Windsurfing na Bonaire

Bonaire to prawdziwy raj dla miłośników windsurfingu. Bonaire to niewielka holenderska wyspa na Morzu Karaibskim. Położona jest u wybrzeży Wenezueli i wraz z siostrzanymi wyspami Arubą i Curacao tworzą tzw. wyspy ABC. Wyspa stanowi doskonałe miejsce na prawdziwe egzotyczne, wakacje połączone z uprawianiem windsurfingu. Doskonały klimat, woda, słońce oraz serdeczni i gościnni mieszkańcy – to wszystko znajdziecie  na Bonaire.

Na Bonaire przez cały rok wieją silne i stabilne wiatry. Statystycznie najsłabiej wieje w okresie od października do listopada. Najbardziej znane spoty dla windsurferów to:

  • Lac Bay – zatoka, najbardziej znany spot windsurfingowy. Panują tu doskonałe warunki na windsurfing a woda ma charakterystyczny zielony kolor. W zatoce Lac Bay woda jest płytka i ciepła, z białym piaskiem na dnie. Jest to bardzo bezpieczne miejsce do nauki dla początkujących w tym również dzieci. Nie ma tu prądów ani innych przeszkód utrudniających pływanie. Woda jest płaska dzięki temu jest to bardzo dobre miejsce także do nauki tricków freestylowych.
  • Lac Cai – położony nieopodal Lac Bay, nieco trudniejszy. Polecany raczej osobom już dobrze pływającym

Przy spocie Lac Bay znajduje się bardzo dobry hotel Sorobon Beach. Jest to ośrodek składający się z około 30 domków, wszystkie utrzymane w wysokim standardzie, komfortowo i nowocześnie wyposażone. Resort posiada prywatną plażę. Przy Sorobon Beach znajdują się dwie bazy windsurfingoweDunkerbeck Pro Center, Jibe City i Bonaire Windsurf Place oraz centrum nurkowe Wannadive Bonaire.

Panują tu doskonałe warunki do nurkowania. Przezroczysta woda sprawia, że doskonale widoczne są w wodzie podziwiane różne gatunki ryb i ponad 100 rodzajów koralowców. Bogactwo i piękno życia wodnego sprawiło, że okolice Bonaire objęto ochroną parku morskiego. Nie można na tym obszarze robić nic co mogłoby negatywnie wpłynąć na środowisko naturalne. Dzięki temu można podziwiać dziewiczą przyrodę wyspy i jej naturalne skarby. Poza miłośnikami sportów wodnych przybywa tu wiele osób pragnących poznać to nieskażone przez masową turystykę, wyjątkowe miejsce.

Na Bonaire można dostać się samolotem rejsowym np. liniami KLM z przesiadką w Amsterdamie. Jeśli pobyt nie przekracza 90 dni wiza nie jest potrzebna. Często przy wjeździe należy pokazać bilet powrotny.

Chcesz poznać ofertę wyjazdów na windsurfing na Bonaire? Sprawdź ofertę na https://www.surftravel.pl/

Wróć