Windsurfing na Kos

Kos jest popularnym kierunkiem wakacyjnym dla windsurferów, przede wszystkim na pewny wiatr i zróżnicowane warunki. Najlepsze spoty windsurfingowe znajdują się w okolicy Kefalos, Psalidi, Marmari i Mastichari.

  • Kefalos – zatoka położona w południowo-zachodniej części Kos. Kefalos uważany jest za najlepszy i najbardziej wietrzny spot windsurfingowy na wyspie. Panują tu rewelacyjne warunki na windsurfing na każdym poziomie zaawansowania.
    Bardzo dobre do nauki dla początkujących – jedyny spot windsurfingowy na wyspie z płaską wodą. Rano wieje słabiej, później siła wiatru nasila się. Popołudniami osiąga 4-6 Bft a efekt termiczny zapewnia wysokie prawdopodobieństwo wiatrów nawet podczas bezwietrznych prognoz. W Kefalos mieści się baza Kefalos Windsurfing & Sailing. Jest to polecane miejsce dla osób ceniących spokój, przyjazną atmosferę i wspaniałe krajobrazy.
  • Psalidi – miejscowość w północno-wschodniej części wyspy położona ok. 4 km od miasta Kos. Jest to spot windsurfingowy przeznaczony dla początkujących i zaawansowanych surferów.Słynie jest z północnego i północno – zachodniego wiatru Meltemi (side shore z lewej). Jest to silny wiatr charakterystyczny dla północnego wybrzeża Kos. W sezonie letnim wieje niemal codziennie. Rano słabiej – w tym czasie panują odpowiednie warunki do nauki dla początkujących oraz dzieci. W osłoniętej cyplem części spotu woda jest wtedy stosunkowo płaska – niestety głęboka. Po wypłynięciu dalej na pełne morze wiatr jest silniejszy a woda
    bardziej zafalowana. Znajduje się tu baza FBC Kos Big Blue Surf Center.
  • Marmari – to niewielka spokojna miejscowość położona na północno-zachodnim wybrzeżu Kos. Można tu uprawiać windsurfing na każdym poziomie zaawansowania. Podobnie jak na innych spotach na Kos rano wieje delikatnie a popołudniami pojawia się wiatr osiągający 4-6 Bft. Mieści się tu klika baz windsurfingowych, m.in. Marmari Windsurfing, czy Fun2Fun.
  • Mastichari – miejscowość położona na południe od Marmari również oferująca doskonałe warunki na windsurfing. W lipcu i sierpniu statystyki wskazują ok. 80% dni z wiatrem powyżej 4 Bft. Podczas słabszego wiatru, kiedy woda jest stosunkowo płaska panują tu dość dobre warunki do nauki. Wraz z silnym wiatrem pojawiają się fale nawet do 1,5 m wysokości. Swoją bazę ma tu Horizon Surfing Center- przy hotelu Horizon Beach Resort 4*.

Poza windsurfingiem Kos jest polecanym kierunkiem na rodzinne wakacje a także dla osób ceniących spokój i kameralną atmosferę. Znajdziemy tu szerokie piaszczyste plaże, przepiękne widoki, przyjemny klimat i wyjątkową atmosferę. Większość kurortów to spokojne miejscowości, w których mieszczą się głównie hotele, a poza tym kilka i sklepów.

Chcesz poznać ofertę wyjazdów na Kos? Sprawdź w naszej wyszukiwarce na https://www.surftravel.pl/

Wróć