Kitesurfing na Fuercie – Sotavento

Kitesurfing na Fuercie ze szkołą FunSurf – zapraszamy na wyjazdy z polskim instruktorem!
Fuerteventura
to jeden z najczęściej wybieranych kierunków wśród miłośników kitesurfingu. Przez cały rok panują tu doskonałe warunki na kite. Na Fuerteventurze wieje przez cały rok. Lato przynosi najlepsze wiatry a zima najlepsze fale. Do tego temperatury są przyjemne przez cały rok.

Najlepszy czas na kitesurfing na Fuercie to miesiące od marca do końca września, z czego apogeum wiatrowe przypada na miesiące letnie: czerwiec, lipiec, sierpień, kiedy wieje niemal codziennie. Fuerteventura jest jednak całorocznym kierunkiem kitesurfingowym i w pozostałych
miesiącach w roku też można trafić na bardzo dobre warunki.

Na Fuerteventurze znajduje się kilka spotów kitesurfingowych. Jednym z najbardziej popularnych jest spot przy lagunie Sotavento. Sotavento to szeroka i długa plaża położona kilka km na południe od Costa Calma. Niewątpliwie stanowi wizytówkę wyspy. To, że jest to prawdziwy raj dla miłośników kitesurfingu świadczyć mogą organizowane tu mistrzostwa świata.

Charakterystyczną dla tego spotu jest zależna od pływów ogromna laguna z płytką i płaską wodą, oddzielona od otwartego oceanu piaszczystym nasypem. Jest to obszar o długości ponad 4 km i szerokości ponad 200 m, który w czasie przypływu napełnia się wodą – woda w lagunie występuje średnio od 2 do 3 tygodni w miesiącu. To czy laguna w ogóle jest i jak dużo w niej wody zależne jest od faz księżyca – jest pełna mniej od 2 do 3 tygodni w miesiącu w zależności od terminu.

Laguna Sotavento jest doskonałym miejscem na szkolenia. Szczególnie istotne jest to dla początkujących kitesurferów. Kiedy nie ma wody w lagunie warunki są dość trudne, szczególnie w najbardziej wietrznych miesiącach. W dodatku jest tu bardzo dużo miejsca.

Przy lagunie Sotavento znajduje się hotel Melia Fuerteventura 4*. W ogrodzie hotelu pośród palm mieści się Kite Center bazy Rene Egli by Melia, oficjalnego i wyłącznego posiadacza licencji na prowadzenie szkoleń w lagunie. W oddalonej o ok. 4 km miejscowości Costa Calma jest spory wybór hoteli o różnym standardzie. W ofercie jest duży wybór hoteli o bardzo różnym standardzie – od apartamentów bez wyżywienia po wysokiej klasy hotele z bogatą ofertą All InclusiveMożna też skorzystać z shuttle busów kursujących z Costa Calma. Dla klientów bazy Rene Egli transfery na spot i z powrotem do hotelu są bezpłatne.

Poza kitesurfingiem, windsurfingiem i surfingiem Costa Calma jest doskonałym kierunkiem na wakacje dla rodzin z dziećmi, fanów leżakowania, a także osób ceniących spokój i surowy krajobraz. Najłatwiej dostać się tu można bezpośrednio czarterem rezerwując wyjazd za pośrednictwem któregoś z biur podróży.

Chcesz poznać ofertę wyjazdów na kitesurfing z polskim instruktorem? Sprawdź na naszej stronie: https://www.surftravel.pl/

Wróć