Windsurfing Samos z instruktorami FunSurf

Windsurfing Samos to jedno z najlepszych miejsc w Grecji. Wyspa uważana jest za jedną z najładniejszych na Morzu Egejskim.

Na północnym wybrzeżu Samos znajduje się spot windsurfingowy Kokkari. Jest to bardzo dobre miejsce na windsurfing na każdym poziomie zaawansowania – dla początkujących i doświadczonych windsurferów, na freestyle, freeride i speed. W ciągu roku najlepszy wiatr występuje tu w miesiącach od czerwca do września. Przeważa wiatr Meltemi, który popołudniami wzmacniany jest wiatrem termicznym. Całkiem nieźle prezentują się również statystyki w maju i październiku. W sezonie temperatura powietrza nie przekracza 30°C, temperatura wody waha się w granicach 19-25 °C. Także spokojnie można pływać w szortach, czy lycrze.

Rano wieje słabiej i w tym czasie prowadzone są kursy dla początkujących windsurferów oraz dla dzieci. Popołudniami, wraz ze wzrostem siły wiatru prowadzone są zajęcia windsurfingowe dla doświadczonych windsurferów.

Woda jest raczej płaska, lekko zafalowana, bez przyboju. Jest to bardzo dobre miejsce do nauki windsurfingu. Na zewnątrz zatoki w czasie wietrznych dni występują fale, popołudniami osiągające nawet do 2 m wysokości.

Na spocie Kokkari mieści się szkółka Samos Windsurfing. Leży bezpośrednio nad wodą, kilka minut spacerem od centrum miejscowości, gdzie znajdują się restauracje, bary, sklepy i hotele. W bazie można skorzystać z leżaków i prysznica, a dla dzieci jest niewielki plac zabaw.

Pomimo niewielkiej powierzchni – Samos ma jedynie 44 km długości i 19 km szerokości, wyspa jest doskonałym kierunkiem wakacyjnym nie tylko dla amatorów windsurfingu. Nieregularne wybrzeże sprawia, że wyspa może poszczycić się wieloma plażami, z których część dostępna jest wyłącznie od strony morskiej.

Poza windsurfingiem Samos jest też doskonałym miejscem na trekking, wspinaczkę czy rowery. Nie można nie wspomnieć o pięknych krajobrazach tworzonych tworzonych przez góry, gaje oliwne oraz winnice, których na Samos nie brakuje. Miłośnicy historii i kultury starożytnej znajdą tu liczne zabytki ruiny i muzea z pozostałościami z tamtych czasów. Samos jest niezwykle różnorodną i atrakcyjną turystycznie wyspą a jej mieszkańcy bardzo
gościnni i otwarci dla turystów.
Dlatego jest to doskonałe miejsce na połączenie wakacji w spokojnym, urokliwym miejscu z uprawianiem windsurfingu.

Chcesz poznać ofertę wyjazdów na windsurfing na Samos? Sprawdź w naszej wyszukiwarce na https://www.surftravel.pl/

Wróć