Kitesurfing na Kubie

Zapraszamy na kitesurfing na Kubie! Kuba to największa karaibska wyspa kojarzona głównie z cygarami, białymi plażami, ciepłą turkusową wodą, palmami, Cubą Libre oraz legendarną Havaną. Kuba jest także doskonałym kierunkiem na kitesurfing, szczególnie w okresie panującej u nas zimy.

Pod względem wiatru najlepszy czas na kitesurfing na Kubie to miesiące od października do kwietnia. Trzeba jednak pamiętać, że w październiku i listopadzie mogą występować huragany.

Kitesurfing można tu uprawiać w wielu miejscach. Najbardziej znane spoty kite na Kubie to:

 • HAVANA – PLAYAS DEL ESTE – spot kitesurfingowy znajdujący się ok. 20 min. od centrum Hawany. Jest to długa na 9 km piaszczysta plaża z czystą turkusową wodą. Najbardziej popularne spoty kitesurfingowe w pobliżu Hawany to:
  Las Brisas – z płaską płytką laguną (1 m głębokości w czasie odpływu i ok. 1,5 m w czasie przypływu) oraz z małą plażą,
  Espigon – nazywany „Małymi Hawajami”, położony w pobliżu Brisas, z małą plażą, niewielkimi falami w pobliżu plaży oraz większymi poza rafą na ok. 1 km od brzegu.
  Megano – spot wave z ładną dużą plażą oraz występującymi w zależności od warunków wiatrowych falami od 1 do 4 m wysokości. Wieje tu głównie wiatr północno-wschodni i wschodni. Spot ten polecany jest dla kitesurferów na każdym poziomie zaawansowania
  – od początkujących po bardziej zaawansowanych. Wzdłuż plaży znajduje się wiele hoteli zarówno z popularną tu opcją All Inclusive jak i innych miejsc noclegowych proponujących tylko noclegi.

 • VARADERO – spot kitesurfingowy charakteryzujący długą na 25 km i szeroką na 10 km plażą, z miękkim i białym piaskiem bez koralowców. Panują tu doskonałe warunki dla kitesurferów na każdym poziomie zaawansowania. W zatoce zatoce woda jest płaska i przy brzegu płytka.
  Poza zatoką występują fale osiągające w zależności od siły wiatru do 2,5 m wysokości. Wieje tu głównie północno-wschodni wiatr. Varadero jest doskonale znany kurort turystyczny wśród polskich turystów położonym ok. 130 km na wschód od Hawany. Znajduje się tu wiele dobrej klasy hoteli i resortów, także z zakwaterowaniem w pobliżu spotu nie ma problemu. Jest to miejsce gdzie bez problemu można spotkać
  miejscowych kitesurferów.

 • CAYO GUILLERMO – spot kite znajdujący się w zachodniej części Kuby w prowincji Ciego de Avila, w tzw. Cayo Island. Poza Cayo Guillermo znajduje się tu m. in. Cayo Coco oraz Cayo Santa Maria. Wszystkie te miejsca charakteryzuje duża laguna, z rafą koralową, ciepłą, płytką i płaską wodą o pięknej turkusowej barwie. Znajduje się tu bardzo dużo jeszcze mało znanych a nawet nieodkrytych miejsc doskonałych na kitesurfing.
  Cayo Guillermo jest prawdziwym rajem dla kitesurferów. Znajduje się tu jedna z najładniejszych na świecie plaż. W okolicy znajduje się kilka resortów oferujących zakwaterowanie z opcją all inclusive.

 • HOLGUIN – prowincja położona jest we wschodniej części Kuby. Ta część wybrzeża jest najbardziej wietrznym miejscem na wyspie.
  Wieje tu głównie północno-wschodni wiatr. Najbardziej znane spoty kitesurfingowe w Holguin to:
  – Guardalavaca – perfekcyjne miejsce do uprawiania kitesurfingu, przede wszystkim ze względu na płaską i płytką wodę. Spot polecany zarówno do nauki, jak i dla zaawansowanych kitesurferów.
  – Gibara – Playa La Playita – Gibara zwana „Białym Miastem”, jest pięknym miasteczkiem z niezwykle piękną architekturą. Położona w pobliżu piaszczysta plaża – Playa La Plaita jest doskonałym miejscem do uprawiania kitesurfingu na każdym poziomie zaawansowania.

Kuba jest całorocznym i popularnym kierunkiem turystycznym, także wśród Polaków. Przez cały rok jest tu bardzo przyjemnie – temperatura powietrza waha się w granicach 25-30 st.C a temperatura wody utrzymuje się na poziomie 27 st.C. Na Kubę najłatwiej dostać się bezpośrednio korzystając z pomocy, któregoś  biur podróży. Niezależnie od lotniska lot trwa ok. 12 godz. Przy wjeździe należy mieć wykupioną tzw. Kartę Turysty oraz paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu.

Chcesz poznać ofertę wyjazdów na kitesurfing? Sprawdź na naszej stronie: http://www.surftravel.pl/
Wróć