Flag Beach Corralejo – windsurfing na Fuercie

Polecamy windsurfing na Fuercie, a dokładniej we Flag Beach Corralejo. Corralejo to doskonale znane miejsce wśród miłośników windsurfingu położone na północnym krańcu Fuerteventury. Słynie przede wszystkim z rozległych piaszczystych wydm stanowiących wraz z sąsiednią wyspą Lobos teren parku narodowego.

Spot windsurfingowy Flag Beach Corralejo znajduje się na obrzeżach miejscowości, ok. 4 km od centrum w strefie chronionej. Mieści się tu dobrze wyposażona baza FBC Flag Beach. Spot polecany jest przede wszystkim średnio zaawansowanym i doświadczonym windsurferom. Znajduje się tu długa zatoka z dość głęboką wodą. To właśnie między innymi dlatego spot oceniany jest jako dość wymagający. Dodatkowo trzeba uważać na skały, szczególnie podczas odpływu.

W okresie letnim szkolenia dla osób początkujących prowadzone są w oddalonym o ok. 20 min jazdy Cotillo. Znajduje się tu laguna z krystalicznie czystą, płaską i płytką wodą oraz piaszczystym dnem. Jest to idealne miejsce do nauki.

Najlepszy czas na windsurfing w Corralejo to miesiące wiosenne i letnie, choć wieje tu przez cały rok. W miesiącach od maja do końca sierpnia występują sprzyjające wiatry – z północy, północnego wschodu i północnego zachodu. Z reguły rano wieje słabiej, popołudniami siła  wiatru wzrasta. W tym czasie jest tu stosunkowo płasko. Większe fale pojawiają się w miesiącach zimowych.

Poza windsurfingiem Corralejo oferuje także doskonałe warunki do uprawiania kitesurfingu i surfingu. Popularne jest tu także nurkowanie i snorkeling. Jest tu wiele możliwości spędzania czasu.

Sama miejscowość jest dość rozległa. Nie brakuje tu różnej klasy hoteli i apartamentów, sklepów i restauracji. Centrum Corralejo uważane jest za najbardziej rozrywkowe miejsce na Fuerteventurze, pełne barów i klubów czynnych do białego rana. Nie brakuje tu także spokojnych miejsc. Dlatego Corralejo polecane jest również na wakacyjny wypoczynek rodzinom z dziećmi, a także osobom ceniącym spokój, ciszę i surowe krajobrazy.

Chcesz poznać ofertę wyjazdów windsurfingowych na Fuerteventurę? Sprawdź na naszej stronie: https://www.surftravel.pl/

Wróć