SZKOŁA I WYPOŻYCZALNIA WINDSURFINGU FUNSURF CHAŁUPY

GRUPOWE KURSY WINDSURFINGU DLA DZIECI

Dla dzieci w wieku 8–14 lat przygotowaliśmy specjalną ofertę grupowych kursów windsurfingu.
To kursy najchętniej wybierane przez rodziców dla dzieci, jak również przez same dzieci, które na tych kursach czują się znakomicie :), mają super towarzystwo, mnóstwo atrakcji, wzajemne relacje z rówieśnikami, zdrową rywalizację, współpracę, motywację, urozmaicone zajęcia, najlepszy i najlżejszy sprzęt (nowe deski JP Young Gun i lekkie juniorskie pędniki min. Dragonfly od Neil Pryde) i przede wszystkim wspaniałych, doświadczonych instruktorów!
Wiele dzieci każdego roku kontynuuje z nami swoją windsurfingową przygodę właśnie w formule kursów grupowych – rekordziści odbyli takich kursów kilkanaście w ciągu kilku lat i ciągle nie mają dość!

Co i jak?

 • Prowadzimy tygodniowe kursy grupowe w trzech wymiarach czasowych (po 1,5 lub 2 lub 4 godziny dziennie)
 • Proponujemy 3 opcje kursu: sportowy, junior starszy i junior młodszy.
  Kurs jest prowadzony w sposób dostosowany do potrzeb i możliwości danej grupy wiekowej oraz ich umiejętności windsurfingowych.
 • Kurs trwa od poniedziałku do soboty włącznie, czyli 6 dni.
 • Na kursy grupowe dla dzieci zapraszamy od około 8 roku życia.
  Oczywiście zawsze podchodzimy indywidualnie do każdego dziecka i jeśli jest wola rodzica, by młodsze dziecko np. w wieku 7 lat zaczęło naukę w grupie – podejmujemy wyzwanie. Na etapie rezerwacji przeprowadzamy rozmowę z rodzicami, a jeśli po wystartowaniu w grupie instruktor stwierdzi, że to się jednak nie uda, zamieniamy kurs grupowy na kurs indywidualny.
 • W naszej szkole uczymy windsurfingu dzieci już od 6 roku życia!
  Zdarza się, że dzieciaki w wieku 7 lat (które są fizycznie rozwinięte i przewyższają swoją sprawnością rówieśników) super radzą sobie w grupie, ale z doświadczenia polecamy w tym wieku kursy indywidualne dla dzieci.
  Wiek 6-7 lat wymaga bardzo indywidualnego podejścia instruktora (np. trzymania pędnika, ciągłego skupiania uwagi, chodzenia przy desce dziecka itd.), co w zajęciach grupowych jest wręcz niemożliwe.
 • Kursy grupowe są organizowane tylko w naszej pierwszej bazie przy molo w Chałupach.
  Odbywają się one na zasadzie pełnej opieki w czasie godzin wyznaczonych na zajęcia.
  Godziny zajęć są stałe i określane (na cały okres trwania kursu) pierwszego dnia – zwykle są to godziny w blokach 9-11, 11-13, 13-15.
 • Szkolimy na wszystkich poziomach zaawansowania (początkującym, średnim i zaawansowanym).
  Startujemy z kursami grupowymi dla dzieci w każdy poniedziałek.
 • Pamiętajcie – dzieciaki nie muszą być silne, ani super sprawne fizycznie, wystarczą tylko chęci, aby zacząć pływać na desce windsurfingowej. Szkolenie odbywa się na bezpiecznym, płytkim akwenie, więc dzieciaki nie muszą umieć pływać wpław. Ważne, żeby nie bały się wody :), to jedyny kluczowy warunek. Dostają zawsze na czas zajęć kamizelki asekuracyjne i instruktor oraz nasza obsługa dba o ich bezpieczeństwo i asekurację.
 • Małe grupy – dzięki Waszym sugestiom zmniejszyliśmy dziecięce grupy szkoleniowe: od 3 do maksymalnie 6 osób

„Wieje – nie wieje, w FunSurf się dzieje” – wykorzystujemy maksymalnie wszelkie warunki wietrzne.
Gdy jednak wieje dla dzieci za słabo lub zbyt mocno – robimy zajęcia alternatywne i nie pozwalamy na nudę (surfing, supy, skimy, longboardy, gry i zabawy w wodzie… sprawdź poniżej nasze wszelkie atrakcje!)

Drodzy rodzice – 
obejrzyjcie filmik (poniżej), który pokazuje i opowiada jak szkolimy dzieciaki.
Zwracamy szczególną uwagę na naszą autorską pomoc dydaktyczną – książeczkę FunSurf pt. „Być FunSurf’owym arcymistrzem Morza Bałtyckiego – jak to jest?”, która jest hitem w naszym windsurfingowym procesie szkolenia – super motywuje i rejestruje wszelkie postępy dziecka.

Co zyskują rodzice?
Przede wszystkim czas dla siebie! My szkolimy Twoje dziecko, a Ty możesz zająć się sobą: iść na plażę, pływać na kursie równoległym na windsurfingu/kitesurfingu/wingfoilu/surfingu, robić surf zakupy w surfshopie 🙂 itd. Twoja pociecha dostaje niesamowitą dawkę zdrowej rozrywki, nowe umiejętności i pasję na całe życie – której wartość jest nie do przecenienia!

Jeśli tygodniowy grupowy kurs windsurfingu to za mało 🙂 – sprawdźcie ofertę kursów indywidualnych dla dzieci.
Dzieciaki, które w Chałupach nauczą się pływać na poziomie średnio zaawansowanym i zaawansowanym zapraszamy również na wyjazdy i szkolenia za granicą; tutaj znajdziecie naszą pełną ofertę wyjazdów i szkoleń na zagranicznych windsurfingowych spotach z instruktorami FunSurf.

 

ZGARNIJ 10% RABATU ZA REZERWACJĘ ONLINE!
TWÓJ KOD RABATOWY TO: ONLINE10

 

GRUPOWE KURSY WINDSURFINGU DLA DZIECI – „OBEJRZYJ TO Z BLISKA” 🙂 I POSŁUCHAJ JAK SZKOLIMY!

JAKI KURS 6-DNIOWY WYBRAĆ DLA MOJEGO DZIECKA?

Pamiętaj, że wiek jest sprawą indywidualną i to Ty znasz swoje dziecko najlepiej, np. jeśli dziecko ma 9 lat, ale jest dość silne i ambitne, i chce spróbować w grupie sportowej, śmiało możemy to zrobić. Jeśli po pierwszych zajęciach okaże się to nietrafionym pomysłem – zmienimy grupę lub przejdziemy na zajęcia indywidualne, to żaden problem!

GRUPA SPORTOWA (wiek: 10-14 lat)

 • Dla kogo? Dzieci ambitne, z dużym zapałem do windsurfingu.
 • Wiek od ok. 10 do 14 lat
 • Maksymalnie 5–6 osób w grupie
 • 6 dni: poniedziałek – sobota
 • 4 godziny zajęć dziennie

Cena: 1190 zł.

GRUPA JUNIOR STARSZY (wiek: 10-14 lat)

 • Dla kogo? Starsze dzieci, które nie chcą spędzać aż tyle czasu na wodzie.
 • Wiek: od ok. 10 do 14 lat.
 • Maksymalnie 4–5 osób w grupie
 • 6 dni: poniedziałek – sobota
 • 2 godziny zajęć dziennie

Cena: 790 zł.

GRUPA JUNIOR MŁODSZY (wiek: 8-9 lat)

 • Dla kogo? Młodsi też mogą spróbować w grupie!
 • Wiek: od ok. 8 do 9 lat
 • Maksymalnie 3–4 osoby w grupie
 • 6 dni: poniedziałek – sobota
 • 1,5 godziny zajęć dziennie

Cena: 690 zł.

Od jakiego wieku można zaczynać na windsurfingu?

Dzieciaki 5, 6 i 7 lat zapraszamy na lekcje i kursy indywidualne.
Mamy również doświadczenie w szkoleniu 3 i 4-latków – w takich przypadkach to w większości zabawa, zajęcia trwają maksymalnie 30 min. i wybieramy idealne warunki (słońce, minimalny wiatr, super ciepła woda itd.). Obiektywnie i z naszego długoletniego doświadczenia polecamy zaczynać przygodę na windsurfingu z instruktorem, gdy skończy 5, 6 lat. Wcześniej zabawy są jak najbardziej na tak – ale wtedy wypożyczenie samej deski i opieka jednego z rodziców będzie wystarczającą windsurfingową atrakcją dla dzieci w tym wieku. Wyznacznikiem, kiedy można startować – jest utrzymanie samodzielne najmniejszego pędnika 1.0 w pionie.
Zapraszamy na takie testy do naszej bazy na nasze windsurfingowe trenażery – z wielką chęcią podpowiemy czy to już ten czas!

Atrakcje

Przede wszystkim gwarantujemy uśmiech i szkolenie w super atmosferze z instruktorami, którzy naprawdę potrafią prowadzić zajęcia z dzieciakami! Poza kluczowym i najprzyjemniejszym… czyli szkoleniem na windsurfingu, zapewniamy jeszcze kilka dodatkowych ATRAKCJI dla najmłodszych. Mamy dla nich wlepy, dyplomy, surf smycze, surf’erskie tatuaże oraz funsurfową książeczkę, która w sposób super przystępny dla dzieciaków przedstawia kluczowe zagadnienia dotyczące windsurfingu, pozwala na zbieranie i dokumentowanie zdobytych umiejętności!

FOTOSERWIS FUNSURF - SPRZĘT
FOTOSERWIS FUNSURF

FOTOSERWIS

Najlepsze momenty i sekwencje momentów :), wyczyny Waszych pociech – na wodzie i poza nią – uwieczni nasz naczelny FunSurf’owy fotograf!

FUNSURFOWE OPASKI NA RĘKĘ

ZNIŻKI Z OPASKĄ FUN SURF

Każde dziecko na kursie otrzyma od nas FunSurfową opaskę na rękę, która uprawnia do zniżek w sklepach SurfShop.pl tuż obok naszej bazy w Chałupach i na Polarisie. Dodatkowo otrzymacie na nią zniżki w restauracji SurfMessa (przy molo w Chałupach). Po zakończeniu kursu otrzymacie również karty rabatowe na przyszłe kursy, lekcje i wypożyczalnię!

SURFING W FUNSURF
ZAJĘCIA Z SURFINGU DLA NAJMŁODSZYCH - SZKOŁA FUNSURF

WARSZTATY SURFINGU

Raz w tygodniu, ok. 20:00 na bosmance (przy recepcji) Karolina Marczak – dwukrotna mistrzyni Polski, opowiada o surfingu w Polsce i na świecie. W ramach zajęć – jeśli na Bałtyku będzie odpowiednia fala – instruktorzy zabierają dzieciaki na lekcje surfingu!

ZABAWY-NA-MONSTER-SUPIE-JP-TYLKO-W-FUNSURF

SUP'Y

Gdy wiatr nie zawsze będzie chciał się śpieszyć 🙂 – do dyspozycji dzieciaków będą Monster Sup’y (dla kilkunastu osób) i Sup’y tradycyjne dla jednej lub dwóch osób. Wycieczka na sup’ach wzdłuż Półwyspu do naszej drugiej bazy jest super atrakcją dla najmłodszych.

WARSZTATY WINGFOIL FUNSURF
WARSZTATY Z WINGFOILA FUNSURF

WARSZTATY Z WINGFOILA

Jeśli tylko dzieciaki zapragną spróbować pływania na wingach, instruktor w ramach zajęć windsurfingowych przybliży tajniki pływania trzymając wing’a w dłoniach. Dzieciaki będą mogły ocenić, jak blisko spokrewniony jest windsurfing z wingfoilem, by w przyszłości pomyśleć o nauce również tego wspaniałego sportu!

YOGA W FUNSURF - NA MOLO

JOGA

To atrakcja, może trochę mniej dla dzieciaków, a bardziej dla rodziców naszych najmłodszych kursantów! Przed bazą, na molo, na plaży zupełnie za free zajęcia z instruktorką jogi!

VIDEOFILMOWANIE W FUNSURF
WIDEOFILMOWANIE - SZKOŁA FUNSURF

VIDEO ANALIZA

Jeśli poziom grupy (zwykle w dziecięcych grupach sportowych, gdzie jest 24h zajęć) i warunki pogodowe będą odpowiednie, instruktor sfilmuje wyczyny dzieciaków na wodzie –  wszystko po to, aby na kolejnych zajęciach wspólnie przeanalizować technikę pływania i skorygować niedoskonałości.

GRUPOWY KURS WINDSURFINGU DLA DZIECI - SZKOŁA FUNSURF (16)

FUNSURFOWA KSIĄŻECZKA - WIEDZA I WINDSURFINGOWE ODZNAKI

Stworzona z myślą o najmłodszych – nasza autorska pomoc dydaktyczna i dziennik windsurfingowych postępów!  To elementarz wiedzy windsurfingowej w wersji dla dzieciaków. Plus specjalne miejsca do zbierania wlep i medali, określających wszystkie zdobyte umiejętności. To znakomity motywator i pamiątka na lata!

SURF TATUAŻE FUNSURF
TATUAŻE FUNSURF

TATUAŻE, WLEPY, SMYCZKI..

Przygotowaliśmy dla dzieci dodatkowe gadżety, które otrzymają w trakcie i na koniec windsurfingowych przyjemności. Nasz hit –  funsurf’owe tatuaże – cieszą się ogromną popularnością wśród najmłodszych!! Surf smyczka jest znakomitym wspomnieniem po windsurfingowych wakacjach, zaś dyplomy i certyfikaty będą ozdobą niejednej ściany nad kominkiem :). Mamy jeszcze surfwlepy, które najlepiej czują się laptopie mamy lub taty :)!

WINDSURFINGOWA ŚCIANKA - SZKOŁA WINDSURFINGU FUNSURF

POCZTÓWKA Z WINDSURFINGOWYCH WAKACJI

Dla najmłodszych przygotowaliśmy FunSurf’ową ściankę, by można było wysyłać elektroniczne pocztówki z windsurfingowych wakacji :)!

DRAGON FLY - JUNIORSKIE PĘDNIKI W FUNSURF
DESKI JP YOUNG GUN - SZKOŁA FUNSURF

NOWY I NAJLŻEJSZY SPRZĘT JUNIORSKI

Dzieciaki będą pływać na nowych i idealnie do nich dostosowanych deskach JP YOUNG GUN oraz na najlżejszych pędnikach
m. in. DRAGONFLY marki NEIL PRYDE. To najlepsze na rynku zestawy juniorskie! Od lat sprawdzają się znakomicie w naszej szkole!

Szkolenie

DZIECIĘCY (GRUPOWY) 6-DNIOWY KURS WINDSURFINGU DLA POCZĄTKUJĄCYCH

Poniżej opisujemy pełny etap szkolenia dla początkujących na kursie grupowym dla dzieci trwającym 6 dni, czyli 24 godziny nauki – opcja sportowa. By w pełni zrealizować ten bogaty program, jesteśmy uzależnieni od warunków wiatrowych, ale zapewniamy, że „wyciskamy” z każdych warunków wietrznych wszystko, co możliwe, by progres każdego najmłodszego kursanta był maksymalny!
Windsurfing to sport bardzo techniczny, a szybkość przyswajania umiejętności zależy od predyspozycji danego dziecka, doboru odpowiedniego sprzętu i najlepszych instruktorów – gwarantujemy, że tylko tacy uczą w naszej szkole!
Przy sprzyjających warunkach wiatrowych średnio po sześciodniowym szkoleniu (4h dziennie) wszystkie elementy z poniższego programu są przyswojone przez każdego kursanta.
Oczywiście bywają osoby super zdolne i te, które potrzebują nieco więcej godzin. Rolą naszych instruktorów jest „wykrzesanie” z każdego dziecka maksimum jego możliwości.  W zajęciach grupowych instruktor dostosowuje program szkolenia do całej grupy; oczywiście skupia większą uwagę na osobach, które potrzebują więcej czasu, ale jednocześnie daje zadania rozwijające dzieciom, które przyswajają program dużo szybciej.
Zdecydowanie polecamy ten rodzaj nauki dla dzieci – ma on wiele zalet m.in. integracja i motywacja w grupie, super atmosfera
i wzajemna współpraca, duża intensywność, ogromna satysfakcja z szybkich postępów. Poza tym bardzo dużo godzin spędzonych na wodzie sprzyja szybkiemu usamodzielnieniu się. Oficjalna i nieoficjalna rywalizacja, wzajemne podglądanie osób w grupie, czas na video-analizę itd. to kilka kluczowych elementów, jakie składają się na błyskawiczny progres każdego dziecka podczas sześciodniowego kursu grupowego na windsurfingu.

PROGRAM SZKOLENIA:

 • zapoznanie z akwenem i zasadami panującymi w naszej bazie
 • zapoznanie z warunkami wiatrowymi potrzebnymi do pływania na windsurfingu
 • zapoznanie z bezpieczeństwem na lądzie i wodzie
 • podstawowe nazewnictwo i pojęcia z zakresu windsurfingu, niezbędne do komunikacji instruktor<>kursant
 • równowaga na desce
 • przygotowanie zestawu windsurfingowego przed wyjściem na wodę
 • noszenie pędnika, deski
 • podnoszenie pędnika po stronie zawietrznej i nawietrznej
 • sterowanie: odpadanie, ostrzenie, panowanie nad prędkością: wybieranie i luzowanie
 • obrót na wiatr, halsowanie, obrót z wiatrem
 • kursy względem wiatru
 • zwrot na wiatr, szybki zwrot na wiatr na 3 kroki, zwrot z wiatrem
 • start z plaży
 • pływanie w trapezie
 • pierwsze triki freestyle’owe – pędnikiem na desce wypornościowej
 • pływanie na desce bezmieczowej
 • pierwsze ślizgi

DZIECIĘCY (GRUPOWY) 6-DNIOWY KURS WINDSURFINGU DLA ŚREDNIO ZAAWANSOWANYCH

Poniższy program jest rozpisany na 24 godziny zajęć dla opcji sportowej.
W opcji junior młodszy i junior starszy – przy mniejszej liczbie godzin – jest on realizowany w mniejszym zakresie.
Na etapie średnio zaawansowanym dzieci na pierwszych zajęciach spędzają czas na pływaniu i przypominaniu sobie wszystkich podstawowych elementów z poziomu pierwszego. Następnie instruktorzy przechodzą do realizacji kolejnych elementów z poziomu dla średnio zaawansowanych.
Jak zawsze dużo do powiedzenia ma wiatr :), stąd instruktorzy zawsze dostosowują rodzaj zajęć do panujących warunków na wodzie.
W grupach dziecięcych poziom umiejętności każdego dziecka w powiązaniu z wiekiem często bywa mocno zróżnicowany.
Pomimo bardzo wnikliwego podziału na grupy przed startem kursu (wiekowego i pod względem windsurfingowych umiejętności) czasami dochodzi do rozbieżności, ale spokojnie – nad tym wszystkim panują nasi instruktorzy i manager szkoły. Zdarza się, że po starcie kursu wspólnie z rodzicami decydujemy o zmianie grupy lub przejściu na zajęcia indywidualne.  Jest to robione zawsze w trosce o dobre samopoczucie i rozwój dziecka. Dzieje się to naturalnie i zdarza bardzo rzadko, ale szybko rozwiązujemy takie sytuacje w porozumieniu z dzieckiem, rodzicami i instruktorem.
Instruktorzy dobierają i personalizują ćwiczenia na wodzie, dobierają odpowiedni sprzęt, by na zajęciach grupowych pracować również nad indywidualnymi postępami każdego dziecka.
Poniższy program jest bardzo ambitny i ze względu na specyfikę pracy z dziećmi oraz duże uzależnienie od warunków wiatrowych – przyznajemy, że nie zawsze w pełni wykonalny. Oczywiście instruktorzy dbają i dążą, by wypełnić go w 100%, przy pełnym zaangażowaniu i uśmiechu wszystkich dzieci w grupie. Zapewniamy, że zawsze jest on celem w każdym 6 dniowym szkoleniu najmłodszych na tym poziomie.

PROGRAM SZKOLENIA:

 • przypomnienie i doskonalenie sterowania – odpadanie, ostrzenie
 • przypomnienie kursów względem wiatru i pozycji na desce w danym kursie
 • przypomnienie szybkiego zwrotu na wiatr na 3 kroki, zwrotu z wiatrem
 • doskonalenie szybkiego zwrotu na wiatr, zwrotu z wiatrem
 • w przypadku braku warunków ślizgowych dla lepszego czucia wiatru nauczamy szeregu trików pędnikiem na desce wypornościowej
 • doskonalenie startu z plaży
 • doskonalenie pływania w trapezie
 • doskonalenie pływania w ślizgu
 • wejście w oba footstrap’y
 • start z wody

DZIECIĘCY (GRUPOWY) 6-DNIOWY KURS WINDSURFINGU DLA ZAAWANSOWANYCH

Poniższy program jest rozpisany na 24 godziny zajęć, dla opcji sportowej.
W opcji junior młodszy i junior starszy – przy mniejszej liczbie godzin –  jest on realizowany w mniejszym zakresie.
Na etapie zaawansowanym skupiamy się przede wszystkim na tym, by dzieciaki pływały i doskonaliły elementy windsurfingowe w ślizgu. Najlepszy wiatr, by doskonalić umiejętności na tym etapie dla najmłodszych to 14-20 węzłów.
Trzeba mieć dużo szczęścia, by przez 6 dni kursu każdego dnia tak super wiało. Oczywiście zdarzają się takie tygodnie w sezonie, czego wszystkim dzieciakom pływającym na tym poziomie z całego serca życzymy! Wtedy progres staje się faktem z sekundy na sekundę!
Dni ze słabszym wiatrem wykorzystujemy na zaawansowane triki freestyle’owe na desce wypornościowej – z pędnikiem dzieciaki robią wtedy magiczne piruety, helikoptery one hand, rzucanie pędnikiem za plecami itd. Wszystko po to, by jeszcze lepiej poczuli wiatr i dogadywali się z nim z zamkniętymi oczami.
Na tym etapie grupy są już mocno monolityczne i każde dziecko powinno pływać swobodnie w trapezie i potrafić pływać dość swobodnie w ślizgu – to pozwala na szybki progres całej grupy.
Instruktorzy na tym etapie również dobierają i personalizują ćwiczenia na wodzie, dobierają odpowiedni sprzęt, by na zajęciach grupowych pracować również nad indywidualnymi postępami każdego dziecka.
Każdemu rodzicowi życzymy, by jego dziecko doszło do tego etapu nauki – to naprawdę wielka duma dla mamy i taty!
My ze swej strony zapewniamy, że udało się to osiągnąć z wieloma dzieciakami i jest to dla nas powód do dumy. Niech świadczy o tym fakt, że wielu z naszych byłych i obecnych instruktorów to nasi byli kursanci, którzy od najmłodszych lat pływali w naszej szkole!

PROGRAM SZKOLENIA:

 • przypomnienie szybkiego zwrotu na wiatr na 3 kroki, szybki zwrot z wiatrem na desce wypornościowej
 • pływanie w ślizgu, sterowanie stopami w ślizgu
 • pływanie w footstrapach
 • doskonalenie startu z wody
 • nauka rufy w ślizgu
 • pierwsze wyskoki w górę

WINDSURFINGOWY FUNSURF TEAM

Szkolenia windsurfingowe dla dzieci są prowadzone przez licencjonowanych i doświadczonych instruktorów z pasją, znakomicie przygotowanych pod względem psychologicznym, merytorycznym i technicznym, posiadających aktualne uprawnienia oraz bardzo duże doświadczenie w nauczaniu windsurfingu. Przemawiają za nimi setki, a często dziesiątki tysięcy godzin szkoleniowych!
Zapewniamy, że nasi instruktorzy czerpią niesamowitą radość z przekazywania ich własnej ,,zajawki”!
Dajemy gwarancję na szybki progres, ciekawe, przyjemne, intensywne i przede wszystkim bezpieczne zajęcia!
Windsurfing z naszymi instruktorami to prawdziwa przyjemność – sprawdź nasz windsurfingowy FunSurf Team na wodzie!

Akwen

SPOT I BAZA FUNSURF PRZY MOLO W CHAŁUPACH
Kursy grupowe (6-dniowe) dla dzieci realizujemy w naszej bazie w Chałupach przy molo.
Jest to rozległy akwen z piaszczystym dnem i  płytką czystą wodą. Molo, z którego można obserwować każdego kursanta, robić zdjęcia i filmiki do rodzinnego albumu 🙂 lub po prostu sweet fotki na insta i facebooka :). Dodatkowo za molo zawsze znajdziemy płaską wodę –  jest to szczególnie ważne, gdy wieje silny wiatr z kierunków zachodnich lub wschodnich.  Wtedy płaska woda – bez zafalowania – zdecydowanie pomaga w procesie nauki, szczególnie najmłodszym.

Info przed

INFO PRZED - WAKACYJNE OGÓLNE

Jako szkoła dysponujemy tylko zakwaterowaniem dla studentów na obozach STUDENT CAMP. Nie posiadamy w naszej ofercie innych form zakwaterowania. Bardzo prosimy o zrobienie tego na własną rękę - zapewniamy, że nie będzie to trudne. Stworzyliśmy na tę okoliczność :), specjalną podstronę (kliknij tutaj), gdzie znajdziecie bogatą listę hoteli, willi, pensjonatów, kwater i pokoi w samych Chałupach oraz w miejscowościach położonych w bliskim sąsiedztwie. Znajdziecie tam kilka podpowiedzi i długą lista numerów telefonów. W kilka minut, a może nawet sekund :), będziecie w stanie zarezerwować noclegi na swój pobyt w Chałupach i szkolenie w naszej szkole.

Jeśli myślicie o własnej piance neoprenowej to z naszego doświadczenia na okres wakacyjny polecamy pianki o grubości 4/3 mm lub najbardziej uniwersalną grubość 3/2 mm (długie nogawki i długie rękawy). W okresie wakacyjnym możemy pływać w boardshort'ach i lycrze, ale czasem pianka 4/3 również bywa bardzo potrzebna. Oczywiście w grę wchodzą indywidualne preferencje - jeśli ktoś jest szczupły i z reguły zwykle jest mu chłodno, zdecydowanie polecamy piankę 4/3 mm. Najbardziej klasyczna pianka na okres wakacyjny dla wszystkich nie przesadnie szczupłych :) to 3/2 mm. Rekomendujemy marki: ion, quiksilver, roxy, oneill, billabong, które sprawdzają się wśród naszych instruktorów, którzy spędzają na wodzie kilkaset godzin w sezonie. Jeśli nie chcecie na początek inwestować w swoją własną piankę, możecie ją u nas wypożyczyć.  W opcji "za free" - przychodzicie 15 min. przed zajęciami i wybieracie za każdym razem piankę przed zajęciami. Ta opcja, ma pewne minusy - mamy ponad 300 pianek w naszej wypożyczalni, a i tak może się zdarzyć, że będzie trzeba założyć mokrą piankę. Oczywiście pianki są codziennie prane i dezynfekowane. Jeśli chcecie mieć większy komfort, wypożyczacie piankę w opcji "na wyłączność", czyli wybieracie jedną idealną piankę dla siebie na cały okres trwania kursu. Zabieracie ją ze sobą na kwaterę/pod przyczepę/do hotelu i należy ona tylko do Was. Opłata za tę opcję wynosi 100 zł.
Kaptur/czapka neoprenowa - jeśli myślicie o windsurfingu na poważnie to warto jedną z tych opcji mieć na wszelki wypadek. W Polsce zwykle dobrze wieje, gdy przechodzi front atmosferyczny, nie zawsze jest on ciepły – wtedy taka czapka lub kaptur jest bezcenna.  Czapkę/kaptur neoprenowy musicie zakupić przed przyjazdem lub w sklepach na miejscu (obok naszych szkół jest kilka sklepów). Jeśli będzie ciepło zupełnie ich nie użyjecie, ale zakładając z wielkim prawdopodobieństwem, że zakochacie się w windsurfingu, wtedy kaptur/czapka neoprenowa przyda Wam się na maj, wrzesień i październik :), o styczniu nie zapominając :)!
Jeśli chodzi o buty neoprenowe – zwykle nie wypożycza się ich w szkołach i wypożyczalniach windsurfingu, trzeba je zakupić we własnym zakresie. Najbardziej uniwersalne będą buty to grubość neoprenu 3/2 mm lub 4/3 mm i takie zdecydowanie polecamy. W okresie wakacyjnym wystarczą buty niskie, czyli poniżej kostki. O tym, również możecie zdecydować na miejscu po np. pierwszych zajęciach.
Jeśli chodzi o rękawice do windsurfingu - to ich używanie powinno być ostatecznością i rzadko kto się na to decyduje.  Jest z nimi kilka problemów – gdyż mogą chronić ręce przed chłodem, ale wtedy męczą się dość mocno przedramiona. Jeśli kupujecie takie rękawice, to najlepiej z otwartą przestrzenią (dziurą) po wewnętrznej stronie dłoni. Wtedy zachowujemy normalny uchwyt (nie męczą się ręce), zaś wierzch dłoni jest chroniony przed przewiewaniem i wychłodzeniem. Drugim rodzajem rękawic są rękawice pełne (najlepiej ze szczelnymi szwami), wtedy ręce są super chronione od chłodu, ale zwykle zmagamy się z szybkim zmęczeniem przedramion. Z zakupem rękawic proponujemy się wstrzymać. W wakacje raczej na pewno nie będą potrzebne,  a jeśli zdarzy się chłodniejszy dzień we wrześniu, można takiego zakupu dokonać na miejscu w Chałupach.
Jeśli chodzi o rękawice „przeciwodciskowe” (z krótkimi i długimi palcami), to nie jesteśmy ich zwolennikami 🙂 i jeśli tylko można – proponujemy ich unikać. Zwykle chronią one jedne miejsca dłoni, a odciski robią się i tak w innych miejscach, dodatkowo precyzja trzymania bomu jest zaburzona. Miejsca gdzie zwykle robią się odciski na rękach, proponujemy delikatnie wzmocnić na siłowni :), to z pewnością zaprocentuje na wodzie.

Czapka, kurtka…?  Generalnie w okresie wakacyjnym czerwiec/lipiec/sierpień jest ciepło, ale bywa również chimerycznie :). To są statystyki prowadzone przez nas od ponad 25 lat, jak będzie w sezonie 2022 – przekonajmy się razem! Na pewno nad morze warto zabrać cieplejszą czapkę i kurtkę. Nawet gdybyście tych elementów garderoby nigdy nie użyli - to warto je mieć. Nie dlatego, że nad Bałtykiem jest zimno i pada deszcz (to naprawdę stereotypy z polskich kabaretów), ale dlatego, że po zejściu z wody (szczególnie gdy mocno wieje), Wasz organizm będzie wychłodzony. Stąd oprócz dobrego posiłku, gorącej herbaty (ogrzania się od wewnątrz) musicie zadbać o to, by zatrzymywać ciepło i nie pozwalać, by organizm dalej tracił energię cieplną. To pozwoli w kolejnym dniu kontynuować z przyjemnością, przygodę z windsurfingiem. Oczywiście, jeśli podczas pakowania uda Wam się skutecznie zapomnieć o tych elementach ubioru, w sklepach na półwyspie na pewno szybko nadrobicie braki w garderobie.

Jak dojechać

JAK DOJECHAĆ – BAZA FUNSURF CHAŁUPY (PRZY MOLO)

Na naukę windsurfingu w formacie kursu 6-dniowego dla dzieci zapraszamy do naszej bazy numer jeden przy molo w Chałupach. Baza startuje co roku od długiego weekendu majówkowego.
Działamy w Polsce do połowy września, potem zapraszamy na windsurfingowe wyjazdy za granicę z instruktorami FunSurf.
Klikając w mapkę przejdziesz do map google z zaznaczeniem naszej szkoły w Chałupach (przy molo).

SZKOŁA I WYPOŻYCZALNIA WINDSURFINGU FUNSURF CHAŁUPY

Cena

 • w zależności od wybranej opcji:
  – grupa sportowa – 4h dziennie: 2h zajęć, przerwa 2h, kolejne zajęcia 2h
  – grupa junior starszy – 2h dziennie
  – grupa junior młodszy – 1,5h dziennie
 • rescue
 • ubezpieczenie sprzętu na wypadek uszkodzenia (deska + pędnik)
 • brak dopłat za deskę bezmieczową (ślizgową) w technologii epoxy sandwich
 • piankę w opcji podstawowej (wypożyczam na czas zajęć – za każdym razem muszę szukać nowej pianki)
 • trapez
 • kapok
 • możliwość wzięcia prysznica po zajęciach
 • zamykana szafka (kluczyk z opaską na rękę)
 • wszystkie dodatkowe atrakcje wymienione w zakładce ATRAKCJE
 • opcja „pianka na wyłączność” – wybierasz piankę i zabierasz ją ze sobą na kwaterę/do hotelu/do przyczepy – na cały okres trwania kursu – dodatkowa opłata  100 PLN

CENNIK KURS GRUPOWY DLA DZIECI 6 DNI

ZGARNIJ 10% RABATU ZA REZERWACJĘ ONLINE!
UŻYJ KODU: ONLINE10

JEŻELI MASZ DODATKOWE PYTANIA ŚMIAŁO DZWOŃ LUB WYŚLIJ MAILA.
REZERWACJĘ MOŻESZ ZROBIĆ RÓWNIEŻ
TELEFONICZNIE: (+48 81) 441 54 15 LUB MAILOWO: INFO@FUNSURF.PL

Nazwa Terminy Cena
KURS GRUPOWY "SPORTOWY" 6 DNI, 24H (wiek 10-14 lat)24.06 - 29.06.20241190 zł
KURS GRUPOWY "JUNIOR STARSZY" 6 DNI, 12H (wiek 10-14 lat)24.06 - 29.06.2024790 zł
KURS GRUPOWY "JUNIOR MŁODSZY" 6 DNI, 9H (wiek 8-9 lat)24.06 - 29.06.2024690 zł
KURS GRUPOWY "SPORTOWY" 6 DNI, 24H (wiek 10-14 lat)01.07 - 06.07.20241190 zł
KURS GRUPOWY "JUNIOR STARSZY" 6 DNI, 12H (wiek 10-14 lat)01.07 - 06.07.2024790 zł
KURS GRUPOWY "JUNIOR MŁODSZY" 6 DNI, 9H (wiek 8-9 lat)01.07 - 06.07.2024690 zł
KURS GRUPOWY "SPORTOWY" 6 DNI, 24H (wiek 10-14 lat)08.07 - 13.07.20241190 zł
KURS GRUPOWY "JUNIOR STARSZY" 6 DNI, 12H (wiek 10-14 lat)08.07 - 13.07.2024790 zł
KURS GRUPOWY "JUNIOR MŁODSZY" 6 DNI, 9H (wiek 8-9 lat)08.07 - 13.07.2024690 zł
KURS GRUPOWY "SPORTOWY" 6 DNI, 24H (wiek 10-14 lat)15.07 - 20.07.20241190 zł
KURS GRUPOWY "JUNIOR STARSZY" 6 DNI, 12H (wiek 10-14 lat)15.07 - 20.07.2024790 zł
KURS GRUPOWY "JUNIOR MŁODSZY" 6 DNI, 9H (wiek 8-9 lat)15.07 - 20.07.2024690 zł
KURS GRUPOWY "SPORTOWY" 6 DNI, 24H (wiek 10-14 lat)22.07 - 27.07.20241190 zł
KURS GRUPOWY "JUNIOR STARSZY" 6 DNI, 12H (wiek 10-14 lat)22.07 - 27.07.2024790 zł
KURS GRUPOWY "JUNIOR MŁODSZY" 6 DNI, 9H (wiek 8-9 lat)22.07 - 27.07.2024690 zł
KURS GRUPOWY "SPORTOWY" 6 DNI, 24H (wiek 10-14 lat)29.07 - 03.08.20241190 zł
KURS GRUPOWY "JUNIOR STARSZY" 6 DNI, 12H (wiek 10-14 lat)29.07 - 03.08.2024790 zł
KURS GRUPOWY "JUNIOR MŁODSZY" 6 DNI, 9H (wiek 8-9 lat)29.07 - 03.08.2024690 zł
KURS GRUPOWY "SPORTOWY" 6 DNI, 24H (wiek 10-14 lat)05.08 - 10.08.20241190 zł
KURS GRUPOWY "JUNIOR STARSZY" 6 DNI, 12H (wiek 10-14 lat)05.08 - 10.08.2024790 zł
KURS GRUPOWY "JUNIOR MŁODSZY" 6 DNI, 9H (wiek 8-9 lat)05.08 - 10.08.2024690 zł
KURS GRUPOWY "SPORTOWY" 6 DNI, 24H (wiek 10-14 lat)12.08 - 17.08.20241190 zł
KURS GRUPOWY "JUNIOR STARSZY" 6 DNI, 12H (wiek 10-14 lat)12.08 - 17.08.2024790 zł
KURS GRUPOWY "JUNIOR MŁODSZY" 6 DNI, 9H (wiek 8-9 lat)12.08 - 17.08.2024690 zł
KURS GRUPOWY "SPORTOWY" 6 DNI, 24H (wiek 10-14 lat)19.08 - 24.08.20241190 zł
KURS GRUPOWY "JUNIOR STARSZY" 6 DNI, 12H (wiek 10-14 lat)19.08 - 24.08.2024790 zł
KURS GRUPOWY "JUNIOR MŁODSZY" 6 DNI, 9H (wiek 8-9 lat)19.08 - 24.08.2024690 zł
KURS GRUPOWY "SPORTOWY" 6 DNI, 24H (wiek 10-14 lat)26.08 - 31.08.20241150 zł
KURS GRUPOWY "JUNIOR STARSZY" 6 DNI, 12H (wiek 10-14 lat)26.08 - 31.08.2024770 zł
KURS GRUPOWY "JUNIOR MŁODSZY" 6 DNI, 9H (wiek 8-9 lat)26.08 - 31.08.2024650 zł

ZOBACZ, CO CIĘ CZEKA!

Partnerzy FunSurf

 • LOGO VANS - FUNSURF
 • LOGO HAPPY SOCKS - FUNSURF
 • jungmob_logo_funsurf

Opinie o naszej szkole

Promocje