KITE – LATAWIEC DUOTONE REBEL

Latawiec Duotone Rebel 2019 – FREERIDE / BIG AIR

Rebel to jeden z najbardziej wytrzymałych latawców na rynku, dzięki swojej konstrukcji jest bardzo przewidywalny i płynny w sterowaniu. Rebel to świetna maszyna dla początkujących jaki zaawansowanych kitesurferów. Genialny latawiec do nauki pierwszych tricków, i wysokich lotów!

Rebel to prawdziwy klasyk wśród latawców, ogromny zakres wiatrowy z którego słynie pozwoli pływać nam w warunkach granicznego wiatru, kiedy większość osób na spocie będzie się modlić o troszkę silniejszy wiatr, my możemy wskoczyć na naszego Rebela i cieszyć się pustym spotem!. Rebel to również znakomity latawiec do wysokich skoków , dzięki konstrukcji składającej się z 5 tub poprzecznych i materiałów z najwyższej półki , nowy Rebel jest jeszcze wytrzymalszy! ponadto świetnie sprawdza się przy silnym wietrze co pozwala nam na bardzo wysokie loty, ciesząc się niewiarygodnie długim opadaniem, co jest bardzo przydatne w trickach “Old school , Big Air”.
Zmiany w nowym Rebelu jakie wprowadził Ken Winner, to przede wszystkim cieńsza tuba główna, dzięki temu nasz kite prowadzi się jeszcze lepiej niż dotychczas, jest znacznie szybszy co daje możliwość na ciasne i ostre manewry. Drugą kluczową zmianą jest lekkie przemodelowanie kształtu, wypłaszczenie środkowej części latawca daje nam wybicie z większą mocą i płynne sterowanie podczas skoków, tak więc żadna gleba już nie straszna bo Rebel pozwoli ci wszystko gładko wylądować:).
Trzecia kluczową zmianą jest możliwość pływania na 4 linkach, nowy Rebel został wyposażony w uzdę, dzięki tej opcji w zależności od własnych preferencji możemy pływać na 5ciu linkach jak dotychczas, bądź spróbować nowy setup.
Podsumowując Rebel to świetny wybór na pierwszy latawiec, ogromny zakres wiatrowy pozwoli ci pływać naprawdę często, niesamowite wybicie i hangtime pozwalają cieszyć się z naprawde wysokich lotów. Jest to również bardzo dobry latawiec dla zaawansowanych riderów, którzy chcą spróbować swoich sił w trikach Old school, Big Air!
To jak dołączysz do klubu Rebeli :)?

Cechy nowego Rebel’a 2019

Zmiana w krawędzi natarcia cieńsza tuba główna sprawia , że latawiec jest szybszy niż dotychczas, czego brakowało w poprzednich modelach. Nowy Rebel jest dynamiczny, żwawy dzięki czemu ciasne skręty to już nie problem!

Płaski środek latawca zmiany w kształcie znacznie poprawiły moc jaką generuje latawiec przy wybiciu, dzięki czemu nowy Rebel pozwoli skakać nam jeszcze wyżej.

Niesamowite wybicie i Hang time te dwie cechy wyróżniają Rebela na tle innych latawców, Rebel potrafi wystrzelić nas jak z procy, po czym łagodnie zaczynamy opadać mając wystarczająco dużo czasu na zrobienie board off’a, złapanie graba i wielu innych.

Zakres wiatrowy używając jednego rozmiaru latawca jesteśmy w stanie pływać praktycznie w większości warunków wiatrowych.
Ustawienie 4 lub 5 linkowe bardzo przydatna funkcja, którą możesz zastosować według własnych preferencji. Stosując 5 linek na pewno będzie ci łatwiej wystartować latawiec w granicznych warunkach.

Zapisz się na kurs kitesurfingu w szkole FunSurf i sprawdź latawce min. Duotone i F-one.

Wróć