WINDSURFING BEZPIECZEŃSTWO

Z wodą zwykle nie ma żartów, choć akurat nauka windsurfingu na Helu, a dokładniej na Zatoce Puckiej należy do najbezpieczniejszych ze względu na rozległy obszar płycizny.
Jeśli chcesz wziąć udział w kursie windsurfingu i czuć się na desce swobodnie dobrze jest mieć opanowane przynajmniej podstawy pływania wpław, a przede wszystkim nie bać się wody. Brak umiejętności pływania nie stoi jednak na przeszkodzie, żeby rozpocząć przygodę z windsurfingiem. Podczas kursu – zarówno grupowego, jak i indywidualnego – pływasz pod opieką instruktora. Dla pewności możesz założyć kapok (dzieciaki – zawsze obowiązkowo na każdych zajęciach w naszej szkole muszą zakładać kapok). Ale nie martw się, nowoczesne kapoki jakie znajdują się u nas w szkole są super dopasowane, zgrabne i wygodne, po chwili zapominasz, że go masz na sobie.
Akwen w naszej szkole windsurfingu FunSurf jest monitorowany przez bosmanów, którzy do asekuracji mają motorówki i skuter. W sytuacji awaryjnej, jeśli wypłyniesz za daleko i nie będziesz wiedział, co zrobić – pamiętaj, żeby nie schodzić z deski. Aby wezwać pomoc prostuj i krzyżuj ramiona nad głową, a pracownik szkoły windsurfingu podpłynie i zabierze Cię motorówką do brzegu. A jeśli już samodzielnie pływasz – stosuj się do kilku podstawowych zasad:

  • przestrzegaj zasad pierwszeństwa na wodzie (zawietrzny ma pierwszeństwo przed nawietrznym i prawy hals ma pierwszeństwo przed lewym). Jeśli te terminy na ten moment nie wiele Ci mówią, nie martw się, na pierwszych zajęciach windsurfingu je objaśnimy i szybko je przyswoisz
  • zachowaj dystans min. 7 metrów podczas mijania na wodzie, a przed wykonaniem manewru/zwrotu sprawdź, czy nie zagrażasz innym użytkownikom akwenu.

Nauczamy windsurfingu ponad 25 lat, zaufało nam tysiące klientów! Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów – poznaj naszą ofertę:

Kursy i lekcje windsurfingu dla dzieci
Kursy i lekcje windsurfingu dla młodzieży
Kursy i lekcje windsurfingu dla studentów
Kursy i lekcje windsurfingu dla młodzieży

Wróć