Dahab – windsurfing i kitesurfing

Dahab jest bardzo popularnym spotem kitesurfingowym i windsurfingowym polecanym do nauki od podstaw jak też zaawansowanym kitesurferom i windsurferom. Warunki są tu idealne – wieje tu ponad 300 dni w roku! Do tego słońce i ciepła woda sprawiają, że jest to doskonałe miejsce również do relaksu. A atmosfera tego miejsca jest wyjątkowa!

Dahab to spokojna klimatyczna miejscowość turystyczna położona na Półwyspie Synaj, nad Zatoką Akaba, ok. 90 km na północ od Sharm El Sheikh. W żaden sposób nie przypomina przepełnionej turystami Hurghady.

Windsurfing i kitesurfing w Dahab można uprawiać przez cały rok, jednak najlepszy czas pod względem wiatru to miesiące od kwietnia do października. Warunki na windsurfing są tu niezwykle zróżnicowane: od płaskiej płytkiej wody do nauki, na freestyle, speed po półtorametrowy wave przy silnym wietrze. Zatoka oferuje średniej wielkości chop, gdzie można doskonalić różne manewry. Kitesurferzy mają do dyspozycji lagunę o powierzchni 300 x 500 m (mniejsza w czasie odpływu) wypełnioną płytką i idealnie płaską wodą. Jest to miejsce przeznaczone tylko na kitesurfing. Dno jest piaszczyste jednak ze względu na występujące tu jeżowce oraz koralowce wskazane
jest obuwie.
Poza laguną występują fale.

W Dahab znajduje się kilka szkółek wind i kite, z czego najbardziej znana to Centrum Harry-Nass. Baza ma dwie lokalizacje:

  • Centrum 1 – przy hotelu Ibis Styles Hotel

  • Centrum 2 – przy hotelu Iberotel Dahabeya

Poza kitesurfingiem i windsurfingiem Dahab znany jest głównie z doskonałych warunków do nurkowania. W okolicy znajduje się ponad 20 miejsc nurkowych, w tym uznawane za jedne z najlepszych na świecie – Blue Hole, Caniona i Bells. Jest to również doskonałe miejsce na wakacje rodzinne, chociaż oferujące mniej atrakcji niż kosmopolityczne kurorty jak np. Hurghada czy Sharm El Sheikh.

Chcesz poznać ofertę wyjazdów na windsurfing i kitesurfing do Egiptu? Sprawdź w naszej wyszukiwarce na https://www.surftravel.pl/

Wróć