Windsurfing dla dzieci – kurs grupowy czy indywidualny ?


Szkoły windsurfingowe zwykle proponują kilka opcji kursów windsurfingowych dla dzieci.
Wszystko zależy od wieku dziecka, jego siły i sprawności oraz tego czy chce pływać z rówieśnikami czy woli zajęcia indywidualne z instruktorem.
Niezależnie jednak od wybranej przez Was opcji – dzieciaki na pewno spędzą aktywnie czas, ucząc się przez zabawę i na pewno nie nudząc.

Indywidualne lekcje z instruktorem polecamy, jeśli dziecko jest jeszcze małe i nie wiecie czy poradzi sobie na windsurfingu lub czy ten sport mu się spodoba.
W przypadku tych lekcji macie możliwość zrezygnować po jednej godzinie zajęć – płacąc za lekcję według cennika wypożyczalni.
Lub jeśli wszystko pójdzie dobrze - zdecydować się na kurs indywidualny dla dziecka (do wyboru 5 lub 10 godzin) i wliczyć przepływaną godzinę na poczet tego kursu.

Kurs indywidualny to dobra opcja dla tych dzieci, które bardzo chcą pływać na windsurfingu i nie zrezygnują po jednych zajęciach.
Indywidualne zajęcia z instruktorem pozwolą dopasować szkolenie do sprawności dziecka, jego chęci i szybkości progresu.
W zależności od czasu, który zamierzacie spędzić nad morzem – możecie wybrać pakiet 5 lub 10 godzin zajęć z instruktorem.
W obu przypadkach pakiet godzin jest do dowolnego wykorzystania w trakcie pobytu, głównie w zależności od warunków pogodowych –
dzięki czemu nie trzeba pływać przy brzydkiej pogodzie lub silnym wietrze, co może zniechęcić dziecko.

Kurs grupowy dla dzieci z kolei to kurs dla tych, które dobrze czują się w grupie rówieśników, lubią wspólną zabawę i element rywalizacji.
Dzieciaki pływają przez 6 lub 7 dni, w grupach podzielonych wiekowo, o różnej intensywności (od 1,5 do 4 h) – w zależności od wieku i sprawności dzieci.