SOMA BAY - KITESURFINGOWY WYJAZD SZKOLENIOWY Z POLSKIM INSTRUKTOREM FUN SURF
TERMIN: 25.11 - 02.12.2021

 

(Możliwe są inne terminy szkoleń indywidualnych lub samych wyjazdów bez szkolenia. W tej sprawie prosimy o kontakt z naszym biurem. Ania i Kamil chętnie udzielą wszelkich informacji i podpowiedzą najlepsze rozwiązania).


Salam alejkum !!!

Zapraszamy Was do Egiptu, a dokładniej do Soma Bay, gdzie spędzisz niezapomniany kitesurfingowy tydzień pod okiem polskich instruktorów FunSurf w bazie Surf Motion.
Po sezonie w Chałupach przenosimy siebie, Was i klimat który nam towarzyszy do Egiptu. Nie kończymy kitesurfingowego sezonu i pływamy dalej!!! Ciepła woda, palmy, stały wiatr i my!!! Soma Bay to idealne miejsce na pierwsze kroki, kontynuację szkolenia oraz podnoszenie swoich umiejętności,  jak również freestyle'owy progres. Na miejscu czeka Cię masa atrakcji - losowania nagród od naszych partnerów, video analiza ze szkolenia, foto relacja z wyjazdu i pamiątkowe zdjęcia z pływania. Tak, tak wiemy, że każdy chce się mieć czym pochwalić, a w szczególności jak zrobi pierwszy skok na kite. Dodatkowo, zapewniamy wspólne kolacje, integrację i relaks :). Dajemy gwarancję, że Soma Bay to świetny spot na kite i zapewniamy, że na 99,9% zakochasz się w tym, miejscu tak samo jak my!

Terminy

Wylot 25.11.2021  Warszawa lub Katowice lub Rzeszów lub Wrocław lub Poznań lub Gdańsk ✈ => Hurghada.  Przylot 02.12.2021 Hurghada ✈ => Warszawa lub Katowice lub Rzeszów lub Wrocław lub Poznań lub Gdańsk

Możliwe są również pobyty 10 i 14 dniowe (wycena na zapytanie). Ceny na wyloty z innego miasta niż Warszawa, mogą się minimalnie różnić od podanych w tabeli poniżej.

 

Cennik Sentido Palm Royale 5* + lot. Szkolenie. Wypożyczenie sprzętu
Cena za os. w pokoju dwuosobowym superior, all inclusive, lot w obie strony od 3283 PLN/os.
Cena za os. w pokoju jednoosobowym superior, all inclusive, lot w obie strony od 4184 PLN
Szkolenie kitesurfingowe z naszym instruktorem - 2 os./10 h (w cenie: sprzęt kite + trapez + kask)
Cena nie zawiera:
- Rescue (asekuracja z motorówki) - opłata dodatkowa uiszczana w bazie 60 euro/tydzień dla naszych kursantów. NORMALNA CENA  w bazie 100 euro/tydzień
- Wypożyczenia pianki - opłata dodatkowa w bazie 50 euro/6 dni
1400 PLN/os.

Szkolenie kitesurfingowe indywidualne z naszym instruktorem - 1 os./10 h (w cenie: sprzęt kite + trapez + kask)
Cena nie zawiera:
- Rescue (asekuracja z motorówki) - opłata dodatkowa uiszczana w bazie 60 euro/tydzień dla naszych kursantów. NORMALNA CENA  w bazie 100 euro/tydzień
- Wypożyczenia pianki - opłata dodatkowa w bazie 50 euro/6 dni

1900 PLN
Lekcja 1:1 z instruktorem 1 h (w cenie: sprzęt kite + trapez) 200 PLN

Wypożyczenie kompletu sprzętu kite: deska, bar, latawiec (Duotone/F-one), trapez, kask /6 dni. 
Cena nie zawiera:
- Rescue (asekuracja z motorówki) - opłata dodatkowa uiszczana w bazie 60 euro/tydzień dla naszych kursantów. NORMALNA CENA  w bazie 100 euro/tydzień
- Wypożyczenia pianki - opłata dodatkowa w bazie 50 euro/6 dni

1200 PLN
 

Niniejsza oferta nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a dane w niej zawarte mają charakter informacyjny i mogą ulec zmianie. Ceny na poszczególne terminy i miejsca wylotu mogą się różnić od cen podanych powyżej. Jeśli jesteś zainteresowany/a tym wyjazdem, prosimy o wypełnienie formularza (na dole strony), a my bardzo szybko prześlemy aktualną ofertę i wszelkie niezbędne informacje.

Pobyt, cena zawiera:

 • przelot w dwie strony zgodnie z planem lotu
 • 7 noclegów w hotelu Palm Royale
 • wyżywienie - opcja All Incl
 • transfery osób: lotnisko-hotel-lotnisko
 • ubezpieczenie podstawowe
 • opłata TFG (Turystyczny Fundusz Gwarancyjny) i TFP (Turystyczny Fundusz Pomocowy)

Pobyt, cena nie zawiera:

 • opłaty za wizę egipską (wizę kupuje się po przylocie na lotnisku - opłata 25 usd)

Dodatkowe informacje:

 • jeśli posiadasz swój własny sprzęt kitesurfingowy - możesz go zostawiać w przechowalni w bazie Surf Motion. Opłata za przechowalnię sprzętu kitesurfingowego 6 dni (komplet: 1 deska + 3 kite'y) + rescue (nie można wykupić tylko przechowalni bez rescue) + startowanie i lądowanie latawców wynosi 100 euro/6 dni. Jeśli zgłosisz nam chęć przechowywania własnego sprzętu kitesurfingowego podczas dokonywania rezerwacji na wyjazd, wtedy jako zgłoszony klient FunSurf zapłacisz za przechowalnię + rescue + lądowanie i startowanie latawców 85 euro/6 dni  (płatne w bazie Surf Motion na miejscu). 

UWAGA - SPRAWDŹ PASZPORT!
W przypadku wjazdu do Egiptu konieczny jest paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu. Przed dokonaniem rezerwacji sprawdź dokładnie datę ważności swojego paszportu. Znane są nam przypadki, że osoby pakujące się na wyjazd, kilka godzin przed wylotem orientowały się, że mają nieważny paszport. Wiąże się to z szukaniem na własną rękę osoby, która chciałyby polecieć na ten wyjazd, z dodatkowymi opłatami za zmianę osoby na bilecie lotniczym. A jeśli tak operacja się nie uda dochodzi do utraty całej kwoty, która została wpłacona za dany wyjazd. 

UWAGI DOT. SZCZEPIEŃ:
Osoby będące w pełni zaszczepione na co najmniej 14 dni przed wylotem do Egiptu nie mają obowiązku przedstawiać negatywnego wyniku testu RT-PCR. Muszą one posiadać zaświadczenie zaszczepienia, które  zawiera informację o rodzaju szczepionki, ilości przyjętych dawek, dacie przyjęcia ostatniej dawki oraz kod QR. Zaświadczenie przyjęcia szczepionki pobierzesz z Internetowego Konta Pacjenta zakładka Certyfikaty - Pobierz kod QR. Należy je pobrać będąc w Polsce, gdyż logowanie na Konto Pacjenta będąc już w Egipcie, wiąże się z opłatami miejscowego operatora telefonii komórkowej - dot. transmisji danych. 

Wszyscy Podróżni nie spełniający powyższego warunku, udający się do Egiptu (HRG, SSH, RMF) zobowiązani są posiadać zaświadczenie wykonania testu RT-PCR z wynikiem negatywnym (przetłumaczonym na język angielski lub język arabski). Test powinien być wykonany 72 godziny przed planowanym przylotem do Egiptu.

Aktualne zalecenia, regulacje w związku z COVID-19 są TUTAJ

 

Szkolenia FUNSURF KITE TEAM

Zajmą się Wami doświadczeni instruktorzy z pasją, bardzo dobrze przygotowani pod względem merytorycznych, technicznym i psychologicznym, posiadający aktualne uprawnienia oraz bardzo duże doświadczenie w nauczaniu kitesurfingu. Przemawiają za nimi setki, a często tysiące godzin szkoleniowych! Zapewniamy, że nasi instruktorzy czerpią radość z przekazywania ich własnej ,,zajawki”!
Szkolimy na każdym poziomie, osoby w różnym wieku, osoby z predyspozycjami, jak i osoby które potrzebują trochę więcej czasu na adaptację. Obiecujemy szybki progres, ciekawe, przyjemne, intensywne i bezpieczne zajęcia!
Kitesurfing z naszymi instruktorami to prawdziwa przyjemność – sprawdź nasz Kitesurfingowy FunSurf Team na wodzie!
W zależności od wykupionego kursu i prognozowanych warunków wiatrowych grafik szkolenia ustalamy na miejscu po Waszym przylocie. Grafik dostosowujemy do prognozy wiatrowej i  tabeli pływów, tak by wybrać najbardziej optymalne warunki.  Dostępne opcje szkolenia 1:1 (jeden instruktor jeden kursant) lub 1:2  (jeden instruktor dwóch kursantów). Opcje 1:3 i 1:4 są również możliwe, ale nie są przez nas rekomendowane - o szczegóły i ewentualną wycenę zapytaj telefonicznie lub mailowo. 

Miejsce / spot

Spot w Soma Bay, przy bazie Surf Motion (znajdujący się 100 m od hotelu Palm Royale) oferuje doskonałe warunki do uprawiania kitesurfingu na każdym poziomie umiejętności, jest to spot polecany dla osób zaczynających swoją przygodę z kitesurfingiem, jak i osób doskonalących swoje umiejętności. Równie chętnie przyjeżdżają tu doświadczeni kitesurferzy, którzy chcą zrobić progres.  Dodatkowym atutem tego spotu jest termiczny wiatr, który w stosunku do prognozy wieje zwykle 2-3 węzły mocniej.
W zatoce gdzie będziemy pływać znajduje się płaska i płytka woda o szmaragdowym :) kolorze, oddzielona od otwartego morza mielizną. Wiatr wieje ukośnie do brzegu co uniemożliwia dryfowanie, a w przypadkach trudniejszych okoliczności :) np. utracona deska, splątanie kitę nie znosi na otwarty akwen. Dodatkowo bardzo szybko i sprawnie działa rescue, do dyspozycji są dwie motorówki - wystarczy podnieść rękę i w kilkanaście sekund motorówka jest do naszej dyspozycji. Istnieje tez opcja dla osób bardziej zaawansowanych - po wypłynięciu na otwarte morze można skorzystać z niewielką falką od kilkunastu centymetrów do nawet 1,5 m wysokości, która doskonale nadaje się do skoków. 

Kitesurfingowy spot w Soma Bay na którym będziemy szkolić,  przez wielu uważany jest za jedno z najlepszych miejsc do uprawiania kitesurfingu w Egipcie.

Spot jest miejscem typowo surferskim -  jest oddalony od hotelu o ok. 100 m. Nie zaglądają tutaj osoby nie zainteresowane wiatrem i kitem -  przez co nie spotkamy tutaj przypadkowych osób.  Na spocie jeśli będziecie chcieli się zrelaksować między sesjami na wodzie lub po prostu będziecie mieli ochotę na opalanie to zawsze znajdziecie miejsce na leżaku. Dodatkowo w bazie w zacienionym chill room'ie możecie z pozycji siedzącej podziwiać innych użytkowników spotu, możecie zostawić plecak, klapki itd. W bazie można zakupić zimne napoje, niestety nie ma nic do jedzenia :), ale nie zapominajmy, że w razie wystąpienia potrzeby kalorycznego zaspokojenia :) hotel jest oddalony o ok. 100 m.  Wśród innych korzystających ze spotu panuje super przyjazna atmosfera, można doświadczyć dużo przyjaznych spojrzeń i uśmiechu oraz wzajemnej życzliwości. Język polski jest jednym z wielu jaki można tam usłyszeć. Klimat iście surferski, znając kilka spotów na całym świecie, można nawet powiedzieć, że surferski+ :). 

Sprzęt

Pływamy na najnowszym sprzęcie topowych firm: F-ONE, DUOTONE, NOBILE. Sprzęt dobieramy do każdego poziomu zaawansowania i do aktualnie panujących warunków wietrznych. 

Bazy w pobliżu

Surf Motion Soma Bay, Planet Allsports

Zakwaterowanie

Hotel Sentido Palm Royale Soma Bay 5*

Ten wysokiej klasy hotel to idealne miejsce na wymarzony urlop! Zlokalizowany jest tuż przy długiej, piaszczystej plaży, a przed budynkiem rozprzestrzenia się palmowy, zielony ogród. Lazurowe morze, odkryte baseny, komfortowe i przestronne pokoje, atrakcyjne centrum SPA, bogate zaplecze sportowe (kitesurfing, windsurfing, nurkowanie i inne) to gwarancja udanego wyjazdu w niepowtarzalnej atmosferze.

Na terenie hotelu znajduje się 5 restauracji, 7 barów, centrum SPA, 2 baseny odkryte i 1 kryty. Dzięki położeniu przy samym kite spocie i bazie, hotel ten jest perfekcyjny dla kitesurferów. Przy hotelu znajduje się prywatna, piaszczysta o długości 1200m z bezpłatnymi leżakami, parasolami, ręcznikami oraz dostępem do baru.

Rodzaje zakwaterowania w Sentido Palm Royale Soma Bay*****

Wszystkie pokoje w ośrodku Palm Royale Soma Bay są przestronne i klimatyzowane. W pokojach znajduje się telewizor z płaskim ekranem i dostępem do kanałów satelitarnych, biurko oraz nowoczesna łazienka. Pokoje zlokalizowane są w 3 budynkach:

 • 1 budynek główny (liczba pięter: 5)
 • 2 aneksy (liczba pięter: 3)

Pokój 2-osobowy SUPERIOR:

 • jedno pomieszczenie, z łóżkiem 2-osobowym lub 2 pojedynczymi,
 • klimatyzacja centralna,
 • sejf (bezpłatny),
 • zestaw do parzenia kawy/herbaty (bezpłatny),
 • minibar (pusty),
 • TV,
 • telefon,
 • łazienka (wanna lub prysznic, WC),
 • balkon lub taras.

Fotografie pokojów hotelowych mają charakter poglądowy i nie przedstawiają konkretnego pokoju wybranego przez Klienta, a jedynie przykłady dostępnych rodzajów zakwaterowania.

Udogodnienia

 • 24 godzinna recepcja hotelowa
 • 5 restauracji, 7 barów, centrum SPA, 2 baseny odkryte i 1 kryty, brodzik dla dzieci
 • leżaki na plaży i przybasenie, ręczniki plażowe
 • korty do tenisa ziemnego, rakiety i piłki, tenis stołowy
 • rzutki, boisko do koszykówki, piłki nożnej, siatkówki plażowej, minigolf, bilard
 • zajęcia animacyjne, aerobik, siłownia, sauna, strefa SPA & WELLNESS, salon piękności, mini klub dla dzieci od 4 roku życia (część atrakcji płatna dodatkowo)
 • sporty wodne na plaży (płatne dodatkowo)
 • brodzik
 • animacje dla dzieci oraz miniklub dla dzieci w wieku 4-12 lat
 • dzieci w wieku 1-3 lat mogą przebywać na terenie miniklubu tylko pod opieką rodzica/opiekuna
 • plac zabaw
 • menu i krzesełka dla dzieci w restauracji
 • opiekunka dla dzieci (płatna)
 • łóżeczko dla dziecka do 2 lat (na zamówienie przed przyjazdem)

Program All Inclusive*

 • śniadanie (06:30-10:30)
 • późne śniadanie (10:30-11:30)
 • obiad (12:30-15:00)
 • kolacja (18:30-22:00)
 • późny posiłek (22:00-23:00)
 • serwowane w restauracji głównej
 • przekąski (12:00-17:00) serwowane w Azur barze
 • podwieczorek (15:00-17:00) serwowany w Atrium Lobby barze
 • leżaki na terenie hotelu i na plaży, ręczniki plażowe
 • wybrane lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe.

*Podane godziny posiłków oraz funkcjonowanie poszczególnych elementów infrastruktury hotelowej mogą ulegać nieznacznym zmianom ze względu na sezonowość, warunki pogodowe, prośby Gości lub siły wyższe, na które "hotelarz" nie będzie miał wpływu.

Ze względu na procedury bezpieczeństwa zastosowane w związku z wirusem Covid-19 w danym obiekcie mogą występować ograniczenia w funkcjonowaniu infrastruktury hotelowej m. in. wyposażenie pokoju, serwis plażowy, serwis posiłków.

Najczęstsze pytania związane z funkcjonowaniem hotelu w związku z epidemią wywołaną przez COVID19

Czy są jakieś ograniczenia dla gości opuszczających hotel?
Nie
Czy goście są zobligowani do noszenia maseczek zasłaniających usta I nos na terenie hotelu?
Tak
Czy w hotelu można kupić maseczki?
Bezpłatnie
Czy w hotelu znajduje się pokój/strefa/miejsce izolacji dla gości?
Tak
czy podczas zakwaterowania goście muszą okazać oświadczenie dotyczące swojego stanu zdrowia?
Tak
czy w pokojach znajdują się jednorazowe kosmetyki takie jak szampon, mydło itp.?
Tak
czy takie wyposażenie pokoi jak kubki, szklanki itp. Są dezynfekowane I dostarczane w jednorazowych torbach?
Tak
Jak często są sprzątane pokoje?
Sporadycznie
Czy w hotelu jest bufet szwedzki?
Nie
Jak będą serwowane posiłki?
Obsługa kelnerska
Czy układ stolików w restauracji zachowuje odległość dystansu społecznego?
Tak
Czy jest dostępna usługa room service?
24h
Czy będą czynne restauracje a la carte/tematyczne?
Bezpłatnie
Czy będzie dostępna usługa zamawiania posiłków na wynos?
Opcjonalnie
Jakie jest maksymalne obłożenie plaży?
400 gości na 1200 m2
Czy jest wydzielona strefa dla dużych rodzin lub grup zorganizowanych na plaży I basenie?
Tak
Czy na leżakach są materace?
Tak
Czy na plaży są dostępne ręczniki?
Indywidualnie pakowane / bezpłatnie
Czy leżaki są dezynfekowane?
Po każdym użyciu
Czy na basenie jest serwis dań I napojów?
Obsługa kelnerska
Czy centrum spa jest czynne?
Nie
Czy układ leżaków I stolików w strefie relaksu zachowuje obowiązek dystansu społecznego?
Tak
Czy siłownia jest czynna?
Tak
Czy mini klub jest czynny?
Nie
Czy hotel prowadzi program animacyjny?
Zajęcia sportowe
Czy hotel ma przygotowany plan działania na wypadek pojawienia się infekcji u gościa lub objawów zarażenia covid 19?
Pokój izolacji w osobnym budynku. Specjalny zespół wyznaczony do zapobiegania rozprzestrzeniania się infekcji
czy w przypadku pojawienia się zakażenia u gości hotel podejmie specjalne środki?
Sprawą zajmie się specjalny zespół wyznaczony do zapobiegania rozprzestrzeniania się infekcji. Zespół sprzątający wyposażony jest w zapakowaną pościel do zmiany dla gościa. Przed pokojem będzie znajdował się stół na jedzenie I Napoje. Dostępne będą arkusze informacyjne

Rezerwacja

WYPEŁNIJ I WYŚLIJ FORMULARZ

Otrzymasz od nas aktualną ofertę cenową i dodatkowe informacje na temat wyjazdu!

Poniższy formularz kontaktowy nie jest rezerwacją. Wypełnij go i wyślij do nas aby otrzymać aktualną ofertę na wybrany wyjazd. Rezerwacja będzie możliwa dopiero po akceptacji otrzymanej oferty.

Dane klienta

* pola wymagane