Kursy kite IKO – o co chodzi?

IKO to Międzynarodowa Organizacja Kitesurfingu (International Kiteboarding Organization).

Opracowali oni 3-stopniowy program szkolenia na kitesurfingu – IKO I, II i III – systematyzując w ten sposób standardy szkolenia i umożliwiając osobom szkolącym się na kitesurfingu rozpoczęcie kursu w jednej, a dokończenie go w dowolnej innej szkole – w dowolnym miejscu na świecie. Po osiągnięciu danego poziomu kursanci otrzymują legitymację IKO, potwierdzającą poziom zaawansowania na kitesurfingu i uznawaną w większości szkół na świecie.

Poziom IKO 1 to niezbędne podstawy, aby rozpocząć przygodę z kitesurfingiem. Dowiesz się, jak bezpiecznie i prawidłowo przygotować sprzęt, jak sterować latawcem oraz poznasz teorię, która będzie potrzebna podczas kolejnych etapów.

IKO 2 to godziny, które spędzisz w wodzie z latacem i deską. Zaczniesz od sterowania latawcem pompowanym, potem poćwiczysz body-dragi i nauczysz się startów z deską. Dojdziesz do poziomu, kiedy będziesz już mógł samodzielnie i bezpiecznie pływać.

IKO 3 to etap, gdzie nauczysz się nieco bardziej skomplikowanych rzeczy – ostrzenia, zwrotów, pływania na switchu i wykonasz swoje pierwsze skoki.
To etap, kiedy pod okiem instruktora poćwiczysz to wszystko, co dotychczas sprawiało Ci problem.

Nie musisz się od razu decydować na wszystkie 3 poziomy :), po 1-szym etapie będziesz wiedział, czy chcesz kontynuować swoją przygodę z kitesurfingiem.

Po więcej szczegółów dotyczących szkolenia na kitesurfingu na Helu, a dokładniej w Chałupach zapraszamy na naszą nową dedykowaną stronę www.kitesurfing.pl, znajdziecie tam kursy kite dla dorosłych, dla studentów, dla młodzieży i dla dzieci.

Wróć