SZKOŁA WINDSURFINGU FUNSURF CHALUPY

Kurs na instruktora windsurfingu w naszej szkole FunSurf – rekomendowany jako jeden z najlepszych tego typu kursów w Polsce. Zapraszamy wszystkich chętnych!

Program kursu jest autorskim programem szkolenia, opartym na ponad 25-letnim doświadczeniu w pracy z kursantami w naszej szkole na Półwyspie. Ponadto kurs ten jest oparty na wiedzy i wnioskach z przeprowadzonego w naszej szkole grantu z Unii Europejskiej, dotyczącego efektywności szkolenia, potrzeb oraz priorytetów klientów szkółek windsurfingu.

Naszym celem jest nie tylko umożliwienie uzyskania legitymacji instruktorskiej, ale przede wszystkim wyposażenie Was we wszelkie możliwe i niezbędne umiejętności psychologiczne, dydaktyczne i praktyczne. Wszystko po to, byście błyskawicznie stali się jednymi z najlepszych instruktorów windsurfingu, specjalistami w swojej dziedzinie. Instruktorami, o których szkoły w Polsce i na świecie będą zabiegać.

Podczas tego intensywnego tygodniowego kursu zyskacie wiedzę i praktykę, którą organicznie musielibyście wypracować na wodzie – tysiącami godzin. Instruktor wykładowca Maciej „PIRAT” – przekaże Wam wszystko, co sam potrafi, a posiada on ogrom wiedzy merytorycznej i praktycznej.  Dodatkowo jego doświadczenie pozwala na najlepszą naukę, czyli podawanie przykładów i historii, jakie zdarzyły się naprawdę, a nie są tylko wyczytane z książek.  
Maciej „PIRAT” wypracował przez wiele sezonów w naszej szkole kilkanaście tysięcy godzin na wodzie, dodatkowo pracując na uczelni ma super podejście do studentów, rozumie ich potrzeby, potrafi ciekawie i skutecznie przekazywać wiedzę. 

CZY POTRZEBNE SĄ UPRAWNIENIA, ABY BYĆ INSTRUKTOREM W POLSCE?

Według obowiązujących w Polsce przepisów – NIE. Wystarczy być pełnoletnim, posiadać świadectwo szkoły średniej oraz odpowiednią wiedzę, doświadczenie i umiejętności w danej dyscyplinie.

Po zmianie w 2010 r. nie ma instytucji państwowej, która weryfikowałaby poziom szkolenia oraz umiejętności instruktorów i trenerów. Uzyskanie uprawnień ułatwi Ci jednak znalezienie pracy w Polsce czy za granicą – warto je mieć, bo potwierdzą Twoje kompetencje jako instruktora.

JAK ZOSTAĆ INSTRUKTOREM?

Możesz bazując na własnej wiedzy i umiejętnościach próbować znaleźć pracę w jednej ze szkół windsurfingu. Z doświadczenia jednak wiemy, że spośród licznych kandydatów w pierwszej kolejności wybierane są osoby, które mają uprawnienia instruktorskie.

Możesz także ukończyć kurs instruktorski w dowolnej polskiej placówce, nadającej uprawnienia do prowadzenia zajęć z windsurfingu (uwaga – tylko niewiele szkół posiada akredytację kuratorium oświaty).

Lub ukończyć kurs instruktora VDWS – niemieckiej organizacji, wydającej uprawnienia wg swoich kryteriów, która ma solidny program szkolenia i której uprawnienia są w większości szkół honorowane, choć wg obowiązujących polskich przepisów nie mają żadnej mocy prawnej.

 

 

 

Szkoła windsurfingu Funsurf I Windsurfing.com.pl

Szkolimy na Półwyspie od ponad 25 lat, dodatkowo prowadzimy szkolenia na całym świecie i jesteśmy rozpoznawalni na wszystkich znaczących spotach – doświadczenie i wiedzę zdobytą podczas tych lat praktyki chcemy przekazać właśnie Wam

Szkoła windsurfingu Funsurf I Windsurfing.com.pl

Przekażemy Wam umiejętności i wiedzę niezbędną do prowadzenia zajęć windsurfingowych każdego typu – grupowych i indywidualnych, z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi, na śródlądziu i morzu.

Szkoła windsurfingu Funsurf I Windsurfing.com.pl

Pracuje u nas sprawdzona i wykwalifikowana kadra, do której możesz dołączyć! Najlepsi/najlepiej rokujący mają gwarantowane zatrudnienie jeszcze w tym lub w przyszłym sezonie.

Szkoła windsurfingu Funsurf I Windsurfing.com.pl

Podczas kursu w FunSurf’ie będziecie mogli uzyskać uprawnienia instruktora sportu.  Program szkolenia i kadra jest akredytowana przez Kuratorium Oświaty. Uprawnienia są wydawane przez CKKS – Centrum Kształcenia Kadr Sportowych, które posiada statut Niepublicznej Placówki Doskonalenia Nauczycieli.

Szkoła windsurfingu Funsurf I Windsurfing.com.pl
GŁÓWNY WYKŁADOWCA MACIEJ BAJBAK Od 2007 r. wykładowca w AWF Biała Podlaska w Zakładzie Sportów Wodnych i Zimowych – doświadczony instruktor windsurfingu w naszej szkole FunSurf od ponad 10 lat – członek komisji wyszkolenia w Centrum Kształcenia Kadr Sportowych.

TERMINY 2022

25.06 – 03.07.2022
27.08 – 04.09.2022
ZAPISY NA KURS  NA STRONIE CKKS (kliknij tutaj)


ILE TO KOSZTUJE?

1890 ZŁ – INSTRUKTOR SPORTU, SPECJALNOŚĆ WINDSURFING
Płatność odbywa się w dwóch transzach: pierwszą transzę 1290 zł (za część szkoleniową) wpłacacie przed kursem na konto CKKS + drugą transzę 600 zł (opłata za część specjalistyczno-egzaminacyjną) wpłacacie na miejscu gotówką w szkole FUNSURF – w dniu rozpoczęcia kursu, gdy macie pewność uczestnictwa w zajęciach.


GDZIE?

SZKOŁA FUNSURF PRZY MOLO W CHAŁUPACH (ul. Kaperska 4, 84-120 Chałupy) 
Jeśli szukasz zakwaterowania podczas kursu (kliknij tutaj)  
Jeśli chcesz wiedzieć, gdzie odbędzie się kurs i jak do nas trafić (kliknij tutaj)

 


W CENIE OTRZYMUJESZ

KURS – CZĘŚĆ SPECJALISTYCZNA (TEORIA I PRAKTYKA)

Praktyka: 36h na wodzie plus samodzielne pływanie, teoria – 7 dni po 2 h (razem 14h wykładów);
W cenie kursu otrzymasz gratis – deskę szkoleniową Funster marki JP na czas zajęć i na czas samodoskonalenia. W przypadku nie posiadania własnego sprzętu windsurfingowego tj. pędnika, deski ślizgowej, pianki, trapezu – uczestnicy kursu otrzymają dodatkowo 50% rabatu na wypożyczenie takiego sprzętu w szkole FUNSURF.
Jeśli posiadasz swój własny sprzęt ślizgowy – przechowalnia w czasie trwania kursu jest za free. 
Cena kursu nie zawiera noclegu i wyżywienia.EGZAMIN
PAPIERY INSTRUKTORSKIE
Dostaniecie: Dwujęzyczną (polską – angielską) LEGITYMACJĘ (plastikową i papierową) oraz certyfikat z wyszczególnieniem zakresu materiału i ilości godzin. 

WYMAGANIA WSTĘPNE

Szkoła windsurfingu Funsurf I Windsurfing.com.pl

Powinieneś mieć skończone 18 lat
Możesz uczestniczyć w kursie i zdać egzaminy nie mając ukończonych 18 lat. W takim przypadku uprawnienia otrzymasz automatycznie po skończeniu 18 roku życia. 

Szkoła windsurfingu Funsurf I Windsurfing.com.pl

pływać wpław na wodach otwartych

Szkoła windsurfingu Funsurf I Windsurfing.com.pl

posiadać bardzo dobre umiejętności manewrowania deską
oraz znać nomenklaturę windsurfingową

Szkoła windsurfingu Funsurf I Windsurfing.com.pl

posiadać sprzęt ślizgowy
(jeśli nie posiadasz własnego sprzętu ślizgowego, możesz go wypożyczyć w naszej szkole z 50% rabatem)

RAMOWY PROGRAM

JAKI JEST CEL KURSU?

Przygotowanie przyszłych instruktorów windsurfingu do samodzielnej pracy w zakresie nauczania dzieci, młodzieży i dorosłych, a także:

 • uzyskanie wysokiego poziomu umiejętności technicznych w posługiwaniu się sprzętem windsurfingowym,
 • opanowanie metodyki i umiejętności nauczania w zakresie podstaw windsurfingu,
 • przygotowanie do świadomego szkolenia, zgodnego z przyjętymi zasadami, etykietą i ochroną środowiska.

JAKIE UPRAWNIENIA UZYSKASZ?

Instruktor sportu o specjalności windsurfing.

RAMOWY ZAKRES MATERIAŁU

 • historia windsurfingu na świecie i w Polsce,
 • sprzęt/zastosowanie, nowinki, trymowanie/nazewnictwo,
 • aerodynamika,
 • hydrodynamika,
 • teoria manewrowania deską mieczową i bezmieczową,
 • meteorologia,
 • metody i formy nauczania,
 • akty prawne dotyczące bezpieczeństwa na wodzie,
 • demonstrowanie technik,
 • manewry proste,
 • manewry złożone i sytuacyjne,
 • sposoby korekty błędów,
 • ćwiczenia metodyczne.

FORMA I WYMOGI UZYSKANIA UPRAWNIEŃ

 1. Uzyskanie oceny pozytywnej na sprawdzianie praktycznym obejmującym:
  • technikę manewrowania deską (obroty deską z wiatrem i na wiatr, start i kurs półwiatr, ostrzenie i odpadanie, zwroty na wiatr i z wiatrem, pływanie w trapezie, pływanie w ślizgu, elementy freestylu słabowiatrowego)
  • demonstrowanie manewrów (wszystkie elementy poziomu podstawowego) /na lądzie i w wodzie)
  • znajomość opisów manewrów (j.w.) – prowadzenie lekcji windsurfingowej
  • aktywny udział w regatach windsurfingowych (impreza windsurfingowa)
 2. Uzyskanie oceny pozytywnej na sprawdzianie teoretycznym.
Promocje