Kenia kitesurfing – wyjazdy z FunSurf

Kenia kitesurfing to jedno z najlepszych miejsc na szkolenia. Praktycznie całe wybrzeże oferuje bardzo dobre warunki na naukę kitesurfingu na każdym poziomie zaawansowania: płaska woda, doskonałe warunki wiatrowe oraz bardzo dużo miejsca. Wzdłuż wybrzeża ciągną się białe piaszczyste plaże, otoczone palmami i krystalicznie turkusową wodą.

Najbardziej znane spoty kitesurfingowe w Kenii to:

Diani Beach – popularna i uważana za jedną z najpiękniejszych plaż na świecie, położona 45 km od Mombasy. Ok. 1 km od plaży występuje rafa koralowa tworząca dużą laguną z płaską i płytką wodą. Jest to doskonałe miejsce do nauki jak też do szlifowania swych kitesurfingowych umiejętności. Mimo swej popularności Diani Beach nie jest zatłoczoną plażą a na wodzie jest wystarczająco dużo miejsca. Na spocie mieści się baza H2O Extreme – pierwsze i największe centrum sportów wodnych w Kenii oferujące m.in. szkolenia kitesurfingowe na każdym poziomie zaawansowania.

Nyali Beach – jeden z najlepszych na świecie spot kitesurfingowy położony ok. 15 km na północ od Mombasy. Oferuje doskonałe warunki wietrzne niemalże przez cały rok. Podobnie jak na plaży Diani Beach tu również znajduje się długa, szeroka i niezatłoczona plaża. Spory obszar z płaską i płytką wodą oddzielony rafą koralową stwarza idealne warunki na szkolenia kitesurfingowe. Poza rafą występują fale. Przy plaży znajduje się dobrej klasy hotel Reef 4*, na terenie którego znajduje się szkółka kitesurfingowa.

Najlepszy czas na kitesurfing w Kenii to okres od lipca do września oraz od końca grudnia do marca. Wtedy wg statystyk wiatr jest niemal pewny. Dodatkowo panuje tu bardzo przyjemny klimat. Poza kitesurfingiem w Kenii bardzo popularne jest nurkowanie. Poza tym kraj ten słynie z parków narodowych, w których podczas safari można obserwować żyjące na wolności dzikie zwierzęta. Najsłynniejsze to: Masai Mara, Tsavo East i Tsavo
West oraz Amboseli. Kenia jest doskonałym kierunkiem na egzotyczne wakacje z kitesurfingiem.

Chcesz poznać ofertę wyjazdów do Kenii? Sprawdź w naszej wyszukiwarce na https://www.surftravel.pl/

Wróć