SZKOŁA I WYPOŻYCZALNIA WINDSURFINGU FUNSURF CHAŁUPY

GRUPOWE KURSY WINDSURFINGU DLA MŁODZIEŻY

Zapraszamy na grupowe kursy windsurfingu dla młodzieży w wieku 14 – 18 lat.
Są to kursy bez zakwaterowania i bez wyżywienia, ale za to z dużą ilością atrakcji i przede wszystkim z nastawieniem na maksymalny windsurfingowy progres! Wszystko po to, by niebawem spędzać wakacje na Helu jako pomocnik instruktora windsurfingu lub jako instruktor windsurfingu. Właśnie po takich kursach wielu naszych kursantów to obecni instruktorzy, którzy pracują w FunSurf, jak i innych szkołach nad Zatoką Pucką lub w najdalszych windsurfingowych zakątkach globu.
Jeśli jednak super progres Cię nie interesuje, a wystarczy zwykły progres, to gwarantujemy, że spotkasz na tym kursie super zajawkowych i ciekawych świata rówieśników, którzy na zajęciach windsurfingu znakomicie się integrują, współpracują, motywują, dyskutują, żartują…
A dokładniej wykorzystują swój wakacyjny czas – na surf życie, które kręci się pomiędzy windsurfingiem, surfingiem, supami, skimem, longboardem, wingfoilem, plażą i Bałtykiem…!

Co i jak?

 • Prowadzimy tygodniowe kursy grupowe dla młodzieży w dwóch wymiarach czasowych (4h dziennie: 2h zajęć, przerwa 2h, kolejne 2h zajęć – kurs standard lub tylko 2h dziennie – kurs połówka).
 • Szkolimy nastolatków w wieku 14 – 18 lat! Dobieramy grupy pod względem wieku i windsurfingowych umiejętności.
 • Szkolimy na wszystkich poziomach zaawansowania (początkującym, średnim, zaawansowanym i freestyle).
  Startujemy z kursami grupowymi dla młodzieży w każdy poniedziałek.
 • Kursy grupowe dla młodzieży są organizowane tylko w naszej pierwszej bazie przy molo w Chałupach.
  Odbywają się one na zasadzie pełnej opieki instruktorskiej w czasie godzin wyznaczonych na zajęcia.
  W każdym tygodniu godziny zajęć są stałe i są określane pierwszego dnia w poniedziałek (na cały okres trwania kursu).
  Bloki zajęć są zawsze dwugodzinne.
 • Pamiętajcie –  nie musicie być mega silni ani super sprawni fizycznie! Wystarczą tylko chęci, aby zacząć pływać na desce windsurfingowej.
  Szkolenie odbywa się na bezpiecznym, płytkim akwenie, więc nie musicie umieć pływać wpław. Ważne, żeby nie bać się wody :), to jedyny kluczowy warunek. Na zajęcia dostajecie kamizelki asekuracyjne i instruktor oraz nasza obsługa dba o Wasze bezpieczeństwo i asekurację.
 • Małe grupy – dzięki Waszym sugestiom zmniejszyliśmy młodzieżowe grupy szkoleniowe – grupy liczą od 3 do maksymalnie 6 osób.

„Wieje nie wieje, w FunSurf się dzieje” – wykorzystujemy wszelkie warunki wiatrowe, jakie będą w zasięgu Waszych możliwości. Gdyby jednak wiało za słabo lub zbyt mocno, robimy zajęcia alternatywne, które są demokratycznie ustalane z całą grupą. Wasi instruktorzy nie pozwolą na nudę: surfing, sup’y, skimy, longboardy, wingfoil, wake, gry i zabawy w wodzie…
Sprawdź poniżej nasze wszelkie atrakcje!

Jeśli nie interesuje Cię szkolenie w grupie, sprawdźcie ofertę kursów indywidualnych dla młodzieży.
A tych nastolatków, którzy w Chałupach nauczą się pływać na poziomie średnio zaawansowanym i zaawansowanym, zapraszamy z rodzicami również na wyjazdy i szkolenia za granicą. Poznajcie naszą pełną ofertę wyjazdów i szkoleń na zagranicznych windsurfingowych spotach z instruktorami FunSurf.

SURF ŻYCIE W FUNSURF – OBEJRZYJ FILMIK I PRZYJEŻDŻAJ DO NAS!
W TYM SEZONIE MAMY NOWE ROLE DO OBSADZENIA :)!

JAKI KURS TYGODNIOWY DLA MŁODZIEŻY WYBRAĆ?

WINDSURFINGOWY KURS TYGODNIOWY STANDARD

 • to kurs najbardziej polecany przez nas i naszych nastoletnich kursantów
 • dzięki rozłożeniu zajęć na dwie tury w ciągu dnia (2x2h z 2h przerwą pomiędzy zajęciami) zachowacie siły i będziecie mogli intensywnie trenować i uczyć się windsurfingu.
  Gwarantujemy, że po tym kursie będziecie mogli pochwalić się bardzo dużym progresem!
 • uczestnicy kursów dzieleni są na grupy w zależności od wieku i poziomu umiejętności (początkujący, średni, zaawansowani i freestyle)
 • szkolenie obejmuje: 28 godzin zajęć – praktycznych na wodzie na kompletnym sprzęcie windsurfingowym (ok. 90% zajęć) oraz zajęć teoretycznych (ok. 10% zajęć)

WINDSURFINGOWY KURS TYGODNIOWY 1/2 („POŁÓWKA”)

 • tę opcję polecamy nastolatkom, którzy swoje skarbonki rozbijają kilka razy w roku i nie zawsze są one pełne 🙂 lub tym, którzy chcą sobie dozować przyjemność zwaną windsurfingiem i dzielić ją z innymi atrakcjami nad Bałtykiem
 • zajęcia (2h) odbywają się 1 raz dziennie – zwykle przed południem;
  godziny zajęć ustala bosman przed rozpoczęciem kursu w każdy poniedziałek  – są one stałe przez cały tydzień
 • uczestnicy kursów dzieleni są na grupy w zależności od poziomu umiejętności i wieku (początkujący, średni, zaawansowani i freestyle)
 • szkolenie obejmuje: 14 godzin zajęć praktycznych na wodzie na kompletnym sprzęcie windsurfingowym (ok. 90% zajęć) oraz zajęć teoretycznych (ok. 10% zajęć)

 

ZGARNIJ 10% RABATU ZA REZERWACJĘ ONLINE!
TWÓJ KOD RABATOWY TO: ONLINE10

 

Atrakcje

Przede wszystkim gwarantujemy uśmiech i szkolenie w super atmosferze! Poza kluczowym, najważniejszym, najfajnieszym… czyli szkoleniem na windsurfingu zapewniamy jeszcze kilka dodatkowych ATRAKCJI:

FOTOSERWIS FUNSURF - SPRZĘT
FOTOSERWIS FUNSURF

FOTOSERWIS

Najlepsze momenty i sekwencje momentów:),  wyczyny na wodzie m.in.  freestyle’owe sztuczki, pierwsze ślizgi i pierwsze odjechane falki uwieczni nasz naczelny FunSurf’owy fotograf!

FUNSURFOWE OPASKI NA RĘKĘ

ZNIŻKI Z OPASKĄ FUN SURF

Na pierwszych zajęciach otrzymacie opaski FunSurf, dzięki którym zrobicie tańsze zakupy w sklepach SurfShop.pl, które mieszczą się tuż obok naszej bazy w Chałupach i na Polarisie. Z opaską otrzymacie zniżki w restauracji SurfMessa.
Po kursie otrzymacie kartę stałego klienta, dzięki której zyskacie już wieczny 🙂 rabat na lekcje, kursy i wypożyczalnię!

SURFING W FUNSURF
KAROLINA MARCZAK - INSTRUKTORKA SURFINGU FUNSURF

WARSZTATY SURFINGU

Raz w tygodniu na bosmance (przy recepcji), Karolina Marczak – dwukrotna mistrzyni Polski – super ciekawie opowiada o surfingu w Polsce i na świecie. Pokazuje na zdjęciach i filmikach, że surfing na Bałtyku jest jak najbardziej możliwy ! Wstęp zupełnie za free! W ramach zajęć – jeśli Bałtyk dopisze, możecie udać ze swoimi instruktorami na zajęcia surfingu, by przekonać się, ile radości daje odjechanie choćby jednej małej fali!

ZABAWY-NA-MONSTER-SUPIE-JP-TYLKO-W-FUNSURF

SUP'Y

Gdy wiatr nie zawsze będzie chciał się śpieszyć :), do Waszej dyspozycji będą monster sup’y od JP, jak również  sup’y o całkiem normalnych rozmiarach, dla jednej lub dwóch osób.

WARSZTATY WINGFOIL FUNSURF
WARSZTATY Z WINGFOILA FUNSURF

WARSZTATY Z WINGFOILA

Jeśli tylko zapragniecie spróbować pływania na wingach, instruktor w ramach zajęć windsurfingowych przybliży Wam tajniki wingfoila. Będziecie mogli ocenić, jak blisko spokrewniony jest windsurfing z wingfoilem, by w przyszłości pomyśleć o nauce również tego sportu!

Joga w FunSurf

JOGA

Dla chętnych – dwa razy w tygodniu przed bazą, na molo, na plaży, zupełnie za free – zajęcia z instruktorką jogi!

KURSY WINDSURFINGU DLA MŁODZIEŻY - SZKOŁA FUNSURF (7)
KURSY WINDSURFINGU DLA MŁODZIEŻY - SZKOŁA FUNSURF (8)

ZABAWY ZA MOTORÓWKĄ

Gdy nie zawsze będzie super wiało, wykorzystamy nasze motorówki (lub skuter) i linę do wake’a :)!

WIDEOFILMOWANIE - SZKOLENIE W FUNSURF

VIDEO ANALIZA

W zależności od warunków pogodowych i demokratycznej decyzji wewnątrz grupy – instruktor będzie filmował Wasze wyczyny na wodzie – wszystko po to, aby na kolejnych zajęciach wspólnie przeanalizować technikę pływania i skorygować niedoskonałości.

SURF TATUAŻE FUNSURF
TATUAŻE FUNSURF

TATUAŻE, WLEPY, SMYCZKI...

Przygotowaliśmy dla Was dodatkowe gadżety, które otrzymacie w trakcie i na koniec windsurfingowych przyjemności.
Nasz hit –  funsurf’owe tatuaże – cieszą się ogromną popularnością wśród najmłodszych i najstarszych :). Surferska smyczka jest znakomitym wspomnieniem po windsurfingowych wakacjach, zaś dyplomy i certyfikaty zdobią niejedną ścianę nad kominkiem :).
W każdym roku staramy się wprowadzać nowe gadżetowe pomysły!

FUNSURFOWA KSIĄŻECZKA - POMOC W SZKOLENIU I NAUCE WINDSURINFGU - - WLEPIANIE WLEP - FUNSURF

FUNSURFOWA KSIĄŻECZKA - WIEDZA I ODZNAKI

Nasza autorska pomoc dydaktyczna i dziennik windsurfingowych postępów! Stworzona z myślą o najmłodszych, ale dorośli i młodzież równie chętnie korzystają z tej pomocy!  Znajdziesz tam podstawowy elementarz wiedzy windsurfingowej, plus specjalne miejsca do zbierania wlep/medali, określających zdobyte umiejętności.

NEIL-PRYDE-FUNSURF
SZKOŁA WINDSURFINGU FUNSURF - baza przy molo w Chałupach (16)

TESTY NAJNOWSZEGO SPRZĘTU JP I NP

Będziecie mogli wypróbować najnowsze deski JP i żagle Neil Pryde z tegorocznej kolekcji!

FUNSURFOWA ŚCIANKA - WINDSURFINGOWA POCZTÓWKA

POCZTÓWKA Z WINDSURFINGOWYCH WAKACJI

Przygotowaliśmy dla Was FunSurf’wą ściankę, by można było wysyłać elektroniczne pocztówki z windsurfingowych wakacji :)!

Szkolenie

TYGODNIOWY KURS WINDSURFIGU DLA POCZĄTKUJACYCH

Poniżej opisujemy pełny etap szkolenia dla początkujących na kursie grupowym dla młodzieży – 7 dni, 28 godzin nauki.
By w pełni zrealizować ten bogaty program, jesteśmy w dużej mierze uzależnieni od warunków wiatrowych, ale zapewniamy, że „wyciskamy” z każdych warunków wietrznych wszystko, co możliwe, by progres każdego kursanta był maksymalny!
Cytując klasyka – „wiatr to powietrze, które się śpieszy” –  obiecujemy w 100% wykorzystać wszelki jego pośpiech!
Windsurfing to sport bardzo techniczny, a szybkość przyswajania umiejętności zależy od predyspozycji danej osoby, doboru odpowiedniego sprzętu i najlepszych instruktorów – gwarantujemy, że tylko tacy uczą w naszej szkole!
Przy sprzyjających warunkach wiatrowych średnio po tygodniowym szkoleniu (4h dziennie), wszystkie elementy z poniższego programu są przyswojone przez każdego kursanta. Oczywiście bywają osoby super zdolne i te, które potrzebują nieco więcej godzin –  rolą naszych instruktorów jest „wykrzesanie” z każdego kursanta maksimum jego możliwości.
W zajęciach grupowych dla młodzieży instruktor dostosowuje program i metody szkolenia do całej grupy.  Oczywiście skupia większą uwagę na osobach, które potrzebują więcej czasu, ale jednocześnie daje zadania rozwijające osobom, które przyswajają program dużo szybciej.
Zdecydowanie polecamy ten rodzaj nauki!
Ma on wiele zalet m.in. integracja i motywacja w grupie, super atmosfera i wzajemna współpraca w grupie, duża intensywność, ogromna satysfakcja z szybkich postępów. Poza tym bardzo dużo godzin spędzonych na wodzie sprzyja szybkiemu usamodzielnieniu się. Bezpośredni kontakt i współpraca z siłami natury daje niesamowitą radość, jak również uczy pokory :)! Uczenie poprzez (oficjalną lub nieoficjalną) rywalizację, wzajemne podglądanie osób w grupie, czas na videoanalizę itd. to kilka kluczowych elementów, jakie składają się na błyskawiczny progres każdego kursanta podczas tygodniowego kursu grupowego na windsurfingu dla młodzieży.
Dodatkowo ten kurs  jest wstępem do dłuższej przygody z windsurfingiem. Wielu z naszych kursantów zaczynało w ten właśnie sposób, a po kilku kursach byli znakomicie przygotowani do kursu instruktorskiego. Oczywiście nie każdy ma ambicje, chęci i czas, by zostać w przyszłości instruktorem, ale na pewno dla każdego nastolatka to będzie niezapomniany tydzień w gronie rówieśników, z wieloma atrakcjami i świetnym surf klimatem.
Zdobyte umiejętności z zakresu windsurfingu można kontynuować w każdym wieku – z windsurfingiem jest jak z jazdą na rowerze, tego się nie zapomina! Natomiast doznania i przyjemność z pierwszego ślizgu pozytywnie uzależniają na całe życie!

PROGRAM SZKOLENIA:

 • zapoznanie z akwenem i zasadami panującymi w naszej bazie
 • zapoznanie z warunkami wiatrowymi potrzebnymi do pływania na windsurfingu
 • zapoznanie z bezpieczeństwem na lądzie i wodzie
 • podstawowe nazewnictwo i pojęcia z zakresu windsurfingu, niezbędne do komunikacji instruktor<>kursant
 • równowaga na desce
 • przygotowanie zestawu windsurfingowego przed wyjściem na wodę
 • noszenie pędnika, deski
 • podnoszenie pędnika po stronie zawietrznej i nawietrznej
 • sterowanie: odpadanie, ostrzenie, panowanie nad prędkością: wybieranie i luzowanie
 • obrót na wiatr, halsowanie, obrót z wiatrem
 • kursy względem wiatru
 • zwrot na wiatr, szybki zwrot na wiatr na 3 kroki, zwrot z wiatrem
 • start z plaży
 • pływanie w trapezie
 • pierwsze triki freestyle’owe pędnikiem na desce wypornościowej
 • pływanie na desce bezmieczowej
 • pierwsze ślizgi

TYGODNIOWY KURS WINDSURFINGU DLA ŚREDNIO ZAAWANSOWANYCH

Etap średnio zaawansowany dla młodzieży to przede wszystkim godziny spędzone na pływaniu i doskonaleniu wszystkich podstawowych elementów z poziomu pierwszego, plus elementy bardziej zaawansowane.
Cel główny to doskonalenia pływania w ślizgu, wejście w footstrap’y, start z wody.
Idealne warunki wiatrowe na tym etapie nauki, by progres przychodził bardzo szybko, to 14-20 węzłów.

PROGRAM SZKOLENIA:

 • przypomnienie i doskonalenie sterowania – odpadanie, ostrzenie
 • przypomnienie kursów względem wiatru i pozycji na desce w danym kursie
 • przypomnienie szybkiego zwrotu na wiatr – na 3 kroki, zwrotu z wiatrem
 • doskonalenie szybkiego zwrotu na wiatr, zwrotu z wiatrem
 • w przypadku braku warunków ślizgowych dla lepszego czucia wiatru nauczamy szeregu trików pędnikiem na desce wypornościowej
 • doskonalenie startu z plaży
 • doskonalenie pływania w trapezie
 • doskonalenie pływania w ślizgu
 • wejście w oba footstrap’y
 • start z wody

TYGODNIOWY KURS WINDSURFINGU DLA ZAAWANSOWANYCH

Ten etap na kursie dla młodzieży to przede wszystkim doskonalenie pływania w ślizgu.
Najlepszy wiatr, by doskonalić umiejętności na tym etapie to 16-25 węzłów. Trzeba mieć dużo szczęścia, by przez 7 dni kursu, każdego dnia tak dobrze wiało. Oczywiście zdarzają się takie tygodnie w sezonie, czego Wam z całego serca życzymy – wtedy progres staje się faktem z sekundy na sekundę! Doskonalimy wtedy pływanie w footstrap’ach i nauczamy rufy w ślizgu…
Dni ze słabszym wiatrem wykorzystujemy na zaawansowane triki freestyle’owe na desce wypornościowej – z pędnikiem robicie wtedy magiczne piruety, helikoptery one hand, rzucania pędnikiem za plecami itd. Wszystko po to, byście jeszcze lepiej czuli wiatr i dogadywali się z nim z zamkniętymi oczami.

PROGRAM SZKOLENIA:

 • przypomnienie i doskonalenie szybkiego zwrotu na wiatr na 3 kroki, szybki zwrot z wiatrem na desce wypornościowej
 • pływanie w ślizgu, sterowanie stopami w ślizgu
 • pływanie w footstrapach
 • doskonalenie startu z wody
 • nauka rufy w ślizgu
 • pierwsze wyskoki w górę

TYGODNIOWY KURS WINDSURFINGU FREESTYLE

To kurs dla młodzieży przeznaczony zdecydowanie dla bardzo zaawansowanych windsurferów, pływających swobodnie w ślizgu. Przeprowadzimy każdego nastolatka przez bardzo wymagające szkolenie dotyczące zaawansowanych windsurfingowych trików. Bazując na naszym bogatym doświadczeniu, przygotujcie się na setki prób, spektakularne kontakty z wodą :), trening „na sucho”, videoanalizy, wizualizacje itd. Zapewniamy, że już pierwsze próby freestyle będą niesamowitym doznaniem, a jeśli uda się skoczyć trik, będziecie w siódmym niebie! Na kursie przełamiecie własne lęki i zyskacie windsurfingową odwagę – oczywiście wszystko „z głową” i przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa.
To, co możemy, robimy na brzegu, czyli poszczególne sekwencje ruchów robimy na sucho, wizualizacje z zamkniętymi oczami, zwracamy uwagę na kluczowe szczegóły… Wychodzimy na wodę i po prostu „robicie ten trik” :)! Jeśli nie za 3 razem, to za kolejnym, a jeśli się nie uda – to za kolejnym – prób będzie naprawdę dużo. Wiemy z doświadczenia,  że trzeba być naprawdę super sprawną i utalentowaną osobą, by skoczyć windsurfingowy trik po kilkunastu próbach. Jest to oczywiście możliwe, ale nastawcie się z zasady na twardą, ale super przyjemną „pracę” – czasami dość żmudną i uczącą pokory :), ale dającą mnóstwo satysfakcji i radości. Droga do żadnego triku nie jest super łatwa, ale nic nie smakuje lepiej, gdy się go w końcu zrobi – przekonacie się sami!

PROGRAM SZKOLENIA:

 • body dragi
 • wyskoki w górę z falki
 • pierwsze pop’y, czyli wyskoki przygotowujące do rotacji
 • wprowadzenie do volcano, pierwsze próby rotacji deską
 • flaka wypornościowa na desce freestyle’owej tzw. gecko
 • najazdy do flaki, pierwsze próby skoków flaki
 • nauka front loopa
 • kolejne freestyle’owe triki również są z nami osiągalne… daj znać, czego chcesz się nauczyć!

WINDSURFINGOWY FUNSURF TEAM

Szkolenie windsurfingowe w naszej szkole jest prowadzone przez licencjonowanych i doświadczonych instruktorów z pasją, znakomicie przygotowanych pod względem psychologicznym, merytorycznym i technicznym, posiadających aktualne uprawnienia oraz bardzo duże doświadczenie w nauczaniu windsurfingu. Przemawiają za nimi setki, a często dziesiątki tysięcy godzin szkoleniowych! Zapewniamy, że nasi instruktorzy czerpią niesamowitą radość z przekazywania ich własnej ,,zajawki”!
Dajemy gwarancję na szybki progres, ciekawe, przyjemne, intensywne i przede wszystkim bezpieczne zajęcia!
Windsurfing z naszymi instruktorami to prawdziwa przyjemność – sprawdź nasz windsurfingowy FunSurf Team na wodzie!

Akwen

SPOT I BAZA FUNSURF PRZY MOLO W CHAŁUPACH

Szkolenia i kursy dla młodzieży realizujemy w naszej bazie w Chałupach (przy molo).
Jest to rozległy akwen z piaszczystym dnem i  płytką czystą wodą. Molo, z którego można obserwować każdego kursanta, robić zdjęcia i filmiki do rodzinnego albumu 🙂 lub po prostu „sweet fotki” na insta i facebooka :). Dodatkowo za molo zawsze znajdziemy płaską wodę –  jest to szczególnie ważne, gdy wieje silny wiatr z kierunków zachodnich lub wschodnich.  Wtedy płaska woda – bez zafalowania- zdecydowanie pomaga w procesie nauki, jest też idealna do skakania freestyle’owych trików, czy np. nauki rufy w ślizgu.

Info przed

Jako szkoła dysponujemy tylko zakwaterowaniem dla studentów na obozach STUDENT CAMP. Nie posiadamy w naszej ofercie innych form zakwaterowania. Bardzo prosimy o zrobienie tego na własną rękę - zapewniamy, że nie będzie to trudne. Stworzyliśmy na tę okoliczność :), specjalną podstronę (kliknij tutaj), gdzie znajdziecie bogatą listę hoteli, willi, pensjonatów, kwater i pokoi w samych Chałupach oraz w miejscowościach położonych w bliskim sąsiedztwie. Znajdziecie tam kilka podpowiedzi i długą lista numerów telefonów. W kilka minut, a może nawet sekund :), będziecie w stanie zarezerwować noclegi na swój pobyt w Chałupach i szkolenie w naszej szkole.

Jeśli myślicie o własnej piance neoprenowej to z naszego doświadczenia na okres wakacyjny polecamy pianki o grubości 4/3 mm lub najbardziej uniwersalną grubość 3/2 mm (długie nogawki i długie rękawy). W okresie wakacyjnym możemy pływać w boardshort'ach i lycrze, ale czasem pianka 4/3 również bywa bardzo potrzebna. Oczywiście w grę wchodzą indywidualne preferencje - jeśli ktoś jest szczupły i z reguły zwykle jest mu chłodno, zdecydowanie polecamy piankę 4/3 mm. Najbardziej klasyczna pianka na okres wakacyjny dla wszystkich nie przesadnie szczupłych :) to 3/2 mm. Rekomendujemy marki: ion, quiksilver, roxy, oneill, billabong, które sprawdzają się wśród naszych instruktorów, którzy spędzają na wodzie kilkaset godzin w sezonie. Jeśli nie chcecie na początek inwestować w swoją własną piankę, możecie ją u nas wypożyczyć.  W opcji "za free" - przychodzicie 15 min. przed zajęciami i wybieracie za każdym razem piankę przed zajęciami. Ta opcja, ma pewne minusy - mamy ponad 300 pianek w naszej wypożyczalni, a i tak może się zdarzyć, że będzie trzeba założyć mokrą piankę. Oczywiście pianki są codziennie prane i dezynfekowane. Jeśli chcecie mieć większy komfort, wypożyczacie piankę w opcji "na wyłączność", czyli wybieracie jedną idealną piankę dla siebie na cały okres trwania kursu. Zabieracie ją ze sobą na kwaterę/pod przyczepę/do hotelu i należy ona tylko do Was. Opłata za tę opcję wynosi 100 zł.
Kaptur/czapka neoprenowa - jeśli myślicie o windsurfingu na poważnie to warto jedną z tych opcji mieć na wszelki wypadek. W Polsce zwykle dobrze wieje, gdy przechodzi front atmosferyczny, nie zawsze jest on ciepły – wtedy taka czapka lub kaptur jest bezcenna.  Czapkę/kaptur neoprenowy musicie zakupić przed przyjazdem lub w sklepach na miejscu (obok naszych szkół jest kilka sklepów). Jeśli będzie ciepło zupełnie ich nie użyjecie, ale zakładając z wielkim prawdopodobieństwem, że zakochacie się w windsurfingu, wtedy kaptur/czapka neoprenowa przyda Wam się na maj, wrzesień i październik :), o styczniu nie zapominając :)!
Jeśli chodzi o buty neoprenowe – zwykle nie wypożycza się ich w szkołach i wypożyczalniach windsurfingu, trzeba je zakupić we własnym zakresie. Najbardziej uniwersalne będą buty to grubość neoprenu 3/2 mm lub 4/3 mm i takie zdecydowanie polecamy. W okresie wakacyjnym wystarczą buty niskie, czyli poniżej kostki. O tym, również możecie zdecydować na miejscu po np. pierwszych zajęciach.
Jeśli chodzi o rękawice do windsurfingu - to ich używanie powinno być ostatecznością i rzadko kto się na to decyduje.  Jest z nimi kilka problemów – gdyż mogą chronić ręce przed chłodem, ale wtedy męczą się dość mocno przedramiona. Jeśli kupujecie takie rękawice, to najlepiej z otwartą przestrzenią (dziurą) po wewnętrznej stronie dłoni. Wtedy zachowujemy normalny uchwyt (nie męczą się ręce), zaś wierzch dłoni jest chroniony przed przewiewaniem i wychłodzeniem. Drugim rodzajem rękawic są rękawice pełne (najlepiej ze szczelnymi szwami), wtedy ręce są super chronione od chłodu, ale zwykle zmagamy się z szybkim zmęczeniem przedramion. Z zakupem rękawic proponujemy się wstrzymać. W wakacje raczej na pewno nie będą potrzebne,  a jeśli zdarzy się chłodniejszy dzień we wrześniu, można takiego zakupu dokonać na miejscu w Chałupach.
Jeśli chodzi o rękawice „przeciwodciskowe” (z krótkimi i długimi palcami), to nie jesteśmy ich zwolennikami 🙂 i jeśli tylko można – proponujemy ich unikać. Zwykle chronią one jedne miejsca dłoni, a odciski robią się i tak w innych miejscach, dodatkowo precyzja trzymania bomu jest zaburzona. Miejsca gdzie zwykle robią się odciski na rękach, proponujemy delikatnie wzmocnić na siłowni :), to z pewnością zaprocentuje na wodzie.

Czapka, kurtka…?  Generalnie w okresie wakacyjnym czerwiec/lipiec/sierpień jest ciepło, ale bywa również chimerycznie :). To są statystyki prowadzone przez nas od ponad 25 lat, jak będzie w sezonie 2022 – przekonajmy się razem! Na pewno nad morze warto zabrać cieplejszą czapkę i kurtkę. Nawet gdybyście tych elementów garderoby nigdy nie użyli - to warto je mieć. Nie dlatego, że nad Bałtykiem jest zimno i pada deszcz (to naprawdę stereotypy z polskich kabaretów), ale dlatego, że po zejściu z wody (szczególnie gdy mocno wieje), Wasz organizm będzie wychłodzony. Stąd oprócz dobrego posiłku, gorącej herbaty (ogrzania się od wewnątrz) musicie zadbać o to, by zatrzymywać ciepło i nie pozwalać, by organizm dalej tracił energię cieplną. To pozwoli w kolejnym dniu kontynuować z przyjemnością, przygodę z windsurfingiem. Oczywiście, jeśli podczas pakowania uda Wam się skutecznie zapomnieć o tych elementach ubioru, w sklepach na półwyspie na pewno szybko nadrobicie braki w garderobie.

Jak dojechać

JAK DOJECHAĆ – BAZA FUNSURF CHAŁUPY (PRZY MOLO)

Na naukę windsurfingu w formie kursu tygodniowego dla młodzieży zapraszamy do naszej pierwszej bazy przy molo w Chałupach.
Baza startuje jak co roku – od długiego weekendu majówkowego i działa do połowy września.
Klikając w mapkę przejdziesz do map google z zaznaczeniem naszej szkoły przy molo w Chałupach. BAZA KITESURFINGU FUNSURF CHALUPY

Cena

 • w zależności od wybranej opcji:
  – kurs grupowy tygodniowy STANDARD 7 dni /28h
  lub
  – kurs grupowy tygodniowy POŁÓWKA 7 dni /14h
 • kompletny sprzęt windsurfingowy
  (do wyboru deski szkoleniowe lub deski ślizgowe w technologii epoxy sandwich marki JP + do wyboru różne modele i rozmiary pędników min. Neil Pryde, Duotone)
 • rescue
 • w naszej szkole nie dopłacasz za używanie sprzętu ślizgowego podczas zajęć !
 • ubezpieczenie sprzętu od uszkodzeń podczas zajęć na wodzie
 • podstawowe ubezpieczenie NNW (przy rezerwacji online i podaniu daty urodzenia lub PESELu)
 • w trakcie trwania każdego kursu – warsztaty surfingu za free
 • w ramach zajęć 2 godziny szkolenia na wingfoil’u w grupie z instruktorem
 • wszystkie wymienione w ofercie atrakcje
 • pianka – w opcji „zdejmuję i zakładam w szkole”.
  Jeśli chcesz mieć piankę na wyłączność na czas trwania kursu tj.  zabierać do przyczepy/hotelu/na kwaterę i mieć idealnie dobraną – wtedy dopłacasz jednorazowo za piankę 100 zł za cały okres trwania kursu
 • trapez
 • kapok
 • pianki w opcji „wypożyczam i zabieram ze sobą na tydzień”- dopłata 100 pln/za piankę

CENNIK KURS GRUPOWY DLA MŁODZIEŻY

ZGARNIJ 10% RABATU ZA REZERWACJĘ ONLINE!
UŻYJ KODU: ONLINE10

JEŻELI MASZ DODATKOWE PYTANIA ŚMIAŁO DZWOŃ LUB WYŚLIJ MAILA.
REZERWACJĘ MOŻESZ ZROBIĆ RÓWNIEŻ
TELEFONICZNIE: (+48 81) 441 54 15 LUB MAILOWO: INFO@FUNSURF.PL

Nazwa Terminy Cena
KURS GRUPOWY STANDARD 7 DNI, 28H24.06 - 30.06.20241280 zł
KURS GRUPOWY "POŁÓWKA" 7 DNI, 14H24.06 - 30.06.2024790 zł
KURS GRUPOWY STANDARD 7 DNI, 28H01.07 - 07.07.20241280 zł
KURS GRUPOWY "POŁÓWKA" 7 DNI, 14H01.07 - 07.07.2024790 zł
KURS GRUPOWY STANDARD 7 DNI, 28H08.07 - 14.07.20241280 zł
KURS GRUPOWY "POŁÓWKA" 7 DNI, 14H08.07 - 14.07.2024790 zł
KURS GRUPOWY STANDARD 7 DNI, 28H15.07 - 21.07.20241280 zł
KURS GRUPOWY 1/2 7 DNI, 14H15.07 - 21.07.2024790 zł
KURS GRUPOWY STANDARD 7 DNI, 28H22.07 - 28.07.20241280 zł
KURS GRUPOWY "POŁÓWKA" 7 DNI, 14H22.07 - 28.07.2024790 zł
KURS GRUPOWY STANDARD 7 DNI, 28H29.07 - 04.08.20241280 zł
KURS GRUPOWY "POŁÓWKA" 7 DNI, 14H29.07 - 04.08.2024790 zł
KURS GRUPOWY STANDARD 7 DNI, 28H05.08 - 11.08.20241280 zł
KURS GRUPOWY "POŁÓWKA" 7 DNI, 14H05.08 - 11.08.2024790 zł
KURS GRUPOWY STANDARD 7 DNI, 28H12.08 - 18.08.20241280 zł
KURS GRUPOWY "POŁÓWKA" 7 DNI, 14H12.08 - 18.08.2024790 zł
KURS GRUPOWY STANDARD 7 DNI, 28H19.08 - 25.08.20241250 zł
KURS GRUPOWY "POŁÓWKA" 7 DNI, 14H19.08 - 25.08.2024790 zł
KURS GRUPOWY STANDARD 6 DNI, 24H (uwaga: kurs krótszy o jeden dzień)26.08 - 31.08.2024990 zł
KURS GRUPOWY "POŁÓWKA" 6 DNI, 12H (uwaga: kurs krótszy o jeden dzień)26.08 - 31.08.2024650 zł

ZOBACZ, CO CIĘ CZEKA!

Partnerzy FunSurf

 • jungmob_logo_funsurf
 • LOGO VANS - FUNSURF
 • LOGO HAPPY SOCKS - FUNSURF

Opinie o naszej szkole

Promocje