Kitesurfing na Arubie

Zapraszamy na kitesurfing na Arubie!
Aruba –
niewielka wyspa na Morzu Karaibskim jest idealnym miejscem na kitesurfing. Aruba znana jest przede wszystkim z pięknych, piaszczystych plaż, perfekcyjnej pogody oraz doskonałych warunków wiatrowych. Szerokie białe plaże i turkusowe morze sprawiają, że wyspa uznawana jest za prawdziwy raj na ziemi.

Aruba jest doskonałym kierunkiem wakacyjnym dla miłośników kitesurfingu na wszystkich poziomach zaawansowania. Przez cały rok występuje tu silny stabilny wiatr. Znajdują się tu spore obszary płytkiej wody- idealne do szkolenia oraz dość wymagające spoty wave dla zaawansowanych.

Najlepsze warunki na kitesurfing pod względem wiatru panują pomiędzy styczniem a wrześniem, choć wieje tu praktycznie przez cały rok. Najlepsze fale występują od grudnia do czerwca. Aruba jest kierunkiem całorocznym. Temperatury powietrza przez okrągły rok utrzymują się na poziomie 25° C.

Główne spoty kitesurfingowe na Arubie to:

  • Fisherman’s Hut – jeden z najbardziej znanych spotów kite położony na północno-zachodniej części Aruby, w pobliżu Palm Beach. Jest to odpowiednie miejsce na kitesurfing na każdym poziomie zaawansowania. Przy plaży panują doskonałe warunki dla początkujących z płytką, osłoniętą od wiatru wodą. Minusem jest niewielka ilość miejsca na start. Jest tu też strefa dla bardziej zaawansowanych kitesurferów, gdzie wieje nieco silniej. Im dalej od plaży tym warunki są trudniejsze. Nie brakuje tu dobrej klasy hoteli i restauracji. Jest tu też kilka szkół kitesurfingowych.
  • Arashi – spot kite położony na północnym krańcu Aruby, około 2 km na północ od Fisherman’s Hut. Jest to spot polecany tylko zaawansowanym kitesurferom. Wieje tu mocniej, woda jest zafalowana i dużo głębsza
  • Boca Grandi – spot położony na południowo wschodnim wybrzeżu wyspy. Miejsce to uważane jest za doskonały spot dla średnio-zaawansowanych i zaawansowanych kitesurferów. Znajduje się tu ogromna zatoka z wiatrem wiejącym o każdej porze. Występują fale.
  • Barcadera – spot kite położony niedaleko lotniska na południowy wschód od Oranjestad. Choć teoretycznie panują tu odpowiednie warunki na kitesurfing na każdym poziomie zaawansowania to ze względu na zacumowane łodzie w pobliżu strefy kiteboardingu plaża Barcadera polecana jest doświadczonym już kitesurferom. Woda jest lekko zafalowana, a podczas silnego wiatru pojawiają się fale. Przy spocie nie ma hoteli, ani restauracji.

Poza kitesurfingiem Aruba oferuje wiele atrakcji: pływanie, narty wodne, nurkowanie, surfing, katamarany i rybołówstwo. Urzeka rafami koralowymi występującymi u wybrzeży wyspy. Prócz korali i rzadkich gatunków ryb, na dnie odnaleźć można również wraki statków. Miasta natomiast oferują turystom uroki nocnego życia – liczne kasyna, puby oraz imprezy taneczne.

Na Arubę można dolecieć z Warszawy samolotem rejsowym, np KLM z 1 przesiadką w Amsterdamie. Jeśli pobyt nie przekracza 90 dni wiza nie jest potrzebna. Często należy przy wjedzie pokazać bilet powrotny.

Chcesz poznać ofertę wyjazdów na kitesurfing? Sprawdź na naszej stronie: https://www.surftravel.pl/

Wróć