OBOZY WINDSURFINGOWE

OBÓZ MŁODZIEŻOWY

Półwysep Helski to zdecydowanie najlepsze miejsce w Polsce do uprawiania windsurfingu. Płycizny ciągnące się kilkaset metrów od brzegu, częste zachodnie wiatry i płaska woda to idealne warunki do nauki. Obóz przeznaczony jest dla początkujących i średnio zaawansowanych. W programie profesjonalne szkolenie ze sprzętem oraz cała masa energii, która da Wam zajawkę do pływania na cały rok!
 
WIEK: od 13 do 18 lat
 
ORGANIZATOR: BIURO TURYSTYKI AKTYWNEJ KOMPAS Sp. Z O.O.
SZKOLENIE WINDSURFINGOWE: FunSurf SZKOŁA WIND&KITE
kompas_logofslogo
Terminy i ceny 2021
   
22.07-02.08.2021 2 699 zł
   
03.08-14.08.2021 2 699 zł

 

NIE CZEKAJ NA SEZON I KUP OBÓZ JUŻ DZIŚ!

Rezerwacja jest prostsza niż myślisz!


W formacie: dzień-miesiąc-rok (lub tylko rok)

*opcjonalnie

Możesz każdy kurs zarezerwować telefoniczne: 81 4 415 415 lub mailowo: info@funsurf.pl

PROGRAM

WINDSURFING W TEORII

Zaczniemy od poznania sprzętu (rodzaje desek, żagli, masztów i wielu innych elementów), nauki prawidłowego taklowania pędnika oraz oczywiście zasad bezpieczeństwa (wszystkie zajęcia odbywają się pod czujnym okiem instruktorów, obowiązkowo w kamizelkach oraz z zabezpieczeniem z brzegu). Dobrze też wiedzieć, skąd wieje wiatr i dlaczego nie da się pod niego płynąć, co to znaczy, gdy wieje side-shore albo offshore i dlaczego hasło „25węzłów” powoduje nagłe ożywienie wśród windsurferów. Nie zabraknie też niezbędnych informacji z meteorologii, a następnie poznamy największych przyjaciół każdego windsurfera, czyli fale – skąd się biorą i dlaczego są fajne?

ZAJĘCIA PRAKTYCZNE

Nauka windsurfingu - w czasie obozu odbędzie się 25 godzin zajęć z instruktorem. Zapewnimy Wam sprzęt (deski, żagle, pianki, trapezy oraz, oczywiście, sprzęt asekuracyjny). Będziemy uczyć od podstaw, a jeżeli pozwolą na to możliwości Uczestników, to wypróbujemy też startów z plaży, z wody, wchodzenia w ślizg, pływania w trapezie, aż w końcu wpinania się w strapy i zwrotów przez rufę. Układ zajęć każdego dnia może się zmieniać, w zależności od warunków wiatrowych i pogodowych. Może się więc okazać, że jednego dnia nie zejdziemy na wodę, aby następnego pływać 5 godzin – co nauczy nas niezbędnej w tym sporcie elastyczności i konieczności dostosowywania się do pogody. Zajęcia odbywają się oczywiście w FunSurfie :) Dojeżdżać na nie będziemy busem (około pół godziny w jedną stronę).

 

A GDY ZABRAKNIE WIATRU?

Gdy zabraknie wiatru lub gdy zrobimy sobie przerwę, będziemy zaprzyjaźniać się ze skimmboardem oraz pływaniem na deskach SUP. Na pewno dobrze będzie też poćwiczyć na trickboardzie, a i nie pogardzimy turniejem zośki oraz piłki plażowej.

PRZYGOTOWANIE FIZYCZNE – WF

Aby zakwasy nas nie pokonały trzeciego dnia obozu i aby ograniczyć ryzyko kontuzji, wprowadzimy codzienne poranne rozruchy, obowiązkowe rozgrzewki przed zejściem na wodę oraz stretching po pływaniu. To obóz sportowy dla prawdziwych szczupaków, a nie dla leszczy :) – kondycja ma znaczenie!

BAŁTYCKIE PLAŻE

Ośrodek, w którym będziemy zakwaterowani, oddalony jest o 300 m od jednej z najładniejszych polskich plaż, położonych tuż pod malowniczymi klifami. Wymarzone warunki do uprawiania porannego joggingu brzegiem morza czy długich spacerów o zachodzie słońca... Będzie też czas na beztroskie kąpiele słoneczne i wygrzewanie się na gorącym złotym piasku. Nad bezpieczeństwem Uczestników na plaży czuwa ratownik WOPR.

 

ZAJAWKA

W wolnym czasie będziemy zachwycać się oglądając Minds Wide Open czy patrzeć z niedowierzaniem na ekipę z RedBullStorm Chase.

Zapewniamy, że poziom motywacji do nauki poszybuje wysokoooo.

PONADTO W PROGRAMIE

 • ognisko z pieczeniem kiełbasek,
 • gry terenowe (podchody, Capture the Flag, InO),
 • przebierane dyskoteki z motywem przewodnim,
 • plażing i smażing nad Morzem Bałtyckim,
 • zakupy i zwiedzanie Jastrzębiej Góry,
 • team building, gry i zabawy integracyjne,
 • wieczorki filmowe,
 • quizy, konkursy i turnieje,
 • wybór dodatkowych atrakcji za dopłatą.

CENA OBOZU ZAWIERA:

 • zakwaterowanie (11 noclegów),
 • 4 posiłki dziennie,
 • realizację bardzo aktywnego :) programu,
 • opiekę kadry pedagogicznej i aatownika WOPR,
 • pamiątkową koszulkę i śpiewnik
 • ubezpieczenie NNW (10 000 zł),

 

4 posiłki dziennie: śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja. Posiłki przygotowywane są w ośrodku. Obóz rozpoczyna się kolacją dnia pierwszego, a kończy śniadaniem dnia ostatniego. Uczestnicy otrzymują suchy prowiant na drogę powrotną.

Dla wszystkich chętnych, za dopłatą:

 • turystyczny rejs statkiem - 50 zł
 • spływ kajakowy Piaśnicą - 100 zł 
 • Tarzan Park - 40 zł 
 • przejażdżka na bananie - 50 zł 
 • płyta ze zdjęciami z obozu - 29,90 zł
 • przygodowy pakiet obozowy - 100 zł

Ośrodek Wypoczynkowy BAŁTYCKI RELAKS w Jastrzębiej Górze. Nowoczesny obiekt położony w spokojnej dzielnicy Jastrzębiej Góry na zielonym terenie, 250 m od morza. Ośrodek jest ogrodzony, monitorowany i bezpieczny. Świeżo wyremontowane, 3-, 4-, 5-osobowe, pokoje z pełnym węzłem sanitarnym. Do dyspozycji Uczestników boiska sportowe, plac zabaw, minizoo, wiata grillowa, sale warsztatowe, kręgielnia, winda, klimatyzowana stołówka.

 

Kompas.pl organizuje dojazd na obóz z większych miast Polski, za dopłatą autokarem lub pociągiem.
Dojazd negocjowany jest realizowany przy m.in. 4 osobach z danego miasta. Koszt dojazdu negocjowanego w dwie strony: 250 zł.
UCZESTNICY ZAWSZE PODRÓŻUJĄ POD OPIEKĄ KADRY KOMPAS.PL

Szukasz innego kursu dla młodzieży ?