Windsurfing w Soma Bay – wyjazdy szkoleniowe (grupowe i indywidualne) z instruktorami FunSurf

Soma Bay uważany jest za najlepszy spot windsurfingowy w Egipcie często wybierany na wyjazdy szkoleniowe. Oferuje doskonałe warunki na windsurfing na każdym poziomie umiejętności. Jest to idealne miejsce na szkolenia windsurfingowe dla początkujących, równie chętnie odwiedzane przez doświadczonych windsurferów.

Soma Bay jest spokojną miejscowością położoną ok. 45 km na południe od Hurghady. Znajdują się tu jedne z najpiękniejszych plaż w Egipcie co sprawia, że jest to bardzo dobre miejsce na wypoczynek. Są tu dwa główne spoty windsurfingowe: przy hotelu Sentido Palm Royale Soma Bay 5* oraz przy położonym kilkaset metrów dalej hotelu Caribbean World Soma Bay 5*.

W zatoce przy hotelu Sentido Palm Royale panują najlepsze warunki do nauki windsurfingu. Płaska woda w zatoce oddzielona jest mielizną od otwartego morza, gdzie pojawiają się niewielkie fale – idealne do skoków. Spot jest bardziej odsłonięty i wiatr jest tu nieco lepszy, niż na spocie obok. Sam hotel utrzymany jest na wysokim poziomie. Oferuje wiele dodatkowych atrakcji i polecany jest często na wypoczynek dla rodzin z dziećmi. W dodatku jest bardzo dobrze oceniany przez gości. Przy hotelu mieści się doskonale wyposażona baza windsurfingowa Surf Motion.

Spot przy hotelu Caribbean World 5* znajduje się w małej zatoczce z płaską wodą w odległości ok 300 m od brzegu. W pobliżu swoją bazę ma Planet Allsports. Przy samym hotelu wiatr jest nierówny i czasem bywa porywisty. Jest to miejsce polecane na windsurfing na każdym poziomie zaawansowania – chociaż dla osób zupełnie początkujących zdecydowanie lepszym wyborem będzie sąsiedni spot przy hotelu Palm Royale.

Poza bardzo dobrymi warunkami na windsurfing i kitesurfing Soma Bay jest doskonałym miejscem do nurkowania. Stosunkowo blisko brzegu położone są dobrze zachowane rafy koralowe. Organizowane sa tu m.in. rejsy na wyspę Giftun oraz rajską plażę Mahmaya połączone z opcją snurkowania czy rejsy łodzią ze szklanym dnem. Jest to bardzo dobry wybór na spędzenie spokojnych a zarazem aktywnych wakacji.
Bogata oferta hoteli oraz doskonałe warunki na wodzie zadowolą każdego windsurfera.

Chcesz poznać ofertę wyjazdów do Soma Bay? Sprawdź w naszej wyszukiwarce na https://www.surftravel.pl/

Wróć