Mauritius windsurfing i kitesurfing

Mauritius to doskonałe miejsce na windsurfing i kitesurfing na każdym poziomie zaawansowania. Znajdziemy tu idealnie płaską wodę, fale, szerokie białe plaże oraz odpowiedni wiatr. Wieje tu praktycznie 300 dni w roku! Mauritius uważany jest również za jedno z najbardziej ekskluzywnych miejsc na wakacyjny wypoczynek. Urzekające krajobrazy, turkusowa woda oraz wysokiej klasy resorty hotelowe położone w egzotycznych ogrodach przyciągają najbardziej wymagających turystów z całego świata.

Mauritius leży w południowo-zachodniej części Oceanu Indyjskiego- ok. 900 km na wschód od Madagaskaru. Wraz z sąsiednimi wyspami Reunion i Rodrigues tworzy Archipelag Maskarenów. Najlepszy czas na windsurfing i kitesurfing na Mauritius to miesiące od maja do końca października. W tym czasie nie upałów, temperatury są bardzo przyjemne. Dobre warunki panują tam praktycznie przez cały rok.
Jednak planując wyjazd windsurfingowy lub kitesurfingowy na Mauritius należy pamiętać, że styczeń i luty to czas cyklonów a do kwietnia panuje tam pora deszczowa.

Windsurfing i kitesurfing na Mauritiusie można uprawiać w wielu miejscach. Najbardziej znane spoty wind i kite to:

  • Le Morne – popularne miejsce wśród windsurferów i kitesurferów a jednocześnie z najpiękniejszych na wyspie miejsc. Spot Le Morne
    znajduje się w południowo-zachodniej części wyspy. Jest to bardzo dobre miejsce na windsurfing i kitesurfing na każdym poziomie zaawansowania. Znajdziemy tu całkiem sporą laguną z płaską i płytką wodą. Należy jednak uważać na skały i koralowce, na które można się natknąć na dnie laguny (wskazane obuwie). Na zewnątrz laguny znajdują się spoty wave: Little Reef– ze średnimi falami oraz światowej klasy Open Eye i Manawa – słynące z dużych i szybkich fal od 1 do 8 m wysokości. Na spocie znajduje się baza ION-Club oraz kompleks hotelowy sieci RIU Resorts. Centrum windsurfingu mieści się przy hotelu Riu Creole, centrum kitesurfingu – przy hotelu Riu Coral.

  • Bel Ombre – mniej zatłoczony niż Le Morne spot kitesurfingowy położony w południowo-zachodniej części wyspy, na południe od Le Morne, z charakterystyczną atmosferą małej rybackiej wioski. Znajduje się tu 300 m laguna z idealnie płaską wodą otoczona rafą, za którą panują doskonałe warunki wave – z falą dla początkujących i dalej dla doświadczonych kitesurferów, gdzie fale osiągają do 4 m wysokości.

  • Belle Mare – Palmar Beach – spot wind- i kitesurfingowy położony na wschodnim wybrzeżu wyspy przy szerokiej plaży z ogromną laguną z perfekcyjnie płaską i płytką wodą. Czasem zdarza się niewielki chop. Jest tu bardzo dużo miejsca. Idealne miejsce do nauki lub do doskonalenia trików. Podobnie jak na innych spotach poza laguną występują fale.

Poza kitesurfingiem i windsurfingiem Mauritius oferuje doskonałe warunki do uprawiania innych sporów wodnych jak choćby surfing, SUP-y, żeglarstwo a także bardzo popularne tu nurkowanie – poza koralowcami atrakcję stanowią tu zatopione wraki. Znajduje się tu też pole golfowe.
Miłośnicy przyrody powinni odwiedzić jedne z najbogatszych ogrodów botanicznych świata Pamplemousse oraz Park Narodowy Chamarel.
Wyspa znana jest także kolekcjonerom znaczków – w tutejszym muzeum znajdują się najdroższe i najpilniej strzeżone znaczki na świecie.
Mauritius pomimo niewielkiej powierzchni oferuje wiele atrakcji. Nie brakuje tu ciekawych i różnorodnych miejsc.
Jest to idealne miejsce na wakacje marzeń.

Chcesz poznać ofertę wyjazdów na windsurfing i kitesurfing na Mauritius? Sprawdź w naszej wyszukiwarce na https://www.surftravel.pl/

Wróć