Kitesurfing El Gouna – kursy po polsku – wyjazdy z FunSurf

Kitesurfing El Gouna to doskonale znany kite spot w Egipcie. Panują tu idealne warunki na kitesurfing na każdym poziomie zaawansowania – niemal codzienny pewny stabilny wiatr, płaska i płytka woda, a do tego przyjemne temperatury przez cały rok!

El Gouna to znana miejscowość turystyczna położona ok. 25-30 km na północ od Hurghady. Dzięki temu że jest ona własnością prywatną jest bardzo zadbanym i bezpiecznym miejscem. Nie brakuje tu hoteli w przeróżnym standardzie – od małych przytulnych bungalowów po luksusowe pięciogwiazdkowe resorty hotelowe.

Ze względu na bardzo dobre warunki wiatrowe El Gouna jest znanym na świecie spotem kitesurfingowym. Wielu turystów przybywa tu właśnie po to by spróbować swych sił na kitesurfingu lub udoskonalić swe umiejętności. W El Gounie mieści się już kilka baz kitesurfingowych w tym jedna polska – baza Red Sea Zone. Dzięki temu do dyspozycji mamy polskojęzycznych instruktorów kitesurfingu. Można tu zrobić naprawdę duże postępy w nauce kite.

Warunki do nauki kite w El Gounie są doskonałe w zasadzie przez okrągły rok. Statystyki wskazują tu 70 % wiatru powyżej 4 Bft. Wieje tu równo głównie z północnego zachodu. Znajduje się tu rozległa laguna z płytką i płaską wodą oddzielona rafą koralową od otwartego morza.
Rafę tę w razie potrzeby można spokojnie ominąć. Głębokość wody w lagunie zależna jest od pływów – w ciągu doby występują dwa przypływy. Z kolei wysokość wody w czasie przypływu i odpływu uzależniona jest od fazy księżyca i pory roku. Średnia głębokość wody w odległości do 200 m od brzegu to ok. 0,7m. Przy zbyt niskim stanie wody do nauki,
można skorzystać z naturalnego basenu położonego w bezpośrednim sąsiedztwie bazy. W sytuacji gdyby nie wiało wystarczająco dobrze aby uprawiać kitesurfing (a takie dni zdarzają się bardzo rzadko) można skorzystać z dużego wakeparku.

El Gouna oferuje wiele innych możliwości aktywnego wypoczynku poza kitesurfingiem. Można skorzystać z pola golfowego, kortów tenisowych i do squasha, wypożyczalni rowerów, spróbować jazdy konnej, nurkowania, gocartów, a także windsurfingu. Oferowane są też wycieczki na pobliskie wyspy, czy nocne wyprawy na pustynię. W El Gounie znajdują się przystanie jachtowe, centrum handlowe, liczne restauracje serwujące dania na wysokim poziomie oraz kluby, w których można miło spędzić wieczór.

Chcesz poznać ofertę wyjazdów na kitesurfing do El Gouny? Sprawdź w naszej wyszukiwarce na https://www.surftravel.pl/

Wróć