Fuerteventura – wyjazdy windsurfingowe

Fuerteventura to jeden z najczęściej wybieranych kierunków na windsurfing i kitesurfing. Przez okrągły rok panują tu doskonałe warunki – słońce, wiatr i przyjemne temperatury. Lato przynosi najlepsze wiatry a zima najlepsze fale. Na Fuerteventurze znajduje się wiele spotów kitesurfingowych i windsurfingowych. Najbardziej znane to:

 • Sotavento – szeroka plaża położona w południowej części wyspy, doskonale znana wśród windsurferów i kitesurferów. Słynie z ogromnej
  laguny z płaską i płytką wodą, która w czasie przypływu napełnia się wodą. Laguna jest doskonałym miejscem na szkolenia. Miejsca poza
  laguną polecane są średnio-zaawansowanym i zaawansowanym. Przy spocie mieści się dobrej klasy hotel Melia Fuerteventura 4*. Przy samym hotelu znajduje się centrum kitesurfingu bazy Pro Center Rene-Egli, a ok. 200 m dalej centrum windsurfingu. O doskonałych warunkach panujących na spocie świadczy fakt, że od ponad 30 lat odbywają się tu zawody Pucharu Świata PWA.
 • Costa Calma – spot windsurfingowy oferujący doskonałe warunki na każdym poziomie zaawansowania. Costa Calma jest jedną z najbardziej znanych miejscowości turystycznych na Fuerteventurze. Na szerokiej plaży bezpośrednio przy hotelu SBH Monica Beach mieści się bardzo dobrze wyposażona baza ION-Club, oferująca bezpłatne transfery na spot Risco del Paso.
 • Matas Bay – spot windsurfingowy i kitesurfingowy słynący z najbardziej płaskiej wody na Fuerteventurze. Matas Bay to zatoka położona w okolicy Costa Calma. Jest jednym z najlepszych miejsc do nauki kitesurfingu i windsurfingu na wyspie. Występuje tu silny i stały wiatr. Do tego nawet w sezonie nie napotkamy tu tłumów. Mieści się tu baza Matas Bay oferująca szeroki wachlarz usług windsurfingowych i kitesurfingowych. Również z zakwaterowaniem nie ma problemu. W odległości kilku minut spacerem od bazy znajdują się dobrej klasy hotele.
 • Corralejo – Flag Beach – bardzo popularny spot kitesurfingowy i windsurfingowy z doskonale wyposażoną bazą Flag Beach Watersport
  Center. Położony jest w północnej części wyspy, na terenie parku narodowego kilka kilometrów od centrum miejscowości Corralejo.
  Mieści się tu zatoka z głęboką wodą w zasadzie od samego brzegu. W dodatku trzeba uważać na skały. Jest to spot polecany średnio-zaawansowanym i zaawansowanym windsurferom i kitesurferom. Dlatego szkolenia prowadzone są w oddalonej o ok. 20 min. jazdy lagunie z płaską i płytką wodą.

Poza windsurfingiem i kitesurfingiem Fuerteventura oferuje wiele innych atrakcji. Jest to kierunek wakacyjny polecany nie tylko miłośnikom
sportów wodnych ale też dla osób ceniących sobie spokój i piękne krajobrazy.

Chcesz poznać ofertę wyjazdów na Fuerteventurę? Sprawdź w naszej wyszukiwarce na https://www.surftravel.pl/

Wróć