Wing Foil, wingsurfing, wingfoil, wing – nauka lewitacji na wingfoil’u – szkoła wingfoila FunSurf w Chałupach na Helu

Wingfoil, wingsurfing, wing foil – nauka na wingfoil’u – szkoła wingfoila FunSurf w Chałupach na Helu 

Wingfoil, wingsurfing, wing to terminy jakie określają stosunkowo nowy surf sport napędzany wiatrem. Ogromną zaletą tego sportu jest fakt, że już przy niewielkiej sile wiatru ok. 8 węzłów, (przy najnowszym wingu od f-one nawet od 6 węzłów) można lewitować nad powierzchnią wody! To super przewaga, szczególnie w warunkach polskich, gdzie nie ma stałych, ani termicznych wiatrów. Wingfoil zdecydowanie zwiększa ilość dni w sezonie, kiedy aktywność na wodach zatoki puckiej będzie możliwa. Nie będzie tygodni na półwyspie, kiedy wyczekiwanie na ślizgowy wiatr było zmartwieniem surferów odwiedzających Hel.
Jeśli chodzi o samego wingfoila, to gwarantujemy, że uczucie lewitacji „produkuje” 🙂 niesamowite emocje i uzależniające doznania. Samo droga do pierwszych lewitacji nie jest trudna, a z nauką w naszej szkole wingfoila na pewno bezpieczna i bardzo szybka. Obserwujemy wśród naszych klientów, że sam foil przymocowany do deski wzbudza respekt i pytania typu: Czy to na pewno dla mnie? Czy to bezpieczne? Jak opanować  winga,  jak opanować deskę z foilem i czerpać z tego fun? Jeśli chcesz przeczytać, czy wingfoil to sport dla Ciebie, zapraszamy do przeczytania naszego artykułu na naszym wingfoilowym blogu, który odpowie na pytania dot. nauki tego fascynującego surf sportu.

Odpowiadając na często pojawiające się pytanie, zapewniamy jednoznacznie: wingfoil to sport bezpieczny przy zachowaniu podstawowych zasad. Samo opanowanie winga zajmuje ok. 1-3 h, zaś opanowanie winga i deski z foilem zajmuje zwykle od ok. 2 – 10 h, w zależności od predyspozycji psychofizycznych, wcześniejszego kontaktu z windsurfingiem lub kitesurfingiem.

Bardzo intensywnie i dynamicznie wingfoil zaczyna zyskiwać w Polsce, co raz większe zainteresowanie. Zaczyna funkcjonować w powszechnej świadomości jako kolejny fascynujący surfingowy sport obok windsurfingu, kitesurfingu, surfingu.

WYPOŻYCZALNIA WINGSURFINGU/WINGFOILA W FUNSURF W CHAŁUPACH NA HELU
WYPOŻYCZALNIA WINGSURFINGU/WINGFOILA W FUNSURF W CHAŁUPACH NA HELU

Szkoła FunSurf będąc na bieżąco za światowymi trendami zdobywała przez ostatnie kilka lat doświadczenia w wingfoilu. Mamy przyjemność poinformować naszych obecnych i przyszłych klientów, że w FunSurf w Chałupach na Helu, zaczęła funkcjonować na pełnych obrotach szkoła wingfoila oraz nasza wypożyczalnia wingfoila.

Od lipca 2021 prowadzimy pełne szkolenia na wingfoilu. Najpierw nauczamy operowania samym wingiem, wingiem na desce szkoleniowej, następnie w zależności od warunków wiatrowych nauczamy Cię pływać na desce wingfoilowej za motorówką/skuterem, a później już w docelowym połączeniu, czyli na wingu i desce z wingfoilem.

WINGSURFING-WINGFOIL-W-SZKOLE-FUNSURF-W-CHAŁUPACH
WINGSURFING WINGFOIL – W SZKOLE WINGFOILA FUNSURF W CHAŁUPACH NA HELU

    W naszej szkole wingfoila podczas całego procesu i etapów szkolenia pracujemy na najlepszym i  najnowszym sprzęcie. Wybraliśmy tylko liderów w tej nowej dyscyplinie min. F-one, Cabrinha, Duotone, Fanatic – niebawem jeszcze kilka innych kluczowych brandów dołączy do naszego wingfoil’oego projektu. Dajemy gwarancję, że w naszej szkole przetestujecie cały przekrój wszelkich rodzajów desek,  wingów  m. in. z rączkami dwoma, trzema, czterema, ze sztywnymi rączkami, z bomem długim, z bomem krótkim, różnego rodzaju foile, wszystko po to,  by dokładnie przekonać się i przetestować, który wing, który foil, jaka wyporność deski będzie dla Was idealna. Jeśli myślicie o zakupie całego zestawy chętnie pomożemy dzieląc się naszymi bogatymi doświadczeniami, jak również przekażemy specjalną zniżkę.
 Aktualnie jako jedni z nielicznych w Polsce szkolimy na wingfoilu z systemem komunikacji bbtalkin’, który zapewnia dwustronną komunikację – instruktor <> kursant (kursant prowadzi dialog z instruktorem, zadaje pytania, nie jest tylko biernym odbiorcą tego co mówi instruktor. System ten jest super ergonomiczny, nie obciąża kasku i jest bezdotykowy (wodoodporny mikrofon przy ustach i wodoodporna słuchawka wmontowana w kask).

LEKCJE-I-KURSY-NA-WINGFOILU-SZKOŁA-WINGFOILA-NA-HELU-W-CHAŁUPACH-FUNSURF
WINGFOIL/WINGSURFING W CHAŁUPACH – SZKOŁA WINGFOILA/WINGSURFINGU FUNSURF

W naszej szkole posiadamy nasz autorski (konsultowany z testerami i dystrybutorami sprzętu do wingfoila) program nauczania. Zapewniamy, że jest on bardzo skuteczny i generuje optymalny progres. Każdego dnia potwierdzają to nasi kolejni kursanci, którzy chcą nauczyć się lewitować. Nauka na wingfoilu zwykle trwa od ok. 2 do 15 h, wszystko zależy od predyspozycji psychofizycznych, przygotowania fizycznego,  wcześniejszego obcowania z windsurfingiem lub kitesurfingiem.
Aktualnie, jesteśmy współzałożycielami Polskiego Stowarzyszenia Winga gdzie w gronie zawodników, trenerów, producentów sprzętu, dystrybutorów opracowaliśmy program nauczania i szkolenia przyszłych instruktorów wingfoila.

WINGFOIL-WINGSURFING-NA-HELU-W-CHAŁUPACH-FUNSURF
TESTUJEMY WINGI DUOTONE I F-ONE – SZKOŁA WINGFOILA/WINGSURFINGU FUNSURF

  To co zawsze podkreślamy, a przy nauce wingfoila jest podwójnie ważne – naszym priorytetem oprócz szybkiego progresu kursanta, najważniejsze jest bezpieczeństwo! Tłumaczymy osobom które spoglądają na samego foila dość bojaźliwie, że to sport bezpieczny, by zmultiplikować bezpieczeństwo używamy bezwzględnie kasków, kamizelki asekuracyjnej, systemu komunikacji dwustronnej (instruktor<>kursant) bbtalkin’, asekuracji ze skutera lub łodzi motorowej, w początkowej fazie nauki polecamy pływanie w butach neoprenowych i długiej piance.

LEKCJE-I-KURSY-NA-WINGFOILU-SZKOŁA-NA-HELU-W-CHAŁUPACH-FUNSURF
NAUKA NA WINGFOILU – SZKOŁA WINGFOILA/WINGSURFINGU FUNSURF

Zapraszamy na Hel na szkolenia z wingfoil’a, a dokładniej do naszej szkoły wingfoila FunSurf w Chałupach na Helu. Zapewniamy fascynujące lewitacje na wingfoilu, które działają uzależniająco i zaczynają się już od 6-8 węzłów!

Po więcej  informacji odsyłamy do naszej dedykowanej strony poświęconej wyłącznie wingfoil’owi:  https://wingfoil.pl

Zapraszamy na szkolenia na wingfoilu do naszej szkoły FunSurf!

Wróć