NAUKA WINDSURFINGU – DLA KOGO?

Czy nauka windsurfingu jest trudna? Czy każdy może się uczyć? Jak robić to dobrze? Windsurfing to idealny sposób na aktywne spędzenie czasu wolnego, dla wszystkich bez względu na wiek. Nie tylko pozwala doskonalić sportowe umiejętności, ale również nawiązać ciekawe znajomości i przyjaźnie. To świetny sposób na niebanalne spędzenie aktywnych wakacji. Kto może uczyć się pływania na desce i dlaczego warto pojechać na kurs windsurfingu? Sprawdźcie sami.

Kto może uczyć się windsurfingu?

Z naszej oferty szkoleń windsurfingowych skorzystać może każdy, począwszy od dzieciaków, a skończywszy na seniorach. Szkolić mogą się już 5-latki, a górnej granicy wieku nie ma. Jedyne czego wymagamy to w miarę dobrego stanu zdrowia i gotowości na przeżycie ciekawej przygody. Wcale nie musisz być super wysportowany, choć dobra ogólna kondycja na pewno się przyda. Jeśli planujesz zapisać się na kurs windsurfingu latem, możesz zacząć ćwiczyć kilka miesięcy wcześniej. Choć oczywiście najlepiej jest dbać o dobrą kondycję przez cały rok. Zatem, jeśli nie brak Ci pozytywnego nastawienia, kochasz wodę i chcesz spróbować czegoś nowego – zapraszamy!

Jak wygląda nauka windsurfingu w FunSurf

W naszej szkole mamy kilka różnych kursów, podzielonych ze względu na wiek uczestników. Lata doświadczenia w organizacji naszej szkoły i wyjazdów za granicę pokazały, że taki podział bardzo dobrze się sprawdza. Uczestnicy mają bowiem okazję nie tylko wspólnie stawiać pierwsze kroki lub doskonalić swoje sportowe umiejętności, ale również nawiązać znajomości. Poza zajęciami w wodzie uczestnicy spędzają dużo czasu razem i łatwiej im nawiązać kontakt z osobami w podobnym wieku. Dzięki temu nasze kursy zapewniają nie tylko efektywną naukę, ale również świetną, koleżeńską atmosferę. A przyjaźnie zawarte podczas kursów często trwają jeszcze długo po ich zakończeniu.

Nauka windsurfingu dla młodzieży

To propozycja skierowana dla młodych, przyszłych windsurferów w wieku od 14 do 18 lat. Nasz kurs windsurfingu przeznaczony jest zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych. Obejmuje pełną opiekę wychowawczą, wyżywienie i zakwaterowanie. Uczestnicy mieszkają w nowoczesnym obiekcie, w 3, 4 lub 5-osobowych pokojach we Władysławowie i są dowożeni busem na zajęcia windsurfingowe do bazy FunSurf na campingu Polaris. Naszym kursantom zapewniamy pełne wyposażenie, jeśli chodzi o windsurfing. W sumie taki kurs to 25 godzin nauki grupowej z instruktorem. Naukę windsurfingu organizujemy w naszej bazie na Półwyspie Helskim, gdzie panują idealne wręcz warunki do uprawiania tego typu sportów. Płytka woda daje poczucie bezpieczeństwa, na dobry wiatr zwykle też nie trzeba czekać. Taki obóz to idealny pomysł na aktywne spędzenie wakacji i odpoczynek od obowiązków szkolnych. To również świetna nauka samodzielności i niezależności dla młodzieży.

Nauka windsurfingu dla studentów

7 – dniowy kurs pływania na desce, dla osób w wieku 17 -27 lat. Idealny pomysł na aktywne spędzenie wakacji, odpoczynek od szkoły, czy zajęć na uczelni. Jedyna i niepowtarzalna okazja do tego, żeby poznać rówieśników i zarazić się nową pasją. Zajęcia odbywają się w niewielkich grupach, dwa razy dziennie. W sumie uczestnicy mają 28 godzin praktycznych zajęć. Mogą również liczyć na odpowiednio dobrany do swoich predyspozycji sprzęt i ubezpieczenie na cały czas trwania kursu. Dodatkowo dla osób, które planują wybrać się na taki obóz w grupie mamy fajną promocję. Przy rezerwacji 5-ciu miejsc na obóz, 5 osoba jedzie gratis. Oznacza to, że każdy z uczestników może skorzystać z kursu z 20% zniżką. Jeśli nie macie jeszcze planów na wakacje – zbierzcie znajomych i zarezerwujcie dogodny dla Was termin.

Nauka windsurfingu – dlaczego warto

Windsurfing to obecnie jeden z najpopularniejszych sportów wodnych, nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. To dyscyplina uznawana za prestiżową, choć jednocześnie dostępna dla każdego. Nie tylko pięknie kształtuje sylwetkę i sportową kondycję, ale zapewnia niesamowite przeżycia i adrenalinę. To nie tylko trening, ale również świetna zabawa.

Rodzice często wysyłają na obóz dzieci, ponieważ chcą odciągnąć je od smartfona, czy komputera i zapewnić im aktywny wypoczynek. Często w ten sposób przyczyniają się do zaszczepienia w młodych ludziach pasji do pływania na desce, a także do aktywności fizycznej w ogóle.

Obozy i kursy windsurfingowe to idealne rozwiązanie dla wszystkich osób, które lubią wypoczywać nad wodą, ale niekoniecznie interesuje ich „leżenie plackiem” na plaży. Coraz więcej turystów przyjeżdżających latem nad morze szuka atrakcji i sposobów na możliwie jak najbardziej aktywne spędzanie czasu. I windsurfing jest idealnym rozwiązaniem.

Jeśli zależy Ci na tym by uczyć się efektywnie i bezpiecznie, a przy okazji poznać ciekawych ludzi kurs lub lekcje windsurfingu są opcją dla Ciebie, dla Twoich dzieci. Tylko pod okiem wykwalifikowanego instruktora masz pewność, że Wasza nauka windsurfingu będzie podążała w dobrym kierunku. Absolutnie odradzamy naukę na własną rękę.

Jeśli kochasz wodę, chcesz przeżyć coś zupełnie nowego i poznać niesamowitych ludzi – dołącz do nas podczas najbliższych kursów. Zapoznaj się z naszą ofertą, obejrzyj zdjęcia i filmiki, sprawdź jak szkolimy i dlaczego w nazwie mamy słowo FUN :)! Nauczamy windsurfingu od ponad 25 lat, zaufało nam tysiące klientów, którzy co roku do nas wracają!  

Kursy i lekcje windsurfingu dla dzieci
Kursy i lekcje windsurfingu dla młodzieży
Kursy i lekcje windsurfingu dla studentów
Kursy i lekcje windsurfingu dla młodzieży

Wróć