KITE – LATAWIEC DUOTONE VEGAS

Duotone Vegas 2019WAKESTYLE / FREESTYLE

Najpopularniejszy latawiec typu C-Shape na rynku – Duotone Vegas –  przez wielu pro-riderów jest oceniany jako najlepszy latawiec do Wakestyle / Freestyle. Przez swoją niezawodność jest wyborem 5-krotnego Mistrza Świata Aarona Hadlowa – pozwolił mu wygrać 2x koronę zawodów w Cape Town King of The Air!

Każdy, kto choć troszkę interesuje się freestylem czy też wakestyle, na pewno słyszał o latawcu Vegas.
Jest to najczęściej wybierany latawiec, stworzony dla amatorów freestyle, wakestyle, jak i zawodników ze światowej półki, którzy chcą podnieść swój poziom zaawansowanych tricków na wypięciu.  Vegas to również niesamowita maszyna do Megaloop’ów i skoków Big Air.

Vegas posiada bardzo sztywną konstrukcję i stabilną czaszę – daje to efekt bardzo precyzyjnego sterowania nawet w bardzo mocnych warunkach wiatrowych. Dzięki tym czynnikom podczas skoków latawiec potrafi wyciągnąć nas naprawdę wysoko.
Dodatkowo pływając na Vegasie możecie doświadczyć ogromnego popa, tak bardzo potrzebnego przy robieniu najbardziej zaawansowanych technicznie tricków. To dzięki temu latawiec jest wybierany przez tak liczne grono profesjonalnych zawodników (8 z 16 zawodników prestiżowych zawodów z RPA wybrało latawiec Vegas).

Jednak największa zaletą Vegasa jest luz na linkach – tzw. “slack” – przy robieniu tricków na wypięciu. Pozwala nam to na ćwiczenie najbardziej zaawansowanych sztuczek, wymarzony “KGB” , “back mobe” , “front mobe” czy “313” na pewno dużo łatwiej będzie Ci zrobić na Vegasie!
Latawiec posiada aż trzy różne ustawienia z dodatkowymi opcjami trymu, więc w zależności od warunków wiatrowych czy też od stylu, w jakim chcemy pływać, sami decydujemy jak  strymujemy naszego Vegasa.
Jesteś kite’owym świrem? lubisz wysokie loty, chcesz zrobić kiteloopa? masz ochotę wejść na kolejny poziom tricków unhooked? Nie zastanawiaj się – wybierz latawiec Vegas!

Cechy nowego latawca Vegas 2019.

  •  Slack i Pop to dwie charakterystyczne cechy dla Vegasa – niesamowity pop i ogromny luz na linkach zaraz po wybiciu pozwalają nam na trzaskanie bardzo zaawansowanych tricków freestyle / wakestyle i podniesienie swoich wcześniejszych umiejętności w trybie natychmiastowym!
  • 3 ustawienia i dodatkowe opcje trymu – to bardzo przydatna funkcja, pozwala dostroić naszego Vegasa dokładnie tak,  jak my tego chcemy, możemy bawić się ustawieniami w zależności od stylu jazdy, bądź warunków wiatrowych, jak i depowerować latawiec ustawiając odpowiednią moc!
  • Konstrukcja C-Shape –  najpopularniejszy latawiec Wakestyle / Freestyle na rynku! Dzięki konstrukcji w kształcie litery C, Vegas oferuje niesamowity pop, ogromny slack, jest również maszyną do kręcenia Megaloopów!
  • 5 tub poprzecznych – mając aż 5 tub latawiec zyskuje niesamowitą stabilność przy silnym wietrze, co pozwala na płynne kontrolowanie przy wysokich skokach i daje nam możliwość kręcenia płynnych kiteloopów
  • Ustawienie 5 lub 6 linkowe – opcja z podłączeniem 6 linek to tzw. Hadlow set up –  daje nam jeszcze mocniejszy pop i slack, natomiast podpięcie 5 linek to standardowe ustawienie, daje nam między innymi większą łatwość w podniesieniu latawca z wody.

Zapisz się na kurs kitesurfingu w szkole FunSurf i sprawdź latawce min. Duotone i F-one.

Wróć