Windsurfing na Lanzarote

Windsurfing na Lanzarote uprawia się głównie na plaży Las Cucharas w Costa Teguise położonej na wschodnim wybrzeżu wyspy i uznawanej za jeden z najlepszych spotów windsurfingowych na świecie. Panują tu doskonałe warunki na windsurfing – głównie dla średniozaawansowanych i zaawansowanych, jak również dla tych co uwielbiają wave oraz freeride. Dla początkujących windsurferów dobre warunki panują wewnątrz zatoki,
gdzie wiatr jest łagodniejszy. Wieje tu praktycznie przez okrągły rok, a najmocniej od maja do sierpnia. Przy plaży Las Cucharas mieści się baza windsurfingowa FBC Lanzarote – Windsurfing Center oraz Watersports Center po lewej stronie zatoki.

Lanzarote jest jedną z Wysp Kanaryjskich doskonale znaną w świecie windsurfingu. Na Lanzarote panuje umiarkowany klimat. W lecie możemy spodziewać się tu 28 – 30ºC, a zimą temperatury w ciągu dnia wahają się w granicach 20-22ºC. Na wyspie prawie nigdy nie pada. Wieje natomiast dość silny wiatr. Dzięki czemu wyspa oferuje idealne warunki do uprawiania windsurfingu. Również miłośnicy nurkowania nie będą rozczarowani.
Podobnie golfiści – znajdują się tu pola golfowe zaprojektowane przez najlepszych specjalistów na świecie.

Costa Teguise jest znaną miejscowością turystyczną na Lanzarote z dużą ilością hoteli, barów, restauracji i sklepów. Jest to bardzo dobre miejsce na rodzinne wakacje dla miłośników windsurfingu. Poza plażą Las Cucharas znajdują się tu trzy mniejsze plaże: piaszczysta Los Charcos i dwie piaszczysto-żwirowe Bastian i Las Caletas.

Na Lanzarote windsurfing można uprawiać też w Jameos del Agua – uważany za najlepszy spot wave na wyspie (dla doświadczonych windsurferów). Poza tym wyspa jest prawdziwym rajem dla surferów. Najwięcej spotów surfingowych znajduje się w rejonie La Santa i La Calet de Famara oraz
w północno-wschodniej części wyspy od Arrieta do Orzol’i.

Lanzarote uznana jest przez UNESCO za rezerwat biosfery. Często nazywana jest wyspą wulkanów – jest tu ich ponad 300. Księżycowy krajobraz wyspy pokryty wulkanicznymi stożkami i polami pokrytymi lawą to charakterystyczna cecha Lanzarote. Poza tym Lanzarote odznacza się wyjątkową
architekturą i stylem budownictwa dopasowanym do naturalnego otoczenia wyspy. Jedynie w Arrecife, stolicy Lanzarote można natknąć się na wysoką zabudową. Dzięki działalności i artystycznym koncepcjom zagospodarowania Cesara Manrique wyspa szczyci się niską zabudową oraz zachowanym kanaryjskim charakterem.
Pomimo niewielkiej wielkości na wyspie jest wiele ciekawych miejsc. Z pewnością godny polecenia jest
wyjątkowy park Timanfaya, a także słynąca z niezwykłego sposobu uprawy winorośli La Geria, krater wulkanu z zielonym jeziorem – El Golfo, kaktusowy ogród – Jardin de Cactus i wiele innych. Warto zobaczyć też dom i ekspozycję twórczości Cesara Manrique, któremu Lanzarote zawdzięcza wyjątkowy charakter.

Chcesz poznać ofertę wyjazdów na windsurfing na Lanzarote? Sprawdź w naszej wyszukiwarce na https://www.surftravel.pl/

Wróć