Kitesurfing Hamata

Hamata to niewielka wioska rybacka położona w południowej części Egiptu nad Morzem Czerwonym, ok. 120 km na południe od Marsa AlamHamata słynie z doskonałych warunków do uprawiania kitesurfingu.

Położona daleko od popularnych zatłoczonych miejscowości turystycznych przyciąga również miłośników nurkowania. Znajdują się tu najbardziej fascynujące podwodne trasy nurkowe Morza Czerwonego z dziewiczymi rafami koralowymi będącymi częścią parku narodowego Waadi Gamal.

Warunki na kitesurfing są tu idealne zarówno dla początkujących jak i doświadczonych kitesurferów. Znajduje się tu ogromna, uważana za jedną z największych w Europie laguna z krystalicznie czystą, płaską i płytką wodą, otoczona rafą koralową. Wiatr jest równy i niemal pewny.

W Hamacie znajduje się Kite-Village – baza kitesurfingowa położona ok. 2 km na północ od Hamaty przy plaży Camel Beach.

W bazie Kite-Village można skorzystać z kursów prowadzonych przez doświadczonych lokalnych instruktorów, wypożyczyć sprzęt lub skorzystać z przechowalni. Baza wyposażona jest w prysznice, toalety, a także restaurację i bar serwujący napoje oraz przekąski. Istnieje też możliwość skorzystania z masażu leczniczego na plaży.
W pobliżu bazy i spotu nie ma zbyt wielu możliwości zakwaterowania- jest niskobudżetowy hotel przy spocie. Poza tym wyższej klasy hotele oddalone są kilka kilometrów. W ofercie polskich touroperatorów dostępny jest hotel Wadi Lahmy Azur 4* położony ok. 7 km od Kite-Village. Baza dla swoich klientów zapewnia transfer z hotelu na spot i z powrotem.

Chcesz poznać ofertę wyjazdów kitesurfingowych Hamaty? Sprawdź na https://www.surftravel.pl/

Wróć