Kitesurfing na Kos

Kitesurfing na Kos można uprawiać w wielu miejscach. Wyspa Kos położona na północ od Rodos w pobliżu wybrzeża Turcji jest doskonałym miejscem dla miłośników kitesurfingu na każdym poziomie zaawansowania. Pewny stale wiejący wiatr Meltemi, piękne piaszczyste plaże, czysta woda i doskonały klimat sprawiają, że Kos jest popularnym kierunkiem wakacyjnym nie tylko dla kitesurferów. Spokój i wyjątkowa atmosfera przyciągają na Kos rodziny z dziećmi i osoby ceniącymi wypoczynek w ciszy bez tłumów turystów. Większość kurortów turystycznych to niewielkie miejscowości, poza stolicą wyspy – Kos, gdzie znajdują się liczne hotele, tawerny, sklepy i bary. Najlepszy czas na kitesurfing na Kos to miesiące od maja do października, z czego najlepiej wieje od połowy czerwca do końca sierpnia. W tym czasie wiatr jest niemal pewny.

Główne spoty kitesurfingowe na Kos to:

  • PSALIDI – spot kitesurfingowy położony ok. 4 km od miasta Kos. Jest to spokojna miejscowość. Znajduje się tu piaszczysto-żwirowa plaża z widokiem na Turcję. W sezonie wieje tu północny i północno-zachodni wiatr Meltemi. Jest do dobre miejsce na kitesurfing na każdym poziomie zaawansowania. Z reguły rano wieje słabiej, po południu wiatr się wzmaga. Woda jest głęboka od samego brzegu. W części spotu osłoniętej cyplem woda jest raczej płaska, co jest rzadko spotykane w pozostałych miejscach na Kos. W pobliżu spotu kitesurfingowego Psalidi znajduje się wiele różnorodnych hoteli. W Psalidi mieści się szkółka kitesurfingowa Windsurf & Kite Surf Kos Windzone.

  • MARMARI – spot kitesurfingowy położony na północno-zachodnim wybrzeżu wyspy, ok. 12 km od miasta Kos. Znajduje się tu piękna piaszczysta plaża oraz duży obszar płytkiej wody. Rano wieje słabiej i wtedy panują dobre warunki dla początkujących. Później zaczyna wiać mocniej i pojawiają się fale, które dalej na otwartym morzu w najlepszych pod względem wiatru miesiącach osiągają wysokość ok. 1,5 m. W pobliżu spotu kitesurfingowego w Marmari znajduje się wiele dobrej klasy hoteli. Można tu znaleźć również niższej klasymhotele, guesthousy, apartamenty. W pobliżu tego spotu również znajdują się dobrze wyposażone
    szkoły kitesurfingowe oferujące szeroki wachlarz usług, jak: Kitesurfing Kos i Fun 2 Fun.

  • MASTICHARI – spot kitesurfingowy położony na południe od Marmari. Mastichari charakteryzuje się szeroką piaszczystą plażą oraz płaską wodą. Jest to dobre miejsce również dla początkujących kitesurferów. W miesiącach letnich wieje prawie codziennie. Podobnie jak w Marmari rano wieje słabiej, po południu siła wiatru rośnie i pojawiają się fale nawet do 1,5 m wysokości. Podczas słabszego wiatru panują bardzo dobre warunki do nauki. Mastichari jest małą spokojną grecką miejscowością z niewielkim ruchem turystycznym. Większe hotele zlokalizowane są bezpośrednio na obrzeżach Mastichari. Mieści się tu baza szkółki Kitesurfing Kos
    oraz Horizon Surfing Center przy hotelu Horizon Beach Resort 4*.

  • KOHILARI – spot kitesurfingowy położony w południowo-zachodniej części wyspy, z szeroką piaszczystą plażą i płytką wodą. Kohilari uważany jest za najbardziej wietrzny spot na wyspie – wieje tu mocny północny wiatr. Podobnie jak na innych spotach na Kos tu również rano wieje słabiej i wtedy panują doskonałe warunki dla początkujących kitesurferów. Popołudniami siła wiatru rośnie.
    Dalej od brzegu pojawiają się fale osiągające do 2 m wysokości. Na plaży Kohilrai mieści się szkółka kitesurfingowa Kohilari Kite Center. Przy spocie nie ma natomiast hoteli. Dlatego należy się liczyć z koniecznością dojazdu na spot.

Poza kitesurfingiem Kos oferuje wiele możliwości spędzania wolnego czasu. Można skorzystać tu z szerokiej oferty innych sportów wodnych jak windsurfing, SUP-y, narty wodne, wakeboarding. Poza tym m. in. jazda konna, wypożyczalnia rowerów, tenis itp. Pomimo tego, że Kos jest niewielką wyspą znajduje się tu bardzo dużo historycznych miejsc wartych zobaczenia.

Chcesz poznać ofertę wyjazdów na kitesurfing na Kos? Sprawdź w naszej wyszukiwarce na https://www.surftravel.pl/

Wróć