Kitesurfing na Boracay – Filipiny

Boracay to niewielka filipińska wyspa oferująca idealne warunki na kitesurfing. Boracay przoduje w rankingu najpiękniejszych wysp na świecie.

Najlepszy czas na kitesurfing pod względem warunków wiatrowych przypada na okres od listopada do końca marca. Temperatury są wtedy znośne i wahają się w granicach 25-32 st.c. Wtedy też wyspa jest najchętniej odwiedzana przez turystów.

SPOT KITESURFINGOWY BOLABOG
Plaża Bolabog to idealne miejsce do uprawiania kitesurfingu. Znajduje się tu długa na ponad 2,5 km laguna z płaską i płytką wodą. Otoczona jest rafą, za którą występuję nieduże fale, gdzie bardziej doświadczeni kitesurferzy mogą doskonalić swe umiejętności. Miejsce to przeznaczone jest wyłącznie dla kitesurferów i windsurferów. Najlepszy wiatr występuje od końca października do kwietnia, wieje wtedy stabilnie pod skosem do brzegu o sile od 15 do 30 węzłów.

Właśnie tu znajdują się centra kitesurfingowe, wśród nich m. in. baza Isla Kitesurfing z szeroką ofertą usług kitesurfingowych.

Boracay to doskonałe miejsce na wypoczynek nie tylko dla kitesurferów. Wyspa pomimo swej niewielkiej powierzchni (ok. 10 km2) jest bardzo różnorodna. Atrakcje znajdą tu zarówno osoby aktywne, rodziny z dziećmi, a także miłośnicy życia nocnego, którzy mogą wyszaleć się na koncertach i dyskotekach do białego rana.  Nie można nie wspomnieć do jednych z najpiękniejszych na świecie plażach przyciągających tu wczasowiczów z całego świata. Na Boracay popularny jest też golf, nurkowanie, kolarstwo górskie, jazda konna, parasailing i wiele innych.

Boracay jest gospodarzem wielu międzynarodowych imprez, takich jak Kiteboarding Tour Azji, Filipiny Kite Tour i Fun Board Cup – to wszystko sprawia, że wakacje są jeszcze bardziej ekscytujące i doskonale wpływa na naukę nowego sportu .

Z Polski na Boracay nie ma bezpośrednich lotów. Najszybszy sposób podróży to przelot do stolicy Filipin Manili (lot z przesiadką), po czym lokalnymi liniami lot do Caticlan lub Kalibo, następnie ok. 2-godzinny transfer obejmujący także krótką przeprawę morską. Przy wjeździe na Filipiny dokument paszportowy musi być ważny co najmniej 6 miesięcy.

Jeśli chcesz poznać ofertę wyjazdów kitesurfingowych – sprawdź na naszej stronie: https://www.surftravel.pl/

Wróć