WING FOIL, wingsurfing, wing – nauka na wingfoil’u w FunSurf

WINGFOIL WINGSURFING NA HELU, W CHAŁUPACH - FUNSURF

WINGFOIL WINGSURFING NA HELU, W CHAŁUPACH - FUNSURF

Wingfoil, wingsurfing, wing foil – nauka na wingfoil'u w FunSurf  

Wingfoil, wingsurfing, wing to terminy jakie określają stosunkowo nowy sport wodny napędzany wiatrem. Wiatrem który pozwala przy niewielkiej sile ok. 8 węzłów lewitować nad powierzchnią wody – gwarantujemy, że uczucie lewitacji na wingfoilu wytwarza :) niesamowite emocje i mega uzależniające doznania. Zaręczamy, że droga do pierwszych lewitacji nie jest trudna, a z nauką w naszej szkole wingfoila/wingsurfingu na pewno bezpieczna i bardzo szybka. Obserwujemy wśród naszych klientów, że sam foil przymocowany do deski wzbudza respekt i pytania typu: Czy to na pewno dla mnie? Czy to bezpieczne? Jak opanować  winga,  jak opanować deskę z foilem - do tego jak  to połączyć i czerpać z tego fun?

Odpowiadamy jednoznacznie: to sport bezpieczny przy zachowaniu podstawowych zasad. Opanowanie winga zajmuje ok. 1-3 h, zaś opanowanie winga i deski z foilem zajmuje zwykle od ok. 2 – 15 h, w zależności od predyspozycji psychofizycznych, wcześniejszego kontaktu z windsurfingiem lub kitesurfingiem.

 Stopniowo, ale od roku bardzo intensywnie wingfoil/wingsurfing zaczyna zyskiwać w Polsce co raz mocniejsze zainteresowanie i małymi krokami zaczyna funkcjonować w powszechnej świadomości jako kolejny fascynujący surfingowy sport obok windsurfingu, kitesurfingu, surfingu.

Szkoła FunSurf  będąc na bieżąco za światowymi trendami  zdobywała  przez ostatnie dwa lata doświadczenia w wingfoilu/wingsurfingu.  Mamy przyjemność poinformować naszych obecnych i przyszłych klientów, że w FunSurf na Helu, a dokładniej w Chałupach zaczęło funkcjonować na pełnych obrotach nasze  Centrum Testowe Wingfoila/Wingsurfingu.

Od tego sezonu (lipiec 2021) prowadzimy pełne szkolenia na wingfoilach. Najpierw nauczamy operowania samym wingiem na desce szkoleniowej/supie, następnie w zależności od warunków wiatrowych  nauczamy Cię pływać na desce wingfoilowej najpierw za motorówką/skuterem. Następnie już w docelowym połączeniu, czyli na wingu plus desce z wingfoilem.

WINGSURFING WINGFOIL - W SZKOLE FUNSURF W CHAŁUPACH

WINGSURFING WINGFOIL - W SZKOLE FUNSURF W CHAŁUPACH

    W naszej szkole wingsurfingu/wingfoila podczas całego procesu i etapów szkolenia pracujemy na najlepszym i  najnowszym sprzęcie – wybraliśmy tylko liderów w tej nowej dyscyplinie min. F-one, Cabrinha, Duotone, Fanatic – niebawem jeszcze kilka innych kluczowych brandów dołączy do naszego wingfoil’oego projektu. Dajemy gwarancję, że w naszej szkole przetestujecie cały przekrój wszelkich rodzajów desek,  wingów  m. in. z rączkami dwoma, trzema, czterema, z bomem długim, z bomem krótkim, różnego rodzaju fiole, wszystko po to,  by dokładnie przekonać się i przetestować, który wing, który foil, jaka wyporność deski będzie dla Was idealna. Jeśli myślicie o zakupie całego zestawy chętnie pomożemy dzieląc się naszymi bogatymi doświadczeniami, jak również przekażemy specjalną zniżkę.
 Aktualnie jako jedyni w Polsce szkolimy na wingfoilu z systemem komunikacji bbtalkin’, który zapewnia dwustronną komunikację – instruktor <> kursant (kursant prowadzi dialog z instruktorem, zadaje pytania, nie jest tylko biernym odbiorcą tego co mówi instruktor. System ten jest super ergonomiczny, nie obciąża kasku i jest bezdotykowy (wodoodporny mikrofon przy ustach i wodoodporna słuchawka wmontowana w kask).

Instruktor Kamil testuje winga F-One - FunSurf

WINGFOIL W CHAŁUPACH - FUNSURF

W naszej szkole posiadamy nasz autorski (konsultowany z testerami i dystrybutorami sprzętu do wingfoila) program nauczania. Zapewniamy, że jest on bardzo skuteczny i generuje optymalny progres. Każdego dnia potwierdzają to nasi kolejni kursanci, którzy chcą nauczyć się lewitować. Nauka na wingfoilu zwykle trwa od ok. 2 do 15 h, wszystko zależy od predyspozycji psychofizycznych, przygotowania fizycznego,  wcześniejszego obcowania z windsurfingiem lub kitesurfingiem.

TESTUJEMY WINGI SLICK DUOTONE - FUNSURF

  To co zawsze podkreślamy, a przy nauce wingfoila jest podwójnie ważne – naszym priorytetem oprócz szybkiego progresu kursanta, najważniejsze jest bezpieczeństwo! Tłumaczymy osobom które spoglądają na samego foila dość bojaźliwie, że to sport bezpieczny, by zmultiplikować bezpieczeństwo używamy bezwzględnie kasków, kamizelki asekuracyjnej, systemu komunikacji dwustronnej (instruktor<>kursant) bbtalkin’, asekuracji ze skutera lub łodzi motorowej, w początkowej fazie nauki polecamy pływanie w butach neoprenowych.

Nauka na wingfoilu - Funsurf

NAUKA NA WINGFOILU - FUNSURF

Zapraszamy na Hel na szkolenia z wingfoil’a, a dokładniej do naszej szkoły FunSurf w Chałupach. Zapewniamy fascynujące lewitacje na wingfoilu, które działają uzależniająco i zaczynają się już od 8 węzłów!

Po więcej  informacji odsyłamy do naszej dedykowanej strony poświęconej wyłącznie wingfoil’owi/wingsurfingowi:  https://wingfoil.pl

Zapraszamy na szkolenia na wingfoilu/wingsurfingu!