SZKOŁA I WYPOŻYCZALNIA WINDSURFINGU FUNSURF CHAŁUPY

KURS WINDSURFINGU
W WEEKEND „BOŻE CIAŁO” 16-19.06.2022
KURS GRUPOWY (4 dni – 16h)

Przedstawiamy najlepszy pomysł na długi czerwcowy weekend „Boże Ciało” –  spróbuj nowego sportu lub wpadaj doskonalić zdobyte wcześniej windsurfingowe umiejętności! Zapraszamy osoby w wieku od 5 do 95 lat!
Szkolimy na każdym poziomie zaawansowania – od zupełnie początkujących do zaawansowanego pływania w ślizgu i freestyle’u. Kurs grupowy w weekend „Boże Ciało” realizujemy w naszej bazie w Chałupach i w naszej bazie na Polarisie.
Na Polarisie – za dodatkową opłatą – można wybrać zakwaterowanie w przyczepie.

Statystycznie (od ponad 25 lat) w weekend „Boże Ciało” pogoda zwykle jest wyśmienita, a do tego, jak to zwykle bywa w czerwcu – wiatr nie powinien nas zawieść! Bałtyckie plaże o tej porze już permanentnie wygrzewają się w słońcu, a temperatura wody zdecydowanie zachęca do pierwszych kąpieli w Bałtyku.
Po stronie Zatoki Puckiej ze względu na płytki akwen woda nagrzewa się jeszcze szybciej i często bywa tak, że w połowie czerwca możliwe jest już pływanie w piankach o grubości 2 mm – piankach z krótkimi nogawkami i rękawkami!!!

Będzie na Was czekał nowy i dopiero co rozpakowany najnowszy sprzęt marek JP i NEIL PRYDE 2022.
Będą na Was czekali najlepsi FunSurfowi instruktorzy, którzy stęsknili się za szkoleniem, surferskim klimatem, znajomymi kursantami, którzy co roku przybywają na szkolenia windsurfingowe do naszej szkoły.
Oczywiście równie chętnie poznają wszystkich nowych adeptów windsurfingu, którzy chcą spróbować tego fantastycznego sportu!

Jeśli kurs windsurfingu w weekend „Boże Ciało” (grupowy) to zbyt wąska oferta – sprawdź nasze kursy indywidualne.
A jeśli rozważasz spędzenie weekendu „Boże Ciało” poza granicami Polski – zapraszamy na wyjazdy z FunSurf i szkolenie windsurfingowe za granicą. Tutaj znajdziesz naszą pełną ofertę spędzenia długiego czerwcowego weekendu na zagranicznym windsurfingowym spocie z instruktorami FunSurf!

„OBEJRZYJ Z BLISKA”, JAK WYGLĄDAJĄ NASZE WINDSURFINGOWE SZKOLENIA I SURF ŻYCIE W NASZEJ SZKOLE:

Atrakcje

Przede wszystkim gwarantujemy uśmiech i szkolenie w super atmosferze! Poza kluczowym, najważniejszym, najfajniejszym… czyli szkoleniem na windsurfingu zapewniamy jeszcze kilka dodatkowych ATRAKCJI.
Mamy dla Was wlepy, surf smycze, surf’erskie tatuaże oraz FunSurf’ową książeczkę, która w sposób super przystępny przedstawia kluczowe zagadnienia dot. windsurfingu – stworzona co prawda dla dzieci, ale używana również przez dorosłych 🙂 !

FOTOSERWIS FUNSURF - SPRZĘT
FOTOSERWIS FUNSURF

FOTOSERWIS

Najlepsze momenty i Wasze wyczyny na wodzie uwieczni nasz naczelny FunSurf’owy fotograf!

OPASKA FUNSURF CAMP

ZNIŻKI Z OPASKĄ FUN SURF

Na pierwszych zajęciach otrzymacie FunSurf’owe opaski, dzięki którym otrzymacie zniżki w sklepach SurfShop tuż obok naszej bazy w Chałupach i na Polarisie oraz dodatkowe zniżki w restauracji SurfMessa.

FUNSURF PARTY - BEACH BAR
FUNSURF PARTY BEDROOM BEACH

FUNSURF PARTY

Przewidujemy FunSurf Party w Messie lub wieczorny chill na plaży – będzie to uzależnione od pogody, ale mamy na nią swoje sprawdzone pomysły 🙂

WIDEOFILMOWANIE - SZKOLENIE W FUNSURF

VIDEO ANALIZA

W zależności od warunków pogodowych i demokratycznej decyzji wewnątrz grupy – instruktor będzie filmował Wasze wyczyny na wodzie –  wszystko po to, aby na kolejnych zajęciach wspólnie przeanalizować technikę pływania i skorygować niedoskonałości.

SZKOŁA WINDSURFINGU FUNSURF - baza przy molo w Chałupach (23)
SZKOŁA WINDSURFINGU FUNSURF - baza przy molo w Chałupach (16)

TESTY NAJNOWSZEGO SPRZĘTU JP i NP

Będziecie mogli wypróbować najnowsze deski JP i żagle Neil Pryde 2022, które właśnie się dla Was produkują!

FUNSURFOWA KSIĄŻECZKA - POMOC W SZKOLENIU I NAUCE WINDSURINFGU - - WLEPIANIE WLEP - FUNSURF

FUNSURFOWA KSIĄŻECZKA - WIEDZA I ZBIERANIE WINDSURFINGOWYCH ODZNAK

Nasza autorska pomoc dydaktyczna i dziennik windsurfingowych postępów! Stworzony z myślą o najmłodszych, ale dorośli korzystają z tej pomocy równie chętnie!

SURF TATUAŻE FUNSURF
TATUAŻE FUNSURF

SURF TATUAŻE, WLEPY, SMYCZE...

Przygotowaliśmy dla Was dodatkowe gadżety, które otrzymacie w trakcie i na koniec windsurfingowych przyjemności.
Nasz hit –  funsurf’owe tatuaże – cieszą się ogromną popularnością wśród najmłodszych i najstarszych :).
Surf smyczka jest znakomitym wspomnieniem po windsurfingowych wakacjach, zaś dyplomy i certyfikaty zdobią niejedną ścianę. W każdym roku staramy się prowadzać nowe gadżetowe pomysły, by Was zaskakiwać!

FUNSURFOWA ŚCIANKA - WINDSURFINGOWA POCZTÓWKA

POCZTÓWKA Z WINDSURFINGOWYCH WAKACJI

Przygotowaliśmy dla Was funsurf’wą ściankę, byście mogli wysyłać elektroniczne pocztówki z windsurfingowych szaleństw :)!

WYPOŻYCZALNIA WINGSURFINGU/WINGFOILA W FUNSURF W CHAŁUPACH NA HELU
WARSZTATY Z WINGFOILA FUNSURF

WPROWADZENIE DO WINGFOILA

Jeśli tylko zapragniecie spróbować pływania na wingach, instruktor w ramach zajęć windsurfingowych przybliży Wam tajniki wingfoila. Będziecie mogli ocenić, jak blisko spokrewniony jest windsurfing z wingfoilem, by w przyszłości pomyśleć o nauce również tego sportu!

SUP'Y

Gdy wiatr nie zawsze będzie chciał się śpieszyć :), do Waszej dyspozycji będą Mega Monster Sup’y i Sup’y tradycyjne dla jednej lub dwóch osób. Na zdjęciu 14 osób na mega sup’ie – czekamy na pobicie rekordu :).

SURFING-NA-BAŁTYKU-W-FUNSURF-Z-MISTRZYNIĄ-POLSKI
WARSZTATY-Z-SURFINGU-FUNSURF

WARSZTATY SURFINGOWE

Raz w tygodniu Karolina Marczak (dwukrotna mistrzyni Polski) opowiada o surfingu w Polsce i na świecie. Pokazuje na zdjęciach i filmikach, że surfing na Bałtyku jest jak najbardziej możliwy! W ramach zajęć – jeśli Bałtyk dopisze, możecie udać ze swoimi instruktorami na zajęcia surfingu, by przekonać się, ile radości daje odjechanie choćby jednej małej fali!

Zakwaterowanie / wyżywienie

Jeśli wybieracie się do nas na weekend „Boże Ciało” do bazy przy molo w Chałupach o zakwaterowanie musicie zadbać sami, ale nie powinno być z tym problemu.
Zajrzyjcie tutaj lub poszukajcie na booking.com lub airbnb.pl.

Jeśli macie ochotę spędzić weekend „Boże Ciało” na naszym kursie windsurfingu w naszej bazie na Polarisie, zapraszamy do wybrania opcji z zakwaterowaniem. Poniżej znajdziecie cennik i dostępne opcje.

NIEWIADÓWKA N-126 ★★★★★

W weekend "Bożego Ciała" możecie zamieszkać w kultowych, 2- osobowych niewiadówkach n-126, w specjalnie przygotowanym mini-miasteczku windsurfingowym!
PRZYCZEPA NIEWIADÓWKA FUNSURF - KEMPING POLARIS

FUNSURF CAMP

Baza FunSurf na Polarisie to idealne miejsce na aktywnie spędzony czas. Nasze miasteczko jest ogrodzone od pozostałej części campingów, dzięki czemu jest dużo miejsca i możecie czuć się w nim swobodnie.
MIASTECZKO FUNSURF - KEMPING POLARIS

CENNIK ZAKWATEROWANIA – BAZA POLARIS
PODCZAS KURSU GRUPOWEGO „BOŻE CIAŁO” 4 DNI (OPŁATY CAMPINGOWE W CENIE)

Opcja Cena
PRZYCZEPA N-126 (2-osobowa) NAJCZEŚCIEJ WYBIERANA OPCJA!200 zł / os.
PRZYCZEPA NEW NIEWIADÓW 400 (4-osobowa)250 zł / os.
PRZYCZEPA HOBBY (5-osobowa)250 zł / os.
Bez zakwaterowania0 zł / os.

WYŻYWIENIE

Nie proponujemy wyżywienia w zorganizowanej formie, trzeba go sobie organizować we własnym zakresie, ale nie powinno być z tym najmniejszego problemu. Podpowiadamy, jak to zrobić:

 • restauracje – na campingu Polaris – ok. 200 m od bazy Fun Surf i na sąsiednich campingach (Solar i Ekolaguna), dodatkowo wzdłuż ścieżki (pomiędzy kempingami) jest kilka naprawdę fajnych i klimatycznych barów z dobrym jedzeniem
 • sklepy na Polarisie – na bieżące zakupy OK, po większe zakupy – można podjechać samochodem do marketów we Władysławowie
 • na terenie naszej bazy na Polrisie do Waszej dyspozycji jest zamykana przestrzeń kuchenna wyposażona w stoły, krzesła, kuchenkę, czajnik i trochę podstawowych naczyń, gdzie można samemu przygotować posiłki i zjeść
 • w samych Chałupach mamy swój obiekt (Surf Messa) – wszyscy kursanci mają tam zniżkę 5% na cała kartę.
  Dodatkowo w Chałupach jest kilka dobrych restauracji, w których każdy znajdzie coś dla siebie.

Zapewniamy, że nasze bosmanki na recepcji i instruktorzy na pewno podpowiedzą, gdzie zjeść smacznie i optymalnie finansowo 🙂 .

Szkolenie

KURS GRUPOWY DLA POCZĄTKUJACYCH

Podczas długiego weekendu „Boże Ciało” będziemy mieli do dyspozycji 4 dni intensywnego szkolenia (16h) – stąd na etapie początkującym będziemy w stanie zrealizować ok. 60% poniższego programu.
Poniżej opisujemy pełny etap szkolenia dla początkujących na kursie grupowym trwającym 7 dni, czyli 28 godzin nauki.
W realizacji programu bardzo dużo zależy od warunków wiatrowych i indywidualnych predyspozycji wszystkich kursantów w grupie.
Najlepiej, gdy wiatr jest progresywny, czyli by jego siła wzrastała z każdym dniem nauki. Oczywiście zawsze wykorzystujemy wszelkie warunki wiatrowe, by progres był maksymalny. Cytując klasyka – „wiatr to powietrze, które się śpieszy” –  obiecujemy w 100% wykorzystać wszelki jego pośpiech :).
Idealnie byłoby zaczynać szkolenie (pierwsze 1-2 dni) przy sile 5-7 węzłów, w kolejnych dniach (2-5 dzień) idealna siła wiatru to 8-14 węzłów, najlepiej byłoby zakończyć szkolenie dla początkujących (6-7 dzień) przy sile wiatru 18-20 węzłów. Przy tej sile w 6 i 7 dniu,  moglibyśmy swobodnie zacząć naukę pływania w ślizgu, czyli osiągnąć jeden z kluczowych i najprzyjemniejszych celów w tym sporcie.
Windsurfing to sport bardzo techniczny, a szybkość przyswajania umiejętności zależy od predyspozycji danej osoby, doboru odpowiedniego sprzętu i najlepszych instruktorów – zapewniamy, że tylko tacy pracują w naszej szkole!
Przy sprzyjających warunkach wiatrowych średnio po tygodniowym szkoleniu (4h dziennie) wszystkie elementy z poniższego programu są przyswojone przez każdego kursanta. Oczywiście bywają osoby super zdolne i te, które potrzebują nieco więcej godzin –  rolą naszych instruktorów jest „wykrzesanie” z każdego kursanta maksimum jego możliwości.  W zajęciach grupowych instruktor dostosowuje program szkolenia do całej grupy, oczywiście skupia większą uwagę na osobach, które potrzebują więcej czasu, ale jednocześnie daje zadania rozwijające osobom, które przyswajają program szybciej.
O szkoleniu grupowym można napisać kilka książek :), na pewno na kursie sami przeżyjecie niesamowitą windsurfingową przygodę, a podczas zajęć przytoczymy wiele ciekawych historii.
Z naszej strony zdecydowanie polecamy ten rodzaj nauki, ma on wiele zalet m.in. integracja i motywacja w grupie, super atmosfera i wzajemna współpraca w grupie, duża intensywność, ogromna satysfakcja z szybkich postępów. Poza tym bardzo dużo godzin spędzonych na wodzie sprzyja szybkiemu usamodzielnieniu się, uczenie się poprzez (oficjalną lub nieoficjalną) rywalizację, wzajemne podglądanie osób w grupie, czas na videoanalizę – to wszystkie bezcenne elementy jakie składają się na błyskawiczny progres podczas kursu grupowego!

PROGRAM SZKOLENIA:

 • zapoznanie z akwenem i zasadami panującymi w naszej bazie
 • zapoznanie z warunkami wiatrowymi potrzebnymi do pływania na windsurfingu
 • zapoznanie z bezpieczeństwem na lądzie i wodzie
 • podstawowe nazewnictwo i pojęcia z zakresu windsurfingu, niezbędne do komunikacji instruktor<>kursant
 • równowaga na desce
 • przygotowanie zestawu windsurfingowego przed wyjściem na wodę
 • noszenie pędnika, deski
 • podnoszenie pędnika po stronie zawietrznej i nawietrznej
 • sterowanie: odpadanie, ostrzenie, panowanie nad prędkością: wybieranie i luzowanie
 • obrót na wiatr, halsowanie, obrót z wiatrem
 • kursy względem wiatru
 • zwrot na wiatr, szybki zwrot na wiatr na 3 kroki, zwrot z wiatrem
 • start z plaży
 • pływanie w trapezie
 • pierwsze triki freestyle’owe pędnikiem na desce wypornościowej
 • pływanie na desce bezmieczowej
 • pierwsze ślizgi

KURS GRUPOWY DLA ŚREDNIO ZAAWANSOWYCH

Ten etap to przede wszystkim godziny spędzone na pływaniu i doskonaleniu wszystkich podstawowych elementów z poziomu pierwszego, plus kilka elementów bardziej zaawansowanych, jak np. start z wody, wejście w footstrap’y.
Z windsurfingiem jest tak, że potrzebujemy chwili (1-2 godziny) na adaptację i przypomnienie sobie tego, co już umieliśmy. Pamięć mięśniowa i połączenia (głowa <> mięśnie), jakie wypracowaliśmy na pierwszym etapie nauki, bardzo szybko wracają i możemy kontynuować naukę nowych elementów.  Idealne warunki wiatrowe na tym etapie nauki, by progres przychodził bardzo szybko to 14-20 węzłów.
Program poniższy jest rozpisany na cały tydzień tj. 28h, na kursie grupowym”Boże Ciało” czyli 4 dni (16h), uda się zrealizować ok. 60% tego programu.

PROGRAM SZKOLENIA:

 • przypomnienie i doskonalenie sterowania – odpadanie, ostrzenie
 • przypomnienie kursów względem wiatru i pozycji na desce w danym kursie
 • przypomnienie szybkiego zwrotu na wiatr na 3 kroki, zwrotu z wiatrem
 • doskonalenie szybkiego zwrotu na wiatr, zwrotu z wiatrem
 • w przypadku braku warunków ślizgowych dla lepszego czucia wiatru nauczamy szeregu trików pędnikiem
 • doskonalenie startu z plaży
 • doskonalenie pływania w trapezie
 • doskonalenie pływania w ślizgu
 • wejście w footstrapy
 • start z wody

KURS GRUPOWY DLA ZAAWANSOWANYCH

Ten etap to przede wszystkim pływanie w ślizgu. Najlepszy wiatr, by doskonalić umiejętności to 16-25 węzłów. Trzeba mieć trochę szczęścia, by przez pełne 4 dni kursu „Boże Ciało” każdego dnia tak dobrze wiało. Oczywiście zdarzają się takie sekwencje dni z super wiatrem, czego Wam z całego serca życzymy! Wtedy progres staje się faktem z sekundy na sekundę!
Dni ze słabszym wiatrem wykorzystujemy na zaawansowane triki freestyle’owe na desce wypornościowej – z pędnikiem robicie wtedy magiczne piruety, helikoptery one hand, rzucania pędnikiem za plecami itd. – wszystko po to, by jeszcze lepiej czuć wiatr i dogadywać się z nim z zamkniętymi oczami. Gdy super wieje doskonalimy pływanie w footstrap’ach i nauczamy rufy w ślizgu.

PROGRAM SZKOLENIA:

 • przypomnienie szybkiego zwrotu na wiatr na 3 kroki, szybki zwrot z wiatrem na desce wypornościowej
 • pływanie w ślizgu, sterowanie stopami w ślizgu
 • pływanie w footstrapach
 • doskonalenie startu z wody
 • nauka rufy w ślizgu
 • pierwsze wyskoki w górę

KURS GRUPOWY FREESTYLE

To kurs przeznaczony dla zaawansowanych windsurferów, pływających swobodnie w ślizgu. To kurs dla osób, którym pływanie na wprost i zwroty w ślizgu dają ciągle dużo satysfakcji, ale chęć poszukiwania nowych wyzwań jest wystarczającą motywacją, by spróbować windsurfingowego freestyle’u .
Od podstaw przeprowadzimy Cię przez naukę zaawansowanych windsurfingowych trików. Bazując na naszym bogatym doświadczeniu, przygotuj się na setki prób, spektakularne kontakty z wodą :), trening „na sucho”, videoanalizy, wizualizacje itd. Zapewniamy, że już pierwsze próby freestyle będą niesamowitym doznaniem, a jeśli uda się skoczyć  trik, będziesz w siódmym niebie :)! Na kursie przełamiesz własne lęki, zyskasz windsurfingową odwagę – oczywiście wszystko przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa.  

PROGRAM SZKOLENIA:

 • body dragi
 • wyskoki w górę z falki
 • pierwsze pop’y, czyli wyskoki przygotowujące do rotacji
 • wprowadzenie do volcano, pierwsze próby rotacji deską
 • flaka wypornościowa na desce freestyle’owej tzw. gecko
 • najazdy do flaki, pierwsze próby skoków flaki
 • nauka front loopa
 • kolejne freestyle’owe triki również są z nami osiągalne… daj znać, czego chcesz się nauczyć!

WINDSURFINGOWY FUNSURF TEAM

Szkolenie windsurfingowe jest prowadzone przez licencjonowanych i doświadczonych instruktorów z pasją, znakomicie przygotowanych pod względem psychologicznym, merytorycznym i technicznym, posiadających aktualne uprawnienia oraz bardzo duże doświadczenie w nauczaniu windsurfingu. Przemawiają za nimi setki, a często dziesiątki tysięcy godzin szkoleniowych! Zapewniamy, że nasi instruktorzy czerpią niesamowitą radość z przekazywania ich własnej ,,zajawki”! Dajemy gwarancję na szybki progres, ciekawe, przyjemne, intensywne i przede wszystkim bezpieczne zajęcia!
Windsurfing z naszymi instruktorami to prawdziwa przyjemność – sprawdź nasz windsurfingowy FunSurf Team na wodzie!

Akwen

SPOT I BAZA FUNSURF PRZY MOLO W CHAŁUPACH

Szkolenia i kursy realizujemy w naszej bazie w Chałupach (przy molo).
Jest to rozległy akwen z piaszczystym dnem i  płytką czystą wodą. Molo, z którego można obserwować każdego kursanta, robić zdjęcia i filmiki do rodzinnego albumu 🙂 lub po prostu sweet fotki na insta i facebooka :). Dodatkowo za molo zawsze znajdziemy płaską wodę –  jest to szczególnie ważne, gdy wieje silny wiatr z kierunków zachodnich lub wschodnich.  Wtedy płaska woda – bez zafalowania –  zdecydowanie pomaga w procesie nauki, jest też idealna do skakania freestyle’owych trików, czy np. nauki rufy w ślizgu.

SPOT I BAZA FUNSURF NA KEMPINGU POLARIS

Nasza szkoła windsurfingu/kitesurfingu/surfingu/wingfoila znajduje się we wschodniej części kempingu Polaris.
Znajduje się tam wewnętrzny FunSurfowy Camp z rozległą piaszczysta plażą i indywidualnym zejściem do Zatoki.
Na terenie naszego campu znajdziecie: wydzieloną strefę mieszkalną, gdzie czekają na Was nasze kultowe przyczepy n127 i namioty, wydzieloną strefę chill  (leżaki, pufy, hamaki), strefę workout, strefę tv, gdzie najczęściej wyświetlamy zajawkowe filmy, strefę kuchni i stołówki, wewnętrzny dziedziniec, surfingową ściankę, boisko do siatkówki plażowej.
Na pewno znajdziecie w naszej bazie na Polarisie mnóstwo przyjemnego miejsca, by spędzić super czas na brzegu! O najlepszy czas na wodzie zadbają nasi najlepsi instruktorzy!

Info przed

Jako szkoła dysponujemy tylko zakwaterowaniem dla studentów na obozach STUDENT CAMP. Nie posiadamy w naszej ofercie innych form zakwaterowania. Bardzo prosimy o zrobienie tego na własną rękę - zapewniamy, że nie będzie to trudne. Stworzyliśmy na tę okoliczność :), specjalną podstronę (kliknij tutaj), gdzie znajdziecie bogatą listę hoteli, willi, pensjonatów, kwater i pokoi w samych Chałupach oraz w miejscowościach położonych w bliskim sąsiedztwie. Znajdziecie tam kilka podpowiedzi i długą lista numerów telefonów. W kilka minut, a może nawet sekund :), będziecie w stanie zarezerwować noclegi na swój pobyt w Chałupach i szkolenie w naszej szkole.

Jeśli myślicie o własnej piance neoprenowej to z naszego doświadczenia na okres wakacyjny polecamy pianki o grubości 4/3 mm lub najbardziej uniwersalną grubość 3/2 mm (długie nogawki i długie rękawy). W okresie wakacyjnym możemy pływać w boardshort'ach i lycrze, ale czasem pianka 4/3 również bywa bardzo potrzebna. Oczywiście w grę wchodzą indywidualne preferencje - jeśli ktoś jest szczupły i z reguły zwykle jest mu chłodno, zdecydowanie polecamy piankę 4/3 mm. Najbardziej klasyczna pianka na okres wakacyjny dla wszystkich nie przesadnie szczupłych :) to 3/2 mm. Rekomendujemy marki: ion, quiksilver, roxy, oneill, billabong, które sprawdzają się wśród naszych instruktorów, którzy spędzają na wodzie kilkaset godzin w sezonie. Jeśli nie chcecie na początek inwestować w swoją własną piankę, możecie ją u nas wypożyczyć.  W opcji "za free" - przychodzicie 15 min. przed zajęciami i wybieracie za każdym razem piankę przed zajęciami. Ta opcja, ma pewne minusy - mamy ponad 300 pianek w naszej wypożyczalni, a i tak może się zdarzyć, że będzie trzeba założyć mokrą piankę. Oczywiście pianki są codziennie prane i dezynfekowane. Jeśli chcecie mieć większy komfort, wypożyczacie piankę w opcji "na wyłączność", czyli wybieracie jedną idealną piankę dla siebie na cały okres trwania kursu. Zabieracie ją ze sobą na kwaterę/pod przyczepę/do hotelu i należy ona tylko do Was. Opłata za tę opcję wynosi 100 zł.
Kaptur/czapka neoprenowa - jeśli myślicie o windsurfingu na poważnie to warto jedną z tych opcji mieć na wszelki wypadek. W Polsce zwykle dobrze wieje, gdy przechodzi front atmosferyczny, nie zawsze jest on ciepły – wtedy taka czapka lub kaptur jest bezcenna.  Czapkę/kaptur neoprenowy musicie zakupić przed przyjazdem lub w sklepach na miejscu (obok naszych szkół jest kilka sklepów). Jeśli będzie ciepło zupełnie ich nie użyjecie, ale zakładając z wielkim prawdopodobieństwem, że zakochacie się w windsurfingu, wtedy kaptur/czapka neoprenowa przyda Wam się na maj, wrzesień i październik :), o styczniu nie zapominając :)!
Jeśli chodzi o buty neoprenowe – zwykle nie wypożycza się ich w szkołach i wypożyczalniach windsurfingu, trzeba je zakupić we własnym zakresie. Najbardziej uniwersalne będą buty to grubość neoprenu 3/2 mm lub 4/3 mm i takie zdecydowanie polecamy. W okresie wakacyjnym wystarczą buty niskie, czyli poniżej kostki. O tym, również możecie zdecydować na miejscu po np. pierwszych zajęciach.
Jeśli chodzi o rękawice do windsurfingu - to ich używanie powinno być ostatecznością i rzadko kto się na to decyduje.  Jest z nimi kilka problemów – gdyż mogą chronić ręce przed chłodem, ale wtedy męczą się dość mocno przedramiona. Jeśli kupujecie takie rękawice, to najlepiej z otwartą przestrzenią (dziurą) po wewnętrznej stronie dłoni. Wtedy zachowujemy normalny uchwyt (nie męczą się ręce), zaś wierzch dłoni jest chroniony przed przewiewaniem i wychłodzeniem. Drugim rodzajem rękawic są rękawice pełne (najlepiej ze szczelnymi szwami), wtedy ręce są super chronione od chłodu, ale zwykle zmagamy się z szybkim zmęczeniem przedramion. Z zakupem rękawic proponujemy się wstrzymać. W wakacje raczej na pewno nie będą potrzebne,  a jeśli zdarzy się chłodniejszy dzień we wrześniu, można takiego zakupu dokonać na miejscu w Chałupach.
Jeśli chodzi o rękawice „przeciwodciskowe” (z krótkimi i długimi palcami), to nie jesteśmy ich zwolennikami 🙂 i jeśli tylko można – proponujemy ich unikać. Zwykle chronią one jedne miejsca dłoni, a odciski robią się i tak w innych miejscach, dodatkowo precyzja trzymania bomu jest zaburzona. Miejsca gdzie zwykle robią się odciski na rękach, proponujemy delikatnie wzmocnić na siłowni :), to z pewnością zaprocentuje na wodzie.

Czapka, kurtka…?  Generalnie w okresie wakacyjnym czerwiec/lipiec/sierpień jest ciepło, ale bywa również chimerycznie :). To są statystyki prowadzone przez nas od ponad 25 lat, jak będzie w sezonie 2022 – przekonajmy się razem! Na pewno nad morze warto zabrać cieplejszą czapkę i kurtkę. Nawet gdybyście tych elementów garderoby nigdy nie użyli - to warto je mieć. Nie dlatego, że nad Bałtykiem jest zimno i pada deszcz (to naprawdę stereotypy z polskich kabaretów), ale dlatego, że po zejściu z wody (szczególnie gdy mocno wieje), Wasz organizm będzie wychłodzony. Stąd oprócz dobrego posiłku, gorącej herbaty (ogrzania się od wewnątrz) musicie zadbać o to, by zatrzymywać ciepło i nie pozwalać, by organizm dalej tracił energię cieplną. To pozwoli w kolejnym dniu kontynuować z przyjemnością, przygodę z windsurfingiem. Oczywiście, jeśli podczas pakowania uda Wam się skutecznie zapomnieć o tych elementach ubioru, w sklepach na półwyspie na pewno szybko nadrobicie braki w garderobie.

Jak dojechać

JAK DOJECHAĆ – BAZA FUNSURF CHAŁUPY (PRZY MOLO)

Na naukę windsurfingu zapraszamy do naszej bazy przy molo w Chałupach.
Baza startuje jak co roku – od długiego weekendu majówkowego.
Klikając w mapkę przejdziesz do map google z zaznaczeniem naszej szkoły w Chałupach (przy molo).

BAZA KITESURFINGU FUNSURF CHALUPY

JAK DOJECHAĆ – BAZA FUNSURF (KEMPING POLARIS)

Nasza druga baza mieści się na kempingu Polaris (5 kemping od Władysławowa, jadąc w kierunku Helu).
Baza startuje jak co roku – od długiego weekendu „Boże Ciało”.
Klikając w mapkę przejdziesz do map google z zaznaczeniem naszej szkoły na kempingu Polaris.

BAZA FUNSURF KEMPING POLARIS

Cena

W CENIE KURSU:

 • 4 dni szkolenia w grupie z instruktorem (4 godziny zajęć dziennie: 2 godziny przed południem i 2 godziny po południu)
 • grupy od 3 do 7 osób  – podzielone według wieku uczestników i umiejętności z zakresu windsurfingu
 • kompletny sprzęt windsurfingowy (do wyboru deski szkoleniowe lub deski ślizgowe marki JP + do wyboru różne modele i rozmiary pędników min. Neil Pryde, Duotone)
 • w naszej szkole nie dopłacasz za używanie sprzętu ślizgowego podczas zajęć !
 • ubezpieczenie sprzętu od uszkodzeń podczas zajęć na wodzie
 • podstawowe ubezpieczenie NNW (po podaniu daty urodzenia)
 • pianka za free – w opcji „zdejmuję i zakładam w szkole”.
 • trapez
 • kapok
 • opcja „pianka na wyłączność” –  jeśli chcesz mieć piankę na wyłączność na czas trwania kursu tj. suszyć ją indywidualnie, zabierać na kwaterę/do hotelu – wtedy dopłacasz jednorazowo za piankę 60 zł za cały okres trwania kursu „Boże Ciało”

CENNIK KURS GRUPOWY „BOŻE CIAŁO” 4 DNI (16h)

STALI KLIENCI –  Z KARTĄ STAŁEGO KLIENTA RABAT 10%!

JEŻELI MASZ DODATKOWE PYTANIA, MOŻESZ KAŻDY KURS ZAREZERWOWAĆ
TELEFONICZNE: (+48 81) 441 54 15  LUB MAILOWO: [email protected]

Nazwa Terminy Cena

ZOBACZ, CO CIĘ CZEKA!

Partnerzy FunSurf

 • LOGO HAPPY SOCKS - FUNSURF
 • LOGO SURFMESSA - FUNSURF
 • LOGO VANS - FUNSURF

Opinie o naszej szkole

Promocje