Cabarete – kitesurfing na Dominikanie

Zapraszamy na Kitesurfing na Dominikanie. Znajduje się tu jeden z najpopularniejszych na świecie spot kitesurfingowy Cabarete. Plaża Cabarete położona w północnej części Dominikany jest odpowiednim miejscem zarówno dla zaawansowanych jak i początkujących kitesurferów. Cabarete jest małą miejscowością znaną głównie pasjonatom sportów wodnych. Znajduje się ok. 30 km od Puerto Plata.

Prawie przez cały rok panują tu bardzo dobre warunki do uprawiania kitesurfingu – stałe wiatry, płaska woda oraz fale na otwartym morzu osiągające 0,5 – 2 m wysokości w zależności od pory roku. Cabarete słynie również z nieskończenie długich piaszczystych plaż oraz czystej i ciepłej wody, której temperatura utrzymuje się przez cały rok na stałym poziomie 26-29 st. C. Cabarete jest bardzo bezpiecznym spotem kitesurfingowym. Wieje tu równy termiczny wiatr. Rano wieje słabiej i wtedy panują idealne warunki dla początkujących. Ok. 12:30 siła wiatru roście, ok. 16:00 następuje apogeum, po czym wiatr słabnie.

Najlepszy czas na kitesurfing na Cabarete to miesiące letnie: od czerwca do września. Wtedy wiatr jest niezawodny, a woda idealnie płaska. W tym czasie warunki sprzyjają wszystkim: początkującym zaawansowanych a także miłośnikom wave. Kolejny sezon na Cabarete to miesiące zimowe: od stycznia do kwietnia. W tym okresie wiatr jest nieco słabszy a na wodzie pojawiają się choppy.

Na spocie Cabarete znajduje się wiele dobrze zaopatrzonych szkółek kite oferujących szeroki wachlarz usług kite: lekcje i szkolenia na każdym poziomie zaawansowania, wypożyczenie sprzętu, przechowalnia i asekuracja. Wśród nich są m.in.: Kite Club Cabarete, Laurel Eastman Kiteboarding School, Kiteexcite, Go Kite Cabarete, Dare 2 Fly i inne.

Poza kitesurfingiem Cabarete oferuje wiele możliwości aktywnego spędzania czasu: jak np. surifng, wakeboarding, windsurfing, SUP-y, kajakarstwo, jazda konna, joga i wiele innych.

Dominikana jest znanym kierunkiem turystycznym wśród polskich turystów. Podróżnych przyciągają tu przede wszystkim białe niekończące się plaże oraz bogata i rozbudowana oferta All Inclusive dużych resortów hotelowych. Przy wjeździe na Dominikanę konieczny jest paszport. Wiza nie jest wymagana.

Chcesz poznać ofertę wyjazdów kitesurfingowych? Sprawdź na naszej stronie: https://www.surftravel.pl/

Wróć