Kurs instruktora windsurfingu:

26.06 - 04.07.2021

28.08 - 05.09.2021

 

Zapraszamy wszystkich chętnych na KURS INSTRUKTORA WINDSURFINGU w FunSurfie.

Program kursu jest AUTORSKIM PROGRAMEM SZKOLENIA, opartym na ponad 20-LETNIM DOŚWIADCZENIU w pracy z kursantami w naszej szkole na Półwyspie, a także na wiedzy i wnioskach z przeprowadzonego w naszej szkole grantu z UE, dotyczącego efektywności szkolenia, potrzeb oraz priorytetów klientów szkółek.

Naszym celem jest nie tylko umożliwienie Wam uzyskania legitymacji, ale przede wszystkim przygotowanie Was do zostania DOBRYMI INSTRUKTORAMI :) 

CZY POTRZEBNE SĄ UPRAWNIENIA, ABY BYĆ INSTRUKTOREM W POLSCE?

Wg obowiązujących w Polsce przepisów - NIE. Wystarczy być pełnoletnim, posiadać świadectwo szkoły średniej oraz odpowiednią wiedzę, doświadczenie i umiejętności w danej dyscyplinie.

Po zmianie w 2010 r. nie ma instytucji państwowej, która weryfikowałaby poziom szkolenia oraz umiejętności instruktorów i trenerów. Uzyskanie uprawnień ułatwi Ci jednak znalezienie pracy w Polsce czy za granicą - warto je mieć, bo potwierdzą Twoje kompetencje jako instruktora.

JAK ZOSTAĆ INSTRUKTOREM?

Możesz bazując na własnej wiedzy i umiejętnościach próbować znaleźć pracę w jednej ze szkół windsurfingu. Z doświadczenia jednak wiemy, że spośród licznych kandydatów w pierwszej kolejności wybierane są osoby, które mają uprawnienia instruktorskie.

Ukończyć kurs instruktorski w dowolnej polskiej placówce, nadającej uprawnienia do prowadzenia zajęć z windsurfingu (uwaga - tylko niewiele szkół posiada akredytację kuratorium oświaty).
Ukończyć kurs instruktora VDWS - niemieckiej organizacji, wydającej uprawnienia wg swoich kryteriów, która ma solidny program szkolenia i której uprawnienia są w większości szkół honorowane, choć wg obowiązujących polskich przepisów nie mają żadnej mocy prawnej.

DLACZEGO WARTO W FUNSURFIE?

Szkolimy na Półwyspie od ponad 20 lat, dodatkowo prowadzimy szkolenia na całym świecie i jesteśmy rozpoznawalni na wszystkich znaczących spotach - doświadczenie i wiedzę zdobytą podczas tych lat praktyki chcemy przekazać właśnie Wam.

Przekażemy Wam umiejętności i wiedzę niezbędną do prowadzenia zajęć windsurfingowych każdego typu -grupowych i indywidualnych, z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi, na śródlądziu i morzu. .

Pracuje u nas sprawdzona i wykwalifikowana kadra, do której możesz dołączyć! Najlepsi/najlepiej rokujący mają gwarantowane zatrudnienie jeszcze w tym lub w przyszłym sezonie.

W Fun Surfie będziecie mogli uzyskać uprawnienia instruktora rekreacji ruchowej / instruktora sportu, podczas kursu, którego program szkolenia i kadra jest akredytowana przez Kuratorium Oświaty. Uprawnienia są wydawane przez CKKS - Centrum Kształcenia Kadr Sportowych, które posiada statut Niepublicznej Placówki Doskonalenia Nauczycieli.

instruktor

GŁÓWNY WYKŁADOWCA MACIEJ BAJBAK 

Od 2007 r. wykładowca w AWF Biała Podlaska w Zakładzie Sportów Wodnych i Zimowych - doświadczony instruktor windsurfingu w naszej szkole FunSurf od ponad 10 lat - członek komisji wyszkolenia w Centrum Kształcenia Kadr Sportowych

TERMINY 2021:

26.06 - 04.07.2021   i   28.08 - 05.09.2021

więcej informacji i zapisy na kurs: https://ckks.pl/kurs/kurs-na-instruktora-windsurfingu

 

ILE TO KOSZTUJE?

1690 zł - instruktor sportu, specjalność windsurfing

W CENIE MACIE:

KURS - CZĘŚĆ OGÓLNA

Przed kursem dostaniecie od nas mailem materiały - sami się uczycie i zdajecie egzamin :)

KURS - CZĘŚĆ SPECJALISTYCZNA (TEORIA I PRAKTYKA)

Praktyka: 28 h tygodniowo plus samodzielne pływanie, 10-15 osób na instruktora teoria - 4 dni po 2 h (w sumie 8 h wykładów); * instruktor sportu różni się od rekreacji ruchowej trudnością pytań na egzaminie końcowym oraz wymagane są od kursanta większe umiejętności techniczne.

EGZAMIN

PAPIERY INSTRUKTORSKIE

Dostaniecie: Dwujęzyczną (pol - ang) LEGITYMACJĘ (plastikową i książeczkową) oraz certyfikat z wyszczególnieniem zakresu materiału i ilości godzin.

DESKA SZKOLENIOWA

WYMAGANIA WSTĘPNE

DO ROZPOCZĘCIA KURSU MUSISZ:

być osobą PEŁNOLETNIĄ

pływać wpław na wodach otwartych

posiadać bardzo dobre umiejętności manewrowania deską

(zwroty z wiatrem i na wiatr, 1-sze ślizgi) oraz znać nomenklaturę windsurfingową

posiadać sprzęt ślizgowy

RAMOWY PROGRAM

Przygotowanie przyszłych instruktorów windsurfingu do samodzielnej pracy w zakresie nauczania dzieci, młodzieży i dorosłych, a także:
 • uzyskanie wysokiego poziomu umiejętności technicznych w posługiwaniu się sprzętem windsurfingowym,
 • opanowanie metodyki i umiejętności nauczania w zakresie podstaw windsurfingu,
 • przygotowanie do świadomego szkolenia, zgodnego z przyjętymi zasadami, etykietą i ochroną środowiska.
 1. Instruktor rekreacji ruchowej o specjalności windsurfing.
 2. Instruktor sportu o specjalności windsurfing.
 • historia windsurfingu na świecie i w Polsce,
 • sprzęt/zastosowanie, nowinki, trymowanie/nazewnictwo,
 • aerodynamika,
 • hydrodynamika,
 • teoria manewrowania deską mieczową i bezmieczową,
 • meteorologia,
 • metody i formy nauczania,
 • akty prawne dotyczące bezpieczeństwa na wodzie,
 • demonstrowanie technik,
 • manewry proste,
 • złożone i sytuacyjne,
 • sposoby korekty błędów,
 • ćwiczenia metodyczne.

1. Uzyskanie oceny pozytywnej na sprawdzianie praktycznym obejmującym:

 • technikę manewrowania deską (obroty deską z wiatrem i na wiatr, start i kurs półwiatr, ostrzenie i odpadanie, zwroty na wiatr i z wiatrem, pływanie w trapezie, pływanie w ślizgu, elementy freestylu słabowiatrowego)
 • demonstrowanie manewrów (wszystkie elementy poziomu podstawowego) /na lądzie i w wodzie/
 • znajomość opisów manewrów (j.w.) -prowadzenie lekcji windsurfingowej
 • aktywny udział w regatach windsurfingowych (impreza windsurfingowa)

2. Uzyskanie oceny pozytywnej na sprawdzianie teoretycznym.

ZACIEKAWIONY? SPRAWDŹ CAŁĄ OFERTĘ DLA DOROSŁYCH