Karolina Marczak – mistrzyni Polski w surfingu

Jeśli jeszcze nie wiecie – KAROLINA MARCZAK – która zdobyła złoty medal podczas 13. Mistrzostw Polski w Surfingu OPEN Woman – szkoli  na SURFINGU w Fun Surf na Półwyspie.
Pojedzie też z Wami na 2 wyjazdy do Portugalii – do Baleal Peniche, gdzie będziecie mogli korzystać z jej fachowych rad i pomocy.

Uśmiechnięta blondynka z duszą sportowca, wyjątkowym talentem i głową pełną planów na przyszłość. Taka jest Karolina Marczak – mistrzyni Polski w surfingu.

Kim jest?

Jest młodą, ambitną, ukierunkowaną na cel mieszkanką Lublina. Ukończyła Liceum Paderewskiego i zdała międzynarodową maturę w klasie medycznej. Już od dziecka interesowały ją sporty z różnego rodzaju deskami. Jak sama wyznaje „ dużo jeżdżę na klasycznej deskorolce jak i surfskate, snowboardzie oraz pływam na windzie i kite”.

Co kocha?

Jednak to właśnie surfing zawładną jej sercem. Od niedawna stał się jej sposobem na życie. Na wodzie spędza większość swojego czasu. Co ją urzekło w tym sporcie? Wspomina- „lubię bezpośredni kontakt z naturą. W wodzie mam prawdziwą wolność, nie jestem niczym ograniczona.”

Sukcesy

Na efekty jej pasji nie czekaliśmy długo. W zeszłym roku na Półwyspie Helskim zostały rozegrane 13. Mistrzostwa Polski w Surfingu OPEN Woman i SUP Surfingu. To właśnie tam Karolina wyprzedziła swoje rywalki i dobyła złoty medal.

Plany

Na tym jednak nie poprzestała i postawiła wodną poprzeczkę bardzo wysoko. W tym roku planuje obronić mistrzostwo Polski oraz wziąć udział w kilku dużych eventach w Danii. Jako ogromna pasjonatka sportu swoją wiedzą dzieli się z innymi. Miała okazję szkolić polski camp na Teneryfie, spędziła czas z ekipą Polvo Surfboards na Guadelupie, a obecnie surfuje w Meksyku. W tym roku będzie towarzyszyć i udzielać rad miłośnikom surfingu w Baleal Peniche. Jaką ma radę dla tych, co dopiero zaczynają przygodę z deską? „ Nie poddawać się, dać sobie czas i nie rzucać się od razu na duże fale i krótkie deski” – przyznaje.

Karolina marzy o tym, aby startować w zawodach na najwyższym światowym poziomie oraz móc reprezentować nasz kraj na Olimpiadzie.

Wróć