Kitesurfing w Wietnamie – Mui Ne

Kitesurfing w Wietnamie to przede wszystkim kitesurfing w Mui NeMui Ne uznawane jest za azjatycką mekkę kitesurfingu – jest to najpopularniejszy i najbardziej uczęszczany spot kite w Azji. Znajduje się w południowo-wschodnim Wietnamie nad Morzem Południowochińskim. Mui Ne– niegdyś senna, niewielka wioska rybacka, obecnie jest popularnym kurortem z piękną, kilkunastokilometrową plażą. Jest to jedno z najprzyjaźniejszych miejsc w Wietnamie, położone pośród pięknych plaż z palmami, między wydmami, górami i lasami bambusowymi. Jest tu bezpiecznie, nie ma ani raf, ani rekinów 🙂

Warunki kitesurfingowe są tu doskonałe przede wszystkim ze względu na obecność wiatrów – ok. 230 dni w roku wieje na poziomie powyżej 12 węzłów.

Najlepszy na kitesurfing w Mui Ne czas to okres od listopada do końca marca. Trwa wtedy tzw. pora sucha. Przez cały sezon wiatr jest pewny. Wieje codziennie – rano trochę słabiej. Wtedy występują dobre warunki do nauki kitesurfingu a fale są mniejsze. Popołudniami siła wiatru wzrasta i występuje spore zafalowanie. W tym czasie panują dużo lepsze warunki dla bardziej zaawansowanych kitesurferów. Wieje z północno-wschodniego kierunku wzdłuż brzegu i delikatnie do brzegu. W Mui Ne nie ma co liczyć na płaską wodę. Pomimo tego jest to dobre miejsce do nauki.

W Mui Ne mieści się wiele dobrze wyposażonych szkółek kitesurfingowych zlokalizowanych na plaży oraz przy hotelach – m.in. KBA Vietnam, C2SKY Kite Center, Kitenam Vietnam Kite Surf Club, Mui Ne Kitesurf School, Mr Lee Kitesurf School.

Wybierając się na kitesurfing do Wietnamu należy wziąć pod uwagę tamtejszy klimat i panującą tu od kwietnia do listopada porę deszczową. Mui Ne oddalone jest ok. 200 km od lotniska Ho Chi Min. Transfer z lotniska trwa ok 4-5 godzin. Nie brakuje tu dobrej klasy hoteli, w większości to niewielkie bungalowy o ciekawej architekturze i niskiej zabudowie położonych wśród liści palmowych. Atutem tego miejsca jest brak tłoku i hałasu. Aby móc dostać się do Wietnamu należy mieć ważny paszport oraz zaopatrzyć się w wizę wjazdową, której nie można otrzymać na lotnisku (wizę na lotnisku w Wietnamie można otrzymać tylko w przypadku posiadania promesy, oferowanej przez biura podróży).

Chcesz poznać ofertę wyjazdów na kitesurfing do Wietnamu? Sprawdź w naszej wyszukiwarce na https://www.surftravel.pl/

Wróć