Polska szkoła kitesurfingu w Kenii

Kenia to jedno z najlepszych miejsc na kitesurfing – szczególnie wybrzeże Diani Beach i Nyali Beach. Wspaniałe warunki wiatrowe, płaska woda oraz niekończące się białe piaszczyste plaże stwarzają idealne warunki do uprawiania kitesurfingu na każdym poziomie zaawansowania.

Wzdłuż wybrzeża zlokalizowanych jest wiele szkółek kite, w tym jedna polska – Kite Motion. Jest to jedyna polska szkoła kitesurfingu położona na Diani Beach.

Kite Motion oferuje kursy i lekcje kite na każdym poziomie zaawansowania, zarówno dla początkujących jak i bardziej zaawansowanych kitesurferów. Doświadczeni kitesurferzy z kolei mogą skorzystać z dobrze wyposażonej wypożyczalni sprzętu.

Przy polskiej bazie kitesurfingu mieści się kilka hoteli sieci Neptune Hotels, z czego najbliżej położony jest Neptune Paradise Beach Resort & Spa 4* z opcją All Inclusive. Jest to bardzo dobrze oceniany przez gości hotel, zaprojektowany jest w stylu afrykańskiej wioski, z bogatą ofertą wellness oraz programem rozrywkowym dla dzieci i dorosłych.

Najlepszym czasem na kitesurfing w Kenii są miesiące od lipca do września a także od końca grudnia do marca, kiedy wiatr jest praktycznie pewny, a klimat bardzo przyjemny.

Kenia jest też doskonałym kierunkiem na egzotyczne wakacje. Panuje tu bardzo przyjemny klimat. Poza kitesurfingiem w Kenii bardzo popularne jest nurkowanie. Nie można nie wspomnieć o znanych na całym świecie parkach narodowych, z których najbardziej popularne to:
Masai Mara, Tsavo East i Tsavo West, gdzie podczas safari na własne oczy można zobaczyć dzikie zwierzęta żyjące na wolno w sawannach Afryki.

Kenia jest doskonałym miejscem na egzotyczne wakacje połączone z uprawianiem kitesurfingu.

Chcesz poznać ofertę wyjazdów do Kenii? Sprawdź w naszej wyszukiwarce na https://www.surftravel.pl/

Wróć