będziemy robić na teraźniejszych zajęciach, by szybko przypomnieć to, co dziecko potrafi i przejść do nowych elementów. W zależności od tego,  jaki będzie wynik rozmowy, przejdziemy do elementów z poniższego programu szkolenia lub przeskoczymy do kolejnego etapu. Zwykle na pojedynczych zajęciach indywidualnych udaje się zrealizować pewien fragment tego programu, a jego kontynuację najlepiej realizować podczas kursu.

PROGRAM SZKOLENIA:

 • zapoznanie z akwenem i zasadami panującymi w naszej bazie
 • zapoznanie z warunkami wiatrowymi potrzebnymi do pływania na windsurfingu
 • zapoznanie z bezpieczeństwem na lądzie i wodzie
 • podstawowe nazewnictwo i pojęcia z zakresu windsurfingu, niezbędne do komunikacji instruktor<>kursant
 • równowaga na desce
 • przygotowanie zestawu windsurfingowego przed wyjściem na wodę
 • noszenie pędnika, deski
 • podnoszenie pędnika po stronie zawietrznej i nawietrznej
 • sterowanie: odpadanie, ostrzenie, panowanie nad prędkością: wybieranie i luzowanie
 • obrót na wiatr, halsowanie, obrót z wiatrem
 • kursy względem wiatru
 • zwrot na wiatr, szybki zwrot na wiatr na 3 kroki, zwrot z wiatrem
 • start z plaży
 • pływanie w trapezie
 • pierwsze triki freestyle’owe pędnikiem na desce wypornościowej
 • pływanie na desce bezmieczowej
 • pierwsze ślizgi

LEKCJE INDYWIDUALNE DLA ŚREDNIO ZAAWANSOWANYCH

Jeśli otwierasz tę zakładkę –  na pewno nie jesteś początkującym windsurferem.
Również na pojedynczej lekcji indywidualnej dla średnio zaawansowanych instruktor zada Twojemu dziecku serię szybkich i szczegółowych pytań dot. windsurfingu (tylko w uzasadnionych przypadkach przeprowadzamy ten wywiad z rodzicem, zwykle rozmawiamy tylko z dzieckiem, by uczyć go windsurfingowej samodzielności), m.in.  Kiedy ostatnio pływałeś/łaś na windsurfingu? Ile godzin spędziłeś/łaś na wodzie pływając na windsurfingu? Na jakiej wyporności deski zakończyła się Twoja ostatnia windsurfingowa przygoda? Na jakim największym rozmiarze żagla pływałeś/łaś? Czy pływasz w trapezie, w ślizgu, w footstrapach…? Przy jakiej największej sile wiatru zdarzyło Ci się pływać? Czy wiesz jakiego elementu windsurfingowego chcesz się nauczyć? itd.
Ten pogłębiony wywiad ma za zadanie określić jak najprecyzyjniej, w jakim punkcie mamy kontynuować naukę windsurfingu i określeniu, co będziemy robić na teraźniejszych zajęciach. W zależności od tego,  jaki będzie wynik rozmowy, przejdziemy do realizacji poszczególnych elementów z poniższego programu.
Plan: Dobieramy odpowiedni sprzęt i przechodzimy do rozpływania na wodzie – informacje z wywiadu konfrontujemy z rzeczywistością, następuje szybka adaptacja do panujących warunków na wodzie i przechodzimy do nauki nowych elementów.
Czasami się zdarza, że dziecko nie doszacowało swoich umiejętności, wtedy przeskoczymy do kolejnego etapu i nauki elementów zaawansowanych. Jeśli sytuacja jest odwrotna, czyli wydawało się, że już coś na pewno potrafi, ale przy aktualnych warunkach to się nie udaje – szlifujemy i korygujemy te elementy, na których dziecku (rodzicowi) zależy.
Zwykle na pojedynczych zajęciach indywidualnych udaje się zrealizować pewien fragment poniższego programu, a jego kontynuację najlepiej realizować w pakiecie małym lub dużym na kursie indywidualnym – to daje najlepsze efekty.

PROGRAM SZKOLENIA:

 • przypomnienie i doskonalenie sterowania – odpadanie, ostrzenie
 • przypomnienie kursów względem wiatru i pozycji na desce w danym kursie
 • przypomnienie szybkiego zwrotu na wiatr na 3 kroki, zwrotu z wiatrem
 • doskonalenie szybkiego zwrotu na wiatr, zwrotu z wiatrem
 • w przypadku braku warunków ślizgowych dla lepszego czucia wiatru nauczamy szeregu trików pędnikiem
 • doskonalenie startu z plaży
 • doskonalenie pływania w trapezie
 • doskonalenie pływania w ślizgu
 • wejście w footstrapy
 • start z wody

LEKCJE INDYWIDUALNE  DLA ZAAWANSOWANYCH

Również na pojedynczej lekcji indywidualnej dla zaawansowanych instruktor zada dziecku serię szybkich i szczegółowych pytań dotyczących windsurfingu (tylko w uzasadnionych przypadkach przeprowadzamy ten wywiad z rodzicem, zwykle rozmawiamy tylko z dzieckiem, by uczyć go windsurfingowej samodzielności), m.in. Kiedy ostatnio pływałeś/łaś na windsurfingu? Ile godzin spędziłeś/łaś na wodzie pływając na windsurfingu? Na jakiej wyporności deski zakończyła się Twoja ostatnia windsurfingowa przygoda? Na jakim największym rozmiarze żagla pływałeś/łaś? Czy pływasz w trapezie, w ślizgu, w footstrapach…? Przy jakiej największej sile wiatru zdarzyło Ci się pływać? Czy wiesz jakiego elementu windsurfingowego chcesz się nauczyć? itd.
Ten pogłębiony instruktorski wywiad ma za zadanie określić jak najprecyzyjniej, w jakim punkcie mamy kontynuować naukę windsurfingu i określeniu, co będziemy robić na teraźniejszych zajęciach.
W zależności od tego. jaki będzie wynik rozmowy, przejdziemy do realizacji poszczególnych elementów z poniższego programu.
Plan: Dobieramy odpowiedni sprzęt i przechodzimy do rozpływania na wodzie – informacje z wywiadu konfrontujemy z rzeczywistością, następuje szybka adaptacja do panujących warunków na wodzie i przechodzimy do nauki nowych elementów.
Czasami się zdarza, że dziecko nie doszacowało swoich umiejętności, wtedy przeskoczymy do kolejnego etapu i nauki elementów freestyle’owych. Jeśli sytuacja jest odwrotna, czyli wydawało się, że już coś na pewno potrafi, ale przy aktualnych warunkach to się nie udaje – szlifujemy i korygujemy te elementy, na których dziecku  zależy.
Zwykle na pojedynczych zajęciach indywidualnych udaje się zrealizować pewien fragment poniższego programu, a jego kontynuację najlepiej realizować na kursie indywidualnym –  pakiecie małym lub dużym – to daje najlepsze efekty.

PROGRAM SZKOLENIA:

 • przypomnienie szybkiego zwrotu na wiatr na 3 kroki, szybki zwrot z wiatrem na desce wypornościowej
 • pływanie w ślizgu, sterowanie stopami w ślizgu
 • pływanie w footstrapach
 • doskonalenie startu z wody
 • nauka rufy w ślizgu
 • pierwsze wyskoki w górę

LEKCJE INDYWIDAULANE  FREESTYLE DLA DZIECI

To lekcje przeznaczone zdecydowanie dla bardzo zaawansowanych najmłodszych windsurferów, pływających swobodnie w ślizgu. To kurs dla osób, którym pływanie na wprost czy zwroty w ślizgu dają ciągle dużo satysfakcji, ale chęć poszukiwania nowych wyzwań jest wystarczającą motywacją, by spróbować windsurfingowego freestyle’u .
Od podstaw przeprowadzimy Twoje dziecko przez naukę zaawansowanych windsurfingowych trików. Bazując na naszym bogatym doświadczeniu, przygotuj je na setki prób, spektakularne kontakty z wodą :), trening „na sucho”, video analizy, wizualizacje itd. Zapewniamy, że już pierwsze próby freestyle są niesamowitym doznaniem, a jeśli uda się dziecku  skoczyć jakiś trik, będziecie w siódmym niebie :)! Na kursie dziecko przełamie własne lęki, zyska windsurfingową odwagę – oczywiście wszystko przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa.
Przed lekcją freestyle również przeprowadzamy pogłębiony wywiad (tylko w uzasadnionych przypadkach przeprowadzamy ten wywiad z rodzicem, zwykle rozmawiamy tylko z dzieckiem, by uczyć go windsurfingowej samodzielności), m.in. Kiedy ostatnio pływałeś/łaś na windsurfingu? Ile godzin spędziłeś/łaś na wodzie pływając na windsurfingu? Na jakiej wyporności deski zwykle pływasz, jaka marka, model? Na jakim największym rozmiarze żagla pływałeś/łaś, na jakich markach modelach? Co udało Ci się osiągnąć samemu z zakresu freestyle’u? Jakiego triku chcesz się nauczyć? Jakie masz swoje własne doświadczenia z freestyle’m?
Plan: To, co możemy robimy na brzegu, czyli poszczególne sekwencje ruchów na sucho, wizualizacje, zwrócenie uwagi na kluczowe szczegóły… Wychodzimy na wodę i robimy ten trik :)! Jeśli nie za 3 razem, to za kolejnym, a jeśli się nie uda, to za kolejnym i kolejnym. Wiemy, że trzeba być naprawdę super sprawną i utalentowaną osobą, by skoczyć windsurfingowy trik po kilku, nawet kilkudziesięciu próbach. Nastawcie się na twardą, ale super przyjemną pracę i setki skoków, by ustać np. flakę czy volcano. Bardzo ważne w tym procesie nauki są nagrania video i ich analiza, stąd zwykle 1-2 h to zbyt mało, by ćwiczyć i potem to dokładnie analizować. W tym przypadku również proponujemy pakiet lekcji na kursie indywidualnym.

PROGRAM SZKOLENIA:

 • body dragi
 • wyskoki w górę z falki
 • pierwsze pop’y, czyli wyskoki przygotowujące do rotacji
 • wprowadzenie do volcano, pierwsze próby rotacji deską
 • flaka wypornościowa na desce freestyle’owej tzw. gecko
 • najazdy do flaki, pierwsze próby skoków flaki
 • nauka front loopa
 • kolejne freestyle’owe triki również są z nami osiągalne… daj znać, czego chcesz się nauczyć!

WINDSURFINGOWY FUNSURF TEAM

Szkolenie windsurfingowe jest prowadzone przez licencjonowanych i doświadczonych instruktorów z pasją, znakomicie przygotowanych pod względem psychologicznym, merytorycznym i technicznym, posiadających aktualne uprawnienia oraz bardzo duże doświadczenie w nauczaniu windsurfingu. Przemawiają za nimi setki, a często dziesiątki tysięcy godzin szkoleniowych! Zapewniamy, że nasi instruktorzy czerpią niesamowitą radość z przekazywania ich własnej ,,zajawki”!
Dajemy gwarancję na szybki progres, ciekawe, przyjemne, intensywne i przede wszystkim bezpieczne zajęcia!
Windsurfing z naszymi instruktorami to prawdziwa przyjemność – sprawdź nasz windsurfingowy FunSurf Team na wodzie!

Akwen

SPOT I BAZA FUNSURF PRZY MOLO W CHAŁUPACH

Lekcje indywidualne dla dzieci realizujemy w naszej bazie w Chałupach przy molo.
Jest to rozległy akwen z piaszczystym dnem i płytką czystą wodą. Molo, z którego można obserwować każdego najmłodszego kursanta, robić zdjęcia i filmiki do rodzinnego albumu :). Dodatkowo za molo zawsze znajdziemy płaską wodę –  jest to szczególnie ważne, gdy wieje silny wiatr z kierunków zachodnich lub wschodnich.  Wtedy płaska woda – bez zafalowania – zdecydowanie pomaga w procesie nauki, szczególnie najmłodszych adeptów sztuki windsurfingu.

SPOT I BAZA FUNSURF NA KEMPINGU POLARIS

Na lekcje indywidualne dla dzieci zapraszamy również do naszej drugiej bazy.
Nasza szkoła windsurfingu/kitesurfingu/surfingu/wingfoila znajduje się we wschodniej części kempingu Polaris.
Znajduje się tam wewnętrzny FunSurfowy Camp z rozległą piaszczysta plażą i indywidualnym zejściem do zatoki.
Na terenie naszego campu znajdziecie: wydzieloną strefę mieszkalną, gdzie czekają na Was nasze kultowe przyczepy n127 i namioty, wydzieloną strefę chill (leżaki, pufy, hamaki), strefę workout, strefę tv,  gdzie najczęściej wyświetlamy zajawkowe filmy, strefę kuchni i stołówki, wewnętrzny dziedziniec, surfingową ściankę, boisko do siatkówki plażowej…
Na pewno znajdziecie w naszej bazie na Polarisie mnóstwo przyjemnego miejsca, by spędzić super czas na brzegu!
O najlepszy czas na wodzie zadbają nasi najlepsi instruktorzy!

Info przed

Jeśli dokonasz zakupu kursu indywidualnego lub lekcji indywidualnych, prosimy o telefon do naszej szkoły na 2-3 tygodnie przed przyjazdem do Chałup, celem wyboru instruktora oraz rezerwacji zajęć w grafiku (konkretne dni i godziny). Podczas rozmowy telefonicznej z recepcją, możesz zarezerwować tylko pierwsze zajęcia lub zaplanować od razu cały kurs/pakiet. Oczywiście w trakcie pobytu, możesz zmienić/przesuwać godziny zajęć, jak również zmieniać instruktora. Jedyny warunek/zasada, a zarazem gorąca prośba, by zmiany wyznaczonych zajęć dokonywać min. 3h przed lekcją lub najlepiej w dniu poprzedzającym zajęcia.  Ma to związek z blokowaniem godzin instruktora, które w przypadku nie dochowania tej zasady, nagle znikają z grafiku, bez szans na zajęcie ich przez inną osobą. Jeśli wybrałeś/łaś zajęcia w bazie numer 1 w Chałupach (przy molo), zadzwoń na recepcję pod numer +48600434810 lub napisz maila na: recepcja.chalupy@funsurf.plJeśli wybrałeś/łaś zajęcia w bazie numer 2 w Chałupach na Polarisie, zadzwoń na recepcję pod numer +48600434860 lub napisz maila na: recepcja.chalupy@funsurf.pl

Jako szkoła dysponujemy tylko zakwaterowaniem dla studentów na obozach STUDENT CAMP. Nie posiadamy w naszej ofercie innych form zakwaterowania. Bardzo prosimy o zrobienie tego na własną rękę - zapewniamy, że nie będzie to trudne. Stworzyliśmy na tę okoliczność :), specjalną podstronę (kliknij tutaj), gdzie znajdziecie bogatą listę hoteli, willi, pensjonatów, kwater i pokoi w samych Chałupach oraz w miejscowościach położonych w bliskim sąsiedztwie. Znajdziecie tam kilka podpowiedzi i długą lista numerów telefonów. W kilka minut, a może nawet sekund :), będziecie w stanie zarezerwować noclegi na swój pobyt w Chałupach i szkolenie w naszej szkole.

Zapraszamy na nasze dedykowane podstrony, gdzie znajdziecie informację o parkingu, dokładny adres, kontakt z recepcją i przejście do map Google, by do nas bez żadnego problemu trafić (kliknijcie w link poniżej):Jak dojechać i zaparkować przy naszej bazie numer 1 - FunSurf przy molo w ChałupachJak dojechać i zaparkować przy naszej bazie numer 2 - FunSurf na campingu Polaris

Jak najbardziej można bezpośrednio na miejscu w naszych szkołach zarezerwować zajęcia, ale może to się wiązać z oczekiwaniem na lekcje. Zwykle w takich przypadkach udaje się zarezerwować lekcję "od ręki", gdyż mamy bardzo dużą ilość instruktorów, ale czasami nie jest to możliwe. Bywają dni w środku sezonu wakacyjnego, kiedy jest super pogoda, super wiatr, wtedy wszyscy instruktorzy (w najbardziej popularnych godzinach tj. 10-15) są zajęci - wtedy, albo trzeba poczekać - być może zwolni się jakaś bieżącą godzina, albo trzeba umówić zajęcia na późniejsze godziny, ewentualnie kolejny dzień. Aby mieć pewność rezerwacji godziny i konkretnego instruktora, zdecydowanie polecamy i prosimy o złożenie wcześniejszej rezerwacji online na naszej stronie i bezpośredni kontakt z recepcją, celem umówienia zajęć w grafiku:
Kontakt z recepcją w naszej szkole w Chałupach (przy molo).
Kontakt z recepcją w naszej szkole w Chałupach na campingu Polaris     

Czapka, kurtka…?  Generalnie w okresie wakacyjnym czerwiec/lipiec/sierpień jest ciepło, ale bywa również chimerycznie :). To są statystyki prowadzone przez nas od ponad 25 lat, jak będzie w sezonie 2022 – przekonajmy się razem! Na pewno nad morze warto zabrać cieplejszą czapkę i kurtkę. Nawet gdybyście tych elementów garderoby nigdy nie użyli - to warto je mieć. Nie dlatego, że nad Bałtykiem jest zimno i pada deszcz (to naprawdę stereotypy z polskich kabaretów), ale dlatego, że po zejściu z wody (szczególnie gdy mocno wieje), Wasz organizm będzie wychłodzony. Stąd oprócz dobrego posiłku, gorącej herbaty (ogrzania się od wewnątrz) musicie zadbać o to, by zatrzymywać ciepło i nie pozwalać, by organizm dalej tracił energię cieplną. To pozwoli w kolejnym dniu kontynuować z przyjemnością, przygodę z windsurfingiem. Oczywiście, jeśli podczas pakowania uda Wam się skutecznie zapomnieć o tych elementach ubioru, w sklepach na półwyspie na pewno szybko nadrobicie braki w garderobie.

Jeśli myślicie o własnej piance neoprenowej to z naszego doświadczenia na okres wakacyjny polecamy pianki o grubości 4/3 mm lub najbardziej uniwersalną grubość 3/2 mm (długie nogawki i długie rękawy). W okresie wakacyjnym możemy pływać w boardshort'ach i lycrze, ale czasem pianka 4/3 również bywa bardzo potrzebna. Oczywiście w grę wchodzą indywidualne preferencje - jeśli ktoś jest szczupły i z reguły zwykle jest mu chłodno, zdecydowanie polecamy piankę 4/3 mm. Najbardziej klasyczna pianka na okres wakacyjny dla wszystkich nie przesadnie szczupłych :) to 3/2 mm. Rekomendujemy marki: ion, quiksilver, roxy, oneill, billabong, które sprawdzają się wśród naszych instruktorów, którzy spędzają na wodzie kilkaset godzin w sezonie. Jeśli nie chcecie na początek inwestować w swoją własną piankę, możecie ją u nas wypożyczyć.  W opcji "za free" - przychodzicie 15 min. przed zajęciami i wybieracie za każdym razem piankę przed zajęciami. Ta opcja, ma pewne minusy - mamy ponad 300 pianek w naszej wypożyczalni, a i tak może się zdarzyć, że będzie trzeba założyć mokrą piankę. Oczywiście pianki są codziennie prane i dezynfekowane. Jeśli chcecie mieć większy komfort, wypożyczacie piankę w opcji "na wyłączność", czyli wybieracie jedną idealną piankę dla siebie na cały okres trwania kursu. Zabieracie ją ze sobą na kwaterę/pod przyczepę/do hotelu i należy ona tylko do Was. Opłata za tę opcję wynosi 100 zł.Kaptur/czapka neoprenowa - jeśli myślicie o windsurfingu na poważnie to warto jedną z tych opcji mieć na wszelki wypadek. W Polsce zwykle dobrze wieje, gdy przechodzi front atmosferyczny, nie zawsze jest on ciepły – wtedy taka czapka lub kaptur jest bezcenna.  Czapkę/kaptur neoprenowy musicie zakupić przed przyjazdem lub w sklepach na miejscu (obok naszych szkół jest kilka sklepów). Jeśli będzie ciepło zupełnie ich nie użyjecie, ale zakładając z wielkim prawdopodobieństwem, że zakochacie się w windsurfingu, wtedy kaptur/czapka neoprenowa przyda Wam się na maj, wrzesień i październik :), o styczniu nie zapominając :)!Jeśli chodzi o buty neoprenowe – zwykle nie wypożycza się ich w szkołach i wypożyczalniach windsurfingu, trzeba je zakupić we własnym zakresie. Najbardziej uniwersalne będą buty to grubość neoprenu 3/2 mm lub 4/3 mm i takie zdecydowanie polecamy. W okresie wakacyjnym wystarczą buty niskie, czyli poniżej kostki. O tym, również możecie zdecydować na miejscu po np. pierwszych zajęciach.Jeśli chodzi o rękawice do windsurfingu - to ich używanie powinno być ostatecznością i rzadko kto się na to decyduje.  Jest z nimi kilka problemów – gdyż mogą chronić ręce przed chłodem, ale wtedy męczą się dość mocno przedramiona. Jeśli kupujecie takie rękawice, to najlepiej z otwartą przestrzenią (dziurą) po wewnętrznej stronie dłoni. Wtedy zachowujemy normalny uchwyt (nie męczą się ręce), zaś wierzch dłoni jest chroniony przed przewiewaniem i wychłodzeniem. Drugim rodzajem rękawic są rękawice pełne (najlepiej ze szczelnymi szwami), wtedy ręce są super chronione od chłodu, ale zwykle zmagamy się z szybkim zmęczeniem przedramion. Z zakupem rękawic proponujemy się wstrzymać. W wakacje raczej na pewno nie będą potrzebne,  a jeśli zdarzy się chłodniejszy dzień we wrześniu, można takiego zakupu dokonać na miejscu w Chałupach.Jeśli chodzi o rękawice „przeciwodciskowe” (z krótkimi i długimi palcami), to nie jesteśmy ich zwolennikami 🙂 i jeśli tylko można – proponujemy ich unikać. Zwykle chronią one jedne miejsca dłoni, a odciski robią się i tak w innych miejscach, dodatkowo precyzja trzymania bomu jest zaburzona. Miejsca gdzie zwykle robią się odciski na rękach, proponujemy delikatnie wzmocnić na siłowni :), to z pewnością zaprocentuje na wodzie.

Jeśli jesteś w naszej szkole, pierwszy raz:

 • prosimy o przybycie min. 15-25 min. przed zajęciami.  Dlaczego tak wcześnie? Podany czas jest uśredniony i wynika z naszych doświadczeń, zwykle jest on zależny od tego: Czy chcesz dodatkowo porozmawiać o ofercie? Czy będziemy planować i drukować grafik? Czy będziemy dobierać dla Ciebie (Twojej rodziny) piankę?
 • prosimy, byś miał/a przy sobie telefon, by zarejestrować się w naszym systemie (telefon możesz bezpiecznie zostawić na recepcji lub w zamykanej szafce). Sama rejestracja zajmie ok. 2 min.
 • jeśli na zajęcia, zapisana jest osoba niepełnoletnia, za pierwszym razem musi przybyć z osobą pełnoletnią.
 • na każde zajęcia polecamy mieć ze sobą ręcznik i strój kąpielowy.
 • polecamy mieć ze sobą wodę do picia, gdyż po zajęciach na pewno będziecie chcieli uzupełnić płyny.
Jeśli jesteś w naszej szkole, kolejny raz:
 • musisz przewidzieć czas, tylko na dobór pianki (jeśli nie masz własnej), przebranie i założenie pianki, czyli ok. 10-15 min. - powinno w zupełności wystarczyć
 • na każde zajęcia polecamy mieć ze sobą ręcznik i strój kąpielowy
 • polecamy mieć ze sobą wodę do picia, gdyż po zajęciach na pewno będziecie chcieli uzupełnić płyny
Ubrania i wszystkie inne rzeczy możesz zostawić w zamykanej szafce, a kluczyk masz przy sobie na "basenowej" opasce. Po zajęciach w bazie w Chałupach możliwe jest wzięcie prysznica, na Polarisie również, ale tam (na campingu) jest on dodatkowo płatny 2 zł./min. Przed bazą i w bazie możesz zostawić bezpiecznie rower, hulajnogę, deskorolkę...

Jak dojechać

JAK DOJECHAĆ – BAZA FUNSURF CHAŁUPY (PRZY MOLO)

Na naukę windsurfingu w formie lekcji indywidualnych zapraszamy do naszej bazy przy molo w Chałupach.
Baza startuje co roku – od długiego weekendu majówkowego.
W procesie rezerwacji wybierzesz, gdzie chcesz realizować lekcje – w Chałupach czy na Polarisie (ma to znaczenie, jeśli chodzi o rezerwację pierwszych zajęć w grafiku).
Klikając w mapkę przejdziesz do map google z zaznaczeniem naszej szkoły w Chałupach (przy molo). BAZA KITESURFINGU FUNSURF CHALUPY

JAK DOJECHAĆ – BAZA FUNSURF (KEMPING POLARIS)

Nasza druga baza mieści się na kempingu Polaris (5 kemping od Władysławowa, jadąc w kierunku Helu).
Baza startuje co roku – od długiego weekendu „Boże Ciało”.
Również do tej bazy zapraszamy Cię na windsurfingowe lekcje indywidualne.
W procesie rezerwacji wybierzesz, gdzie chcesz realizować lekcje – w Chałupach czy na Polarisie (ma to znaczenie, jeśli chodzi o rezerwację pierwszych zajęć w grafiku).
Klikając w mapkę przejdziesz do map google z zaznaczeniem naszej szkoły na kempingu Polaris. BAZA FUNSURF KEMPING POLARIS

Cena

 • lekcję (1h) – w zależności od wybranej opcji (1 instruktor –  jeden kursant lub jeden instruktor – 2, 3 kursantów);
  cena w cenniku zależy również od rodzaju sprzętu, jaki będzie potrzebny na lekcję – rodzaj sprzętu, jaki można wypożyczyć na zajęcia znajdziesz tutaj 
 • rescue
 • kapok – kamizelka asekuracyjna
 • możliwość wzięcia prysznica po zajęciach
 • zamykana szafka (kluczyk z opaską na rękę)
 • trapezu (dodatkowa opłata 5 PLN/h)
 • pianki (dodatkowa opłata 5 PLN/h)
 • ubezpieczenia sprzętu na wypadek uszkodzenia (dodatkowa opłata 5 PLN/h)

CENNIK LEKCJE INDYWIDUALNE DLA DZIECI

ZGARNIJ 10% RABATU ZA REZERWACJĘ ONLINE!
UŻYJ KODU: ONLINE10

JEŻELI MASZ DODATKOWE PYTANIA ŚMIAŁO DZWOŃ LUB WYŚLIJ MAILA.
REZERWACJĘ MOŻESZ ZROBIĆ RÓWNIEŻ
TELEFONICZNIE: (+48 81) 441 54 15 LUB MAILOWO: INFO@FUNSURF.PL

Nazwa Rodzaj Cena Ilość osób
Lekcja (1h) z instruktorem (ze sprzętem własnym klienta)VIP (1 os.)110 zł / os.1
Lekcja (1h) z instruktorem (ze sprzętem własnym klienta)GRUPOWY 2 os.90 zł/os.2
Lekcja (1h) z instruktorem (ze sprzętem własnym klienta)GRUPOWY 3 os.70 zł/os.3
Lekcja (1h) z instruktorem (ze sprzętem własnym klienta)GRUPOWY 4 os.50 zł/os.4
Lekcja (1h) z instruktorem + komplet sprzętu: deska JP funster i pędnik NPVIP (1 os.)175 zł1
Lekcja (1h) z instruktorem + komplet sprzętu: deska JP funster i pędnik NPGRUPOWY 2 os.150 zł/os.2
Lekcja (1h) z instruktorem + komplet sprzętu: deska JP funster i pędnik NPGRUPOWY 3 os.130 zł/os.3
Lekcja (1h) z instruktorem + komplet sprzętu: deska JP funster i pędnik NPGRUPOWY 4 os.110 zł/os.4
Lekcja (1h) z instruktorem + komplet sprzętu: deska JP freeride i pędnik NPVIP (1 os.)185 zł1
Lekcja (1h) z instruktorem + komplet sprzętu: deska JP freeride i pędnik NPGRUPOWY 2 os.155 zł/os.2
Lekcja (1h) z instruktorem + komplet sprzętu: deska JP freeride i pędnik NPGRUPOWY 3 os.135 zł/os.3
Lekcja (1h) z instruktorem + komplet sprzętu: deska JP freeride i pędnik NPGRUPOWY 4 os.120 zł/os.4
Lekcja (1h) z instruktorem + komplet sprzętu: deska JP full wood sandwich i pędnik NPVIP (1 os.)195 zł1
Lekcja (1h) z instruktorem + komplet sprzętu: deska JP full wood sandwich i pędnik NPGRUPOWY 2 os.165 zł/os.2
Lekcja (1h) z instruktorem + komplet sprzętu: deska JP full wood sandwich i pędnik NPGRUPOWY 3 os.145 zł/os.3
Lekcja (1h) z instruktorem + komplet sprzętu: deska JP full wood sandwich i pędnik NPGRUPOWY 4 os.125 zł/os.4
Lekcja (1h) z instruktorem + komplet sprzętu: deska JP pro i pędnik NPVIP (1 os.)215 zł1
Lekcja (1h) z instruktorem + komplet sprzętu: deska JP pro i pędnik NPGRUPOWY 2 os.180 zł/os.2
Lekcja (1h) z instruktorem + komplet sprzętu: deska JP pro i pędnik NPGRUPOWY 3 os.160 zł/os.3
Lekcja (1h) z instruktorem + komplet sprzętu: deska JP pro i pędnik NPGRUPOWY 4 os.140 zł/os.4

ZOBACZ, CO CIĘ CZEKA!

Partnerzy FunSurf

 • jungmob_logo_funsurf
 • LOGO VANS - FUNSURF
 • LOGO HAPPY SOCKS - FUNSURF

Opinie o naszej szkole

Promocje